Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélkül tenyésztőtől...

Törzskönyv nélkül tenyésztőtől, kennelből venni kutyát?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy családi kutyát. Van valami hátránya, ha nem kérek törzskönyvet?


NEM SZAPORÍTÓTÓL, TENYÉSZTŐTŐL.



2017. jan. 18. 19:30
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
82%

Ahonnan mi vettük,ott a szuka 60ezer volt tk nélkül,a kan 70 ezer és tk-vel 110 ezer volt a kan,100ezer a szuka... :/

Utólag tudtam meg én is,hogy a tk nem kerül 40ezerbe:)

Mindegy,ezt már benyeltem..

2017. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
45%
#30 - Az adóhivatalról beszélek, nem a meoeszről, mit nem lehet ezen érteni?
2017. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
11%

ma 12:14

Nem a törzskönyv kiállítási ára adja a különbséget .

Aki tk-val ad el kutyát, az biztosítja a vevőnek, hogy kiállításokra viheti a kutyáját, hogy tenyészthet is akár vele hivatalosan, ha megfelel a kutya az előírásoknak.

Tehát tenyésztésileg értékesebb a kutya.

2017. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
27%
Most őszntén szerinted melyik tenyésztő jelenti be az adóhivatalhoz az almot?? Max számlát ad+ miután a kutyákért általában kp-vel fizet a vevő, az adóhivatal se tud vele mit kezdeni...
2017. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Ember, a bejelentett almoknak nyomuk van papíron, ha az adóhivatal elkezd vizsgálódni az illető ellen, akkor ezeket röhögve beszerzik, ha nagyon akarják, ennyi az egész.
2017. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy max számlát ad? Pont az a lényeg, hogy nem ad számlát, nincs törzskönyv, nincs alombejelentő, nincs kutya, nincs jövedelem.
2017. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%
mert szerinted minden tenyésztő ad számlát?? ha igen akkor nagyon álomvilágban élsz
2017. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy élek, pont erről beszélek. Egy rakás lehet közöttük, aki folyton attól retteg, mikor bukik le ezzel az egésszel, a nyugodt alvás biztosítható, ha a kiskutyák papíron nem is léteznek, ez van.
2017. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
30%
Hát figyelj, én bejegyzett (utánanéztem), tenyésztőtől vettem kiskutyát számlát nem kaptam (ha akart volna adni, akkor se kérem, mert nekem felesleges neki meg minek legyen belőle plusszköltség) igazából nem érdekel, hogy hol jelenti be a jövedelmét meg hol nem, amég egészséges, jó kutyákat árul. Szűrt, munkavizsgás szülőktől (papírokat láttam) született kutyám van törzskönyvvel nekem ez a lényeg. Folyamatos kapcsolattartás van továbbra is a tenyésztővel.
2017. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt tökéletesen értem, csak nem ez a téma. A téma az, hogy minek akar valaki törzskönyv nélkül eladni kutyákat.
2017. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!