Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is így lehetek...

Szerintetek is így lehetek majd falkavezér?

Figyelt kérdés
22/L vagyok és a jövőben szeretnék egy Labrador retrievert. Olvastam a neten,hogy a kutyát pl sosem szabad előre engedni, ha kiakarok menni az ajtón,enni is nekem kell először, aztán neki,ha odadugja hozzám a buksiját, akkor nem szabad megsimogatni,hanem csak akkor,ha én mondom neki,hogy jöjjön ide hozzám,ha rosszat csinál több napig nem szabad róla tudomást venni. Tényleg így kéne tennem nekem is ?
2017. jan. 24. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Megkérdezhetem, hogy ezeket hol olvastad? Ez mind baromság! A kutya nem attól lesz teljesen kontrollálható, hogy rituálét csinálsz az egész életéből, hanem hogy következetesen, kellő erősséggel neveled. Hogy amit akarsz, azt véghez is viszed, nem hagyod rá a dolgokat, végképp nem erősíted meg a rossz viselkedésekben.
2017. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
14%

Ez hülyeség a kutya akkor tisztel téged ha te is őt.

Mert gondolom az embereknél is így működik.

Bármikor adhatsz neki enni.

Te nem leszel falka vezér ha csak nem meg nem nyomatod magad a kutyával és szerelmes lesz beléd.

2017. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

A kutya még mindig nem egy robot, hogy ha xy dolgot csinálsz, akkor a kutya úgy fog működni ahogy kell. Azért vigyél a dologba józan észt is. Például attól, hogy nem simogatod meg amikor odabújik hozzád, ez tekintetben semmit nem változtat. Na de ha pofátlanul, hevesen rádnyomul, hogy simogasd, akkor kell figyelmen kívül hagyni és nem simogatni. Tök más szitu a kettő. Ha meg rosszat csinál, 20 perc múlva már emlékezni sem fog a dologra, csak azt látja, hogy haragszol rá még mindig...


Ne a neten olvasgass, mert úgy látom pont a hülyeségeket találod meg. Olvass szakkönyveket. Cesar Millan meg ilyen könyveket. Olyat, ami 2000-nél nem régebbi kiadású. Abból tanulj, mert mint látod, a neten bárki írhat bármit.

2017. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért Cesar Millant is el kell osztani kettővel :D


Kérdező! A többieknek igazuk van, ezek a rituálék önmagukban semmit nem érnek.


Általánosságban azt lehet mondani, hogy következetesen kell bánni a kutyával. Tilts miden olyan viselkedést, ami neked nem tetszik.

2017. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Cesar Millan pont egy jo pelda aki ellen allat bantalmazas miatt tobb nyomazas volt/van es a musora is arra epul, hogy felvetel elott hergelik az amugy kepzett kutyakat.
2017. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Az ajtón kimenetel és a te eszel először kijelentés nem hülyeség, DE ez elég kis részét képezi annak, ami miatt TE leszel a falkavezér. Először is korlátokat kell felálítanod. Tudnod kell (jókor) dicsérni, de ugyanakkor gátolni is. Ne ugorj minden sírásására/hisztijére, szeretged, de ne abból álljon az egész nap. Ha roszatt csinál igenis büntesd meg (grabancánál megráncigálod, lenyomod a földre, orrnyergét megfogod, megbököd, mind emellett hozzáteszed a megfelelő hangsullyal a NEM szót, később már bizonyos helyzetekben elég lesz szóban tiltanod). Ha valamit nagyon jól csinál akkor pedig nagyon dicsérd meg.
2017. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én személyes véleményem szerint is hülyeség mindez. Nem ettől lesz tekintélyed a kutya előtt, hanem hogy következetesen betartatod vele az általad jónak látott észszerű szabályokat.

(Több kutyát is neveltem, egyikkel sem volt).

2017. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezeket én is olvastam, sőt még a suliban is ezt tanítják. De ezek akkor semmit nem érnek, ha ezek betanulás miatt mennek. Sosem tanítottam a kutyámat pl az ajtóba előre engedésre, megis ezt csinálja magától, szóval ezt a tisztelet miatt teszi, nem azért mert betanulta. Szerintem ezt kell elérned. Egy labi amúgy sem olyan nehéz ügy, szerintem simán menni fog.
2017. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ajtón kimenetelnél lépten-nyomon azt látom, hogy az emberek rángatják vissza pórázon a kutyát, meg kézzel-lábbal bent tartják, majd kisurrannak gyorsan előtte. Ebben mi a tekintély? Ugyan ez, mikor ültetést, fektetést, hempergést, pitizést, mindenféle tanított viselkedést kérnek kapukban. Abban mi a szabály? A kapuszabály már más dolog, mikor megkövetelem, hogy csak engedélyre jöhet ki. Hiába megy el előtte 50 macska, egy falka kutya és egy vándor cirkusz, ő nem indulhat el. De ez sem igazán tekintély. Szabály persze, de a kutyák nagyon hamar beleszoknak, egy rövid idő után már rutin lesz számára. Ettől még ugyan úgy lehet agresszív, kezelhetetlen.

Az etetés ugyan ez a kategória.


A tekintélyt az hozza meg, mikor a változó körülmények közt is megkövetelem az adott szabályt. Letiltást talált ételről, letiltást más kutyával való bizonyos típusú kommunikációról, behívást, állatorvosi kezelés elviselését, stb.

2017. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)
2017. jan. 24. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!