Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalaníttatom az igen...

Ha ivartalaníttatom az igen domináns kutyámat akkor javulni fog a viselkedése?

Figyelt kérdés
Van egy elég domináns szuka kutyám, még kölyök. Azt vettem észre hogy más kutyákkal nagyon domináns rögtön a másik hátára próbál mászni vagy le akarja nyomni a földre. Hiába tiltom nem hagyja abba viszont velünk szemben nem domináns. ha ivartalanítva lenne akkor kevésbé lenne domináns és tudna normálisan viselkedni? (tudom hogy nevelni kell de már mióta próbálom és sehogy sem sikerül rendesen kutyákhoz szoktatni)

2017. jan. 17. 14:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

Igen, nagyon sokat segítene! Egycsapásra meg lenne nevelve, és tudná a helyét a falkában! Mindenképp ivartalanítsd, ez egy csodaszer!

(Legalább így átgondolod és nem méhgyulladásban fog elpusztulni... Pénzkidobás.. Pfff... Látom marha sokat ér neked a kutyád egészsége.)

2017. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A kutyám orvosának mond, ő nem fogja ivartalanítani ha nincs oka.
2017. jan. 17. 16:20
 13/22 A kérdező kommentje:
egyébként egy szóval nem írtam hogy 100%-os javulást várok csak azért mert megműtik. Azt kérdeztem hogy ha ivartalanítva lenne akkor nyugodtabb lenne más kutyák közelében és megszűnne az a kényszere hogy más kutyák hátára másszon?
2017. jan. 17. 16:22
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nincs csodaszer, ami helyettesítheti a szocializációt, nevelést és kellő minőségű foglalkozást! Se a kutyaiskola, se a felhizlalás, semmi sem fog feloldozni a feladataid alól. A kutyatartás bizony munkás, energiaigényes feladat, ahol főleg neked kell tanulnod és változnod.


Egyébként én sem vagyok híve ennek a típusú ivartalanítási kampánynak, hogy minden problémára ez a válasz, mintha tényleg csodaszer lenne. A nevelési gondokban nem segít. Viszont valóban nagyon ajánlott az ivarszervi megbetegedések ellen. Ha tudod megfelelően nevelni a kutyádat, akkor idősebb korban elég a műtét. Ha pedig gyenge vagy a neveléshez, vagy nem is érdekel, akkor minél hamarabb, hogy legalább fölösleges szaporulat ne legyen a gazda felelőtlensége, bénázása miatt.

2017. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, akkor a válasz egyértelmű, nem könnyítené meg a dolgom így számomra felesleges. Felesleges szaporulat sem lesz mert nem csak ki van baxva az udvarra.
2017. jan. 17. 16:25
 16/22 anonim ***** válasza:
72%
Jó lesz amikor majd a gennyes méhét kell kipucolni daganatokkal tele, nyami... Majd akkor is felesleges lesz gondolom. Keress másik orvost, ez egy barom.
2017. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
anyád kutyájának kívánj ilyet jó? harapd kettőbe a nyelved te marha...hogy van pofád...az orvos a környék legjobbja, szal" kösz a tanácsot de inkább maradunk nála.
2017. jan. 17. 16:34
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekünk segített az ivartalanítás (mondjuk mi ivarérés előtt túlestünk rajta). Azóta kicsit lehiggadt, de én NEVELEM, igaz kinti kutya. DE heti 2 kutyasuli+ mindennapos tanulás/séta. De ivartalanítás óta könnyebb vele. jelenleg 9 hónapos szuka németjuhász
2017. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Azt azért jobb ha tudod, ha úgy dominál kutyát hogy te ott vagy, akkor olyan szépen semmibe vesz, hogy csak na.... A Boss jelenlétében a kutya nem akarna/merne/nem lenne szüksége arra hogy domináljon.
2017. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
semmi újat nem mondtál.
2017. jan. 19. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!