Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hónap múlva megyek a Bichon...

1 hónap múlva megyek a Bichon Bolognese kutyusumért, mire készüljek fel?

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől lesz egy szuka kutyus 3,5 hós most .

-Mennyire szabad "kényeztetni"?

-Azzal ugye nem csinálok bajt,ha magam mellé fektetem?

-Mikor lehet sétáltatni?

-Hányszor kell levinni,hogy szoktassam pelusra?

-Mit vegyek neki?

-Ilyen idős korban már lehet tanítani?

-Mennyivel és mivel etessem?

Köszönöm,tapasztaltokra lennék kíváncsi!

25/N



2017. jan. 18. 18:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Ha nektek az tökéletes, hogy pelenkára végzi a dolgát, ahelyett, hogy kint séta közben végezhetné el... hát te tudod. Ez nem szobatisztaság.
2017. jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
8%
Nekünk egyáltalán nem pelenkára van szoktatva:) én ezt sehol se írtam. Csak ő kérdezte, hogy kell arra szoktatni. Mi kivisszük naponta rendesen sétálni 3-szor
2017. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


-Mit jelent az,hogy kényeztetni?Nyilván szeresd,de ne úgy,hogy lenyúzd róla a bőrt,ne engedj meg neki mindent,nem kell neki 10 csili-vili nyakörv.

-Miért tennél?Csak legyenek szabályok,pl ne másszon rád,ne túrjon ki,még azzal a pár kilójával sem!

-Ha megvannak az oltások.Utána minden nap 3szor-4szer,ahogy időd van.Persze eleinte,amíg szobatisztaságra tanítod,akár 6-szor is le kell vinni.

-Nem kell a pelus.A legtöbb kutya hamar megtanulja,dicsérd,ha kint végzi a dolgát,és szidd meg,ha bent(persze csak ha pont elkapod,utólag ne!)

-Amit akarsz.Nyakörv,póráz,fekhely,tálak,játékok.

-Bármikor lehet tanítani,és kell is.

-Minőségi táppal,plusz néha rendes húst is adhatsz neki(maradék).Nézd meg a tápok összetételét,és úgy dönts,ne a reklámok/ár alapján.Adagolás szintén hátulján

2017. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
15%
Miért lettem lepontozva?Örülnék ha nem név nélkül nyomkodnátok a piros kezet,hanem leírnátok,mi bajotok....
2017. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
13%
Nyugi, a sok nyomorék "kutyaszakértő" itt mindenkit lepontoz:)
2017. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

Mivel 4,5 hónaposan hozod el, már lehet sétáltatni. Nem kell pelus, vidd le sokszor, hamar szobatiszta lesz. Ha leraksz pelust, újságpapíer, csak összezavarod, hiszen azt akarod tanítani, hogy ne végezze a dolgát lakásban.

Nem tudom mit értesz kényesztetés alatt, de tekintsd annak ami, kutyának és ennek megfelelően bánj vele.

Szerintem a kutya ne aludjon a gazda ágyába. Elég tapasztalatlannak tűnsz, ami nem baj, mindenki volt kezdő kutyatartó. Legyen olyan hely, ahova te mehetsz, de ő nem. Erre az ágy a legegyszerűbb és legpraktikusabb megoldàs.

Honnan van a pici?

2017. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is volt kiskoromban egy ilyen kutyusom. 14 évesen halt meg 😢


- szabad, de azért ne túlságosan (pl. ne engedd neki, hogy akkor egyen, amikor akar, mert ugy nehezebb megállapítani, hogy van-e baja mert tudod, akkor nem eszik saját tapasztalat)

- nincs azzal semmi gond

- igazából bármikor en napi 2-3-szor vittem le pisilni kakilni, mert emeletes házban lakom

- 2-3-szor vidd le (de ezt mar írtam) pelust személy szerint az en kutyum szétrágta minden alkalommal 😂

- labdat, rágós madzagot, vagy kötelet. De győződj meg arról, hogy nem tudja szétszedni és/vagy lenyelni az adott dolgot

- persze, hogy lehet. Ilyenkor meg nagyon tanulékony

2017. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

- Kényeztetés alatt nem tudom, mit értesz. Persze szeretni kell a kutyát, de úgy, mint egy kutyát, hogy az neki is jó legyen. Következetes nevelés például minden kutyának szükséges és jó, neki is.

- Azzal önmagában nem csinálsz bajt, ha magad mellé fekteted. Ha neked így jó, fektesd nyugodtan.

- Már lehet sétáltatni, mire elhozod, azonnal. A tenyésztő addigra elvileg nyakörvhöz, pórázhoz is szoktatja.

- Levinni eleinte legalább ötször-hatszor érdemes még, későbbiekben pedig majd napi négyszer illik egy kistestű kutyát.

- Nem javaslom, hogy pelenkára szoktasd, mert úgy nem vagy sokkal nehezebben lesz szobatiszta (szobatisztaság alatt azt értjük, hogy nem végzi a dolgát a lakásban, ez a kívánatos és természetes a kutyának is).

- Mit vegyél: nyakörv és/vagy hám, póráz, fekhely, etető-itatótál, megfelelő étel. Ez az alap, amire szükség van. Ezenkívül lehet még sok mindent: játékok, kefe, fésű, stb.

- Tanítani persze hogy lehet, sőt kell is. Javaslom a kutyaovit is, ott is rengeteg mindent fogtok tanulni, te is és ő is :)

- Etetés: a tenyésztő ad hozzá tápot, amit eddig evett. Először kapja ugyanazt, ha váltani szeretnél, akkor fokozatos tedd valami jó minőségű, kistestű kutyáknak való kölyöktápra. Adagolási javaslat rajta van a tápon, de a tenyésztő is segít ebben szívesen. Alternatíva, ha a táp nem lenne szimpatikus: BARF étrend.

2017. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 18. 21:37
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

- Ahogy a többiek már írták: a pelust felejtsd el! Azzal leginkább csak összezavarni lehet a kutyát: megdicséred azért, mert bent végzi a dolgát. Kb. 8 hónapos korára lehet elvárni, hogy teljesen szobatiszta legyen, addig csavard fel a szőnyeget, tartsd olyan helyen nap közben, amit könnyen lehet takarítani!

- Először azzal eteted, amit a tenyésztőnél is evett. Elég sokk lesz neki a költözés, nem kell még az emésztőrendszerét is bolygatni kajaváltással. Alapvetően 3 megközelítés létezik: a.) prémium kutyatáp (Taste of the Wild, Acana, Natural & Delicious, Orijen stb.), b.) B.A.R.F. etetési modell c.) direkt a kutya számára főzött étel. Ha tényleg jó minőségű a kutyatáp, annak önmagában már elégnek kellene lennie. Tápon van etetési útmutató, a többihez a dokitok tud útmutatást adni.

- 4,5 hónaposan, ha jól számolom már meg kellene lennie a teljes oltási programjának. Persze egyeztess a tenyésztővel, de ilyen idős korban _elvileg_ már lehetne.

- A kutyát akár azonnal is lehet tanítani. Nyilván költözés után nem kell hülyére terhelni, de az ilyen iszonyatosan alap dolgokat, mint a háziszabályok (nálunk ilyen volt pl. hogy a cicára szép nyugodtan kell nézni, a kamrába nem megyünk be), napirend, neve rögtön lehet neki tanítani.

- Mit vegyél? Nem kell ezt túlgondolni. Póráz, hám, nyakörv, biléta, kaja, jutalomfalat, 3 db játék (ajánlott: 1 labda, 1 kötél, meg valami kajával tölthető, mondjuk Kong puppy), 1 db klikker, 1 db ruha, mert február-márciusban még tud cudar idő lenni (használt is jó, jövőre úgyis seperc alatt kinövi). Mivel van időd vásárolni: fekhely, valami könnyen tisztítható (mondjuk fonott vagy műanyag kosár + párnahuzatba behúzott párna).

- Ágyban alvás: ha téged nem zavar és amúgy vannak szabályok és be is vannak tartatva, nem gond.

- Kényeztetés: nem tudom pontosan mit értesz ez alatt, de alap szabály az, hogy amit nem szeretnél látni egy 50kg-s rottweilertől, azt az 5 kilósnak se hagyd. Ilyen pl. az ugrálás, túlzott ugatás, hiszti... Amúgy az szab határt, hogy le tudod-e állítani a kutyát. A kedvenc sétapartnerünk pl. a gazdijával eszi a körtét (úristen! nasiznak!), de érti, ha elég lesz, meg valamit nem szabad megenni.


Na, ami nem szerepel még a listádon:

- 2 db baromi jó orvos. Ha az egyik éppen nem elérhető, akkor legyen ott a másik!

- Kiskutya szocializációja, kutyaovi.

- Nem az a kérdés, hogy mit tud megtanulni a kutya, hanem, hogy hogyan. Én azt látom, hogy az emberek többségének azért gyűlik meg a baja a kutyaneveléssel, mert fogalmuk sincs hogyan tanulnak. Szóval ajánlom Vámosi-Nagy Nóra Klikk! - Ahogy a kutyák szeretnek tanulni c. könyvét és a https://www.youtube.com/user/kikopup/videos csatornát.

2017. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!