Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélkül tenyésztőtől...

Törzskönyv nélkül tenyésztőtől, kennelből venni kutyát?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy családi kutyát. Van valami hátránya, ha nem kérek törzskönyvet?


NEM SZAPORÍTÓTÓL, TENYÉSZTŐTŐL.



2017. jan. 18. 19:30
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
15%

ma 20:41

A MEOESZ nem foglalkozik azokkal, akik nem törzskönyvezik a kutyáikat. Még akkor sem, ha éppen az egy tenyésztő, aki csak bizonyos almokat, vagy bizonyos alomból pár kölyköt törzskönyveztet.

Olyan pedig egyetlen törvényben, rendeletben nincs jelenleg, hogy szaporító és tilos, és büntetendő.

2017. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
19%

Látszik, hogy a válaszolók még a közelében sincsenek tenyésztésnek.

A kutyások körében elsődleges a kan.

Ha érdeklődnek egy kiskutya iránt másik tenyésztőnél, az első, amit megnéznek, ki az apja, a nagyapja, a dédapja a kiskutyának?

Valamiért a kanok jobban is fogynak.

Ezért is nagyon sok tenyésztő drágábban adja a kant, mint a szukát.

2017. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 15-ös válaszoló!


Nem beteg emberekről van szó, akik a 12. században élnek.


Kis gyerek koromban, és később is volt mindenféle mentett, utcáról-menhelyről hozott kutyum, de világ életemben egy roti volt az álmom.


Amikor pár éve, minden tekintetben már eljutottam egy olyan szintre, hogy maximálisan ezt megengedhetem magamnak, és mindent tudok neki biztosítani, akkor egy ismerős által ajánlott kennelből (nem a világ legjobb kennelje, csak egy a sok, de mégis jók között), vettem egy törzskönyves kutyát.


A felmenői sem csak otthon ültek (szukák és hímek egyaránt), de az én szukám sem egy kotorék kis semmi.


És most nem sorolom, hogy miket és mennyit és hol nyert, fiatalon, majd később, mert ez nem egy verseny, de tökéletesen meg vagyok vele elégedve. (ezeken a helyeken és ilyen versenyek által sok ismerősre tettem szert, akik nem hím mániásak már bocsi)


Mind a munkában, mind a hétköznapokban, családi kutyaként (pl, most amikor is itt a nappaliban a szőnyegen jókat alszik és hortyog mellettem) szerintem a maximálisat adja.

Nem egy tipikus "női" kinézete van, ettől még szebb, (nincs "malacos" hím kinézete, nincs "csőrős" németjuhász, skótjuhász kinézete, stb.).


De nem is szaporítom a szót, és milló bocsánat, hogy eltértem a tárgytól, és nem a kérdésre válaszoltam, de nem kell általánosítani!


Ez ebben jobb, az abban ez azért jó tenyésztésre az meg azért, legyen az hím VAGY szuka!


Ahol neked egy hím kutyát többért adnak ilyen-olyan kitalációkkal, azt nagyon sajnálom.......

2017. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
72%

"A kutyások körében elsődleges a kan."


Akkor miért a szuka szokott drágább lenni?


Amikor van egy hirdetés, hogy "fajtatiszta" kiskutyák gazdit keresnek, akkor miért mindenki és minden áron a szukákat akarja????

2017. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
31%

Sajnálom, hogy személyes sértésnek vetted a soraimat, 66%-os, és ennyire megsértődtél. Ettől még igaz, aki komolyabban akar IPO-zni, őv-zni, mondjuk vb a cél és nem csak házi vizsgák, az inkább kan felé fog húzni. Mondom, szukák közt is vannak nagyon jók, de nem hiába 95%-ban kanokat látsz pályán. És az ilyen ember nyilván olyan helyről is fog kutyát venni, és olyan minőségű kölyköt, amiben látja erre a lehetőséget. Ez nem divat kérdése, és nem kell erre emberi jelenségeket ráhúzni, végképp nem kell emberi betegségnek beállítani. Van szukám is, kanom is minddel dolgozok, volt régebben is minden nemű kutyám. Mint kutyákat nem preferálom egyiket sem jobban, mint a másikat, nagyon szeretem minden kutyámat. És nő vagyok. Igazából nem értem mi ez a szélsőséges reakciód erre, miért kell egyből az emberi férfi-női kapcsolatokat behozni ide.


Utolsó, a munkakutyáknak egy speciális részéről volt szó. A szimpla tenyésztők/szaporítók azért adják drágábban a szukákat, mert ha a leendő gazda tovább akar tenyészteni/szaporítani vele, több haszna lehet belőle. És ők is akarnak egy kicsit részesülni a haszonból. Ezt én sem értem meg mindig, de mindenkinek szíve joga.

2017. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én vettem a kutyámat , rákérdeztem a tenyésztőnél a törzskönyvre, teljesen meg volt rökönyödve, hogy ez miért kérdés? Elmondta, ő tk nélkül nem ad el kutyát,még hobby-célra sem, hogy is juthat ez eszembe.
2017. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
85%

ma 21:04

Én tenyésztőkről írtam. Tenyésztő nem emeli ki, hogy fajtatiszta a kutya, mert evidens, hogy nem keveréket árul.

2017. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
15%
Amikor én németjuhászt kerestem, és több tenyésztővel beszéltem MINDENHOL a kan volt a drágább. Én végül szukát vettem, de valóban a kan a mérvadő. Ki az apa kutya, a szukának nem kellenek olyan eredmények, mint egy kannak, azzal senki nem foglalkozik. Amikor kiírják a várható almot ezek az adatok szoktak kint lenni: anya-apa és ezeknek a kan felmenői.
2017. jan. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
71%
Szimpla adócsalás, nincs törzskönyv -> nincs kutya -> nincs bevétel, előre tudja, hogy egy alomból mennyi kutyát akar törzskönyvvel eladni, a többieket nem jelenti be.
2017. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
86%
De azzal ő csak 5-6000 ft-ot spóról, mert a MEOESZ felé nincs semmi féle kötelezetsége.
2017. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!