Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adjak ruhát a kutyámra?

Adjak ruhát a kutyámra?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos beagle-m. (benti kutya) Nos nálunk a házban kb 20 fok van. Az állatorvos azt mondta, hogy neki nem kell ruha, mert a kutyaruhák előtt sem fagytak meg a kutyák. Ezóta nem adtunk rá. Több ismerősöm is kérdezte, hogy nem fázik a kutya? Nem kéne neki ruha? Nekik francia bulldogjuk és csivavájuk van. Ők hordanak ruhát. Ha az én kutyusom rohangál, és sokat szinte mindig futunk, meg más kutyákkal is rengeteget mozog, akkor nem fázik. De ha egyhelyben megáll akkor persze elkezd remegni. De ilyen nem sokszor van. Szerintetek kell rá ruha?

2017. jan. 19. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Egy normális kondiban lévő, normálisan táplált kutya nem fog megfázni. Nem baj az ha a szervezete kap egy-két "pofont", legalább megedződik.

Ha segíteni akarsz neki, akkor inkább a táplálásra figyelj oda. Lehet kapni táplálék kiegészítőket, ami minden olyan anyagot tartalmaz, ami a kezdeti fejlődéshez szükséges. (Nem is egy drága dolod.)


Jah és még valami: bár rendszertanilag nem tudom besorolni, de a csivava biztos nem kutya! :D Az ismerősödnek azért ezt ne mond meg. :)

2017. jan. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Mivel most rendkívüli hidegek vannak, téli kabátot és a csizmák is megfontolandók.
2017. jan. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nincs szüksége ruhára, a csivavának persze kell, de az egy másik kategória.
2017. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
szerintem ha mozog nem kell ruha, max ha -10 alatt van a hőmérséklet.
2017. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

4 hónapos, rövid szőrű, benti kutyára adnék ruhát. És sajnálom, de nem érdekelne, mit mond az állatorvos.

Láttam én már nem egy közepes testű kutyát reszketve várni a gazdit a bolt előtt.

2017. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Beagle....

Vadazskutya, aktív kutya. Nem kell rá ruha, mert egy hobbi csivava tartó azt mondja. Hallgass a dokidra.... Ő is könnyebben és boldogabban mozog ruha nélkül.

2017. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Mi rendszeresen sétálunk együtt egy 8 hónapos simaszőrű foxival és láthatóan semmi problémája nincs a -5 fokban hóban rohangálással. Más ez azért, mint ha egész nap kint lenne, ahhoz, hogy 1-2 órára kivigye az ember, szerintem nem kell rájuk ruha.
2017. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Miért nem kérdezed meg tőle, talán elmondja neked. :) vicces igaz?
2017. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
52%
Nekem mindíg erre az a válaszom hogy amelyikre kell az nem kutya
2017. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!