Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozzam meg hogy...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan akadályozzam meg hogy kárt tegyen a nagykutya a kiskutyában anélkül hogy folyamatosan ott lennék mellette vagy bezárnám?

Figyelt kérdés

Mamámnak van egy nagytestű(legalább 40 kg) keverék kutyája. Az egy ivartalanított kan. Egy ismerős költözés miatt nem tudja hová vinni a kutyáját(több ok miatt). Mama befogadná a kutyát a sajátja mellé. Ez egy kistestű(max 10 kg) keverék, ivaros kan.

Ma találkoztak először. Mindkettőn póráz volt. A kiskutya ügyet sem vet a nagyra, a nagy viszont szagolgatja, és megy utána folyamatosan. A kiskutya viszont van hogy odakap neki amitől viszont a nagynál is elszakad a cérna és vicsorogva nekimegy...Na most az a probléma hogy azt azért nyilván nem akarja senki hogy széttépje a kicsit, a kicsinek viszont nagy a szája, nem tudja hány kiló, könnyebb lenne ha szépen hagyná magát és nem amperkedne a naggyal. Felügyelet nélkül nem mertük így együtt hagyni őket, mert ha nem húzom szét őket akkor nem tudom mi lett volna a kicsivel.

Beszéltük hogy majd megint találkozzanak később, de szerintem ez így önmagában azért kevés, mert a kutyáknak ki kell alakítaniuk maguk között a rangsort, ez másképpen nem megy. De hogyan engedjem ha nem vagyok biztos benne hogy a nagy nem rángatja meg túlzottan? Így akárhányszor találkoznak a kicsi akkor is ilyen lesz, meg a nagy is, amíg nem tisztázták az erőviszonyokat.


Mit lehet tenni? Az a baj hogy nagyon jó megoldás nincsen mert ha nem lehet oda szoktatni akkor megy a menhelyre, de az meg ugye nem a legjobb..oda kéne szoktatni a másik kutyához békességben.


2017. jan. 25. 17:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem indok, de ott kint volt a kutya, ők lakásba nem akarják vinni...nem tudom meggyőzni őket. A kutya vagy a mamához kerül vagy sehová, hanem megy a menhelyre. Most akkor csináljam azt hogy eresszem össze őket aztán lesz valami? Mamám meg hisztizik hogy szegény kiskutyával mi lesz ha egyedül lesz hagyva. Ha baja esik akkor nyilván én leszek a hibás, amiért azt mondtam hogy engedjük össze őket. Egy szakember mit mondana erre?
2017. jan. 25. 19:16
 12/16 anonim ***** válasza:

Mindkét kutyát nevelni kell vagyis a kicsi ne pofázzon vissza a nagy meg ne menjen neki!


Én nem javaslom,hogy ott hagyd a kutyát, mert így szegény kutyának orosz rulett lesz minden nap. Aztán a nagy kinyírja és lehet sírni.



Keressetek gazdit a kiskutyának,akkor nem kell menhelyre adni. Mamád nem fog tudni velük kellően foglalkozni,főleg nem nevelni.

2017. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Inkább a menhely, ott ugyanis biztonságban lesz, és még lehet, hogy találnak neki megfelelő gazdát.

Mint írtad, a mamád a saját kutyájával sem bír, ezért ez tényleg egy orosz rulett a kicsinek.

2017. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha csak lehúzod a kutyát a másikról, attól nem csökkenni fog aznagresszió, hanem pont nőni. Ha elhúzod nő a stressz, még jobban menne vissza. Ha le is tiltod, meg is bünteted a kutyát az agresszív viselkedés miatt, az már fog segíteni.

Ha a kicsi csak odakap, figyelmeztet, de nem megölési szándéka van, akkor az normálisan viselkedik. Jelzi, hogy ez a típusú, gondolom erősen domináns közeledés a másiktól nem tetszik neki. Az, hogy a másik erre egyből kinyírással reagál, nem normális.

Új kutyánál alap, hogy a sajátodat, a "régit" egyből letiltod minden bunkó, ledomináló közeledésről. Az erős követés ilyen. Közlöd vele, hogy az új kutya a védelmed alatt áll, nem közeledhet hozzá máshogy, csak nyugodtan. A lehúzás, lefojtás a másikról inkább csak plusz hergelés.

2017. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Annak tudtában húztam le róla hogy tudom, ezzel csak tetézem a bajt. Ettől nyilván nem lesz jobb, az viszont biztos hogy ott helyben széttépte volna ha nem szedem le róla.. Tanítani, büntetni, idomítani jó lenne nyilván, de nekem erre nincsen időm. Nem élek mamámnál és nem tudok menni csak egy héten pár órát összesen, én ezzel így ebben a formában nem tudok mit csinálni. Ha rám hallgatna is de a mamára nem akkor úgyis mindegy. Csak ugye ő(mama) nem tudja hogy attól hogy a kutya szereti őt még nem tekinti a vezérnek..
2017. jan. 26. 21:25
 16/16 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem következetes vele, arra nem bírja megtanítani hogy ne ugráljon, ne menjen fel a lépcsőre stb. Egyszer megenged valamit neki egyszer meg nem, egyszer felugrik rá és két melső lábát fogva dédelgeti egyszer meg emiatt vinnyog neki hogy minek ugrál rá fel. A kutya az nem így működik, ha kutya lennék én sem érteném miért tehetek meg valamit amit máskor meg nem.
2017. jan. 26. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!