Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyinak combnyaktörése van...

Nagyinak combnyaktörése van és nálunk lábadozik és allergiás a kutyára?

Figyelt kérdés

12 hetes a kutya, a garázsban lesz, a kocsiban alszik majd, holnap jön a nagyi, ma már kint alszik, hogy szokja. 6 hétig lesz itt. Meleg kaját kapjon amig kint lesz? Óvintézkedések,tippek, bármi?

Máshol sem a nagyit sem a kutyit nem tudjuk elhelyezni.



2017. febr. 2. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
82%

Milyen fajta egyáltalán?


Amúgy őszintén szólva aki nagyon erősen allergiás akkor arra is az lesz,hogy kimentek a kutyával játszani a szőr a ruhán,hajon,bárhol megtapad!!!!


Az lenne a legjobb ha vki lemenne hozzá ahol lakik. Ha pedig többen vagytok gyerekei akkor felváltva ki mikor alszik ott. Esetleg egy ápolónőt addig felvenni.

2017. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
84%

húha kicsit elszabadultak az indulatok.

1. milyen fajta kutyáról beszélünk?

2. ha valóban annyira súlyos a nagyid allergiája, hogy fullad, rosszul van tőle, akkor jogos, hogy nem lehet bent. Akik ezt nem tudják felfogni, azok valószínüleg nem tudják mivel jár egy idős kori combnyaktörés. Fiatalokat is nagyon megviseli. Jóformán minden idős embrenek és hozzátartozójának ez a rémálma. Már maga a sérülés nagy stresz egy gyenge, idősebb szervezetnek, emiatt legyengül. Műtét után nagyon oda kell figyelni, hogy ne kapjon el semmilyen fertőzést. (az allergia ennek az esélyét növeli, mivel az is az immunredszert támadja). Bizonyára egyesek nem tudják, nagyon sok idős ember nem éli túl az ilyen fajta sérülést (bocs kérdező nem riogatni akarlak). Én is vesztettem el hozzátartozót combnyaktörés miatt. Egyik nap elesett, megműtötték, jól sikerül de 1 hét alatt elment (jó ő már 90 körül volt). Ugyanez volt dédimmel csak neki a felkarja tört el. legyengült, a szervezete nem bírt regenerálódni. 2 hónap alatt teljesen leépült és elment.


Természetesen én is sajnálom a kutyát, az elején azért javasoltam én is a lakáson belüli elszeparálást. 6 hét sok idő. szerintem vegyetek 1 kutyaházat a garázsba (jó lenne hőszigetelt, mert az később is jól fog jönni, ha valamiért kint kell, hogy legyen a kutya), béleljétek ki jó melegen és jobb lesz neki ott, mint a kocsiban+a kocsit se kapja szét. Ha sokat foglalkoztok a kutyával nem lesz baja. Séta, játék, simi a nap nagy részében, éjszakára fárasszátok le.


Néhány kommentelőt komolyan nem értem, komolyan fontosabb egy kutya lelkivilága, mint az hogy a nagymam felépüljön?:O


Nekem is vannak kutyáim imádom őket, családtagok, de ha hasonló szituba lennék megoldanám úgy, hogy elsőként a hozzátartozó érdekeit nézem. Aki azt tanácsolta, hogy vegyenek fel ápolónőt tisztába van azzal, hogy az mekkora költség??+ neked is biztos baromi jól esne, ha a saját családod lepasszolna egy idegennek, csak mert a kiskutya így meg úgy. gondolkozzatok már emberek. Tudom, hogy le fogtok pontozni, mert hogy írhatok le ilyeneket, de attól az igazság nem változik...

2017. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
17%

Nekem meg volt 88 éves combnyaktöréssel operált rokonom, 2 nap múlva a kórházból hazaadták, negyedik nap vígan járókeretezett a lakásban.

Szóval, nem kell túldramatizálni....!

2017. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy már írták előttem, a kutyaszőrt akaratlanul is befogjátok hordani a nagyihoz, ruhán, bőrön át...!
2017. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
22%
#22 A fertőzéseket főleg kórházban szokták összeszedni az operált betegek, nem a különzárt kutyától.
2017. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

20-as magától van kint egész nap. Imádta a havat, neki inkább a meleg a rossz.

Az allergológus tanácsait fogjuk követni és holnap felhívom a tenyésztőt is.

2017. febr. 2. 20:03
 27/62 anonim ***** válasza:
77%

És szerinted, ha az amúgy is gyenge immunrendszerét még az allergia is húzza és Pistike hazavisz egy vírusos torokgyulladást, mi lesz??

Amúgy gyógytornász hallgató vagyok szóval a sérüléseke van némi rálátásom. Örülj, hogy rokonod ilyen jól viselte, sajnos ez a ritkáb... De biztos igazad van, mikor találkoztál 1db esettel.

Remélem a ti rokonaitok is a kutyát választják majd helyettetek...

2017. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, mi az oka, amiért nem írsz semmit arra, hogy valaki a nagyihoz költözzön és ott ápolja?


És mért nem írod le milyen fajtájú a kiskutya? Azért nem mindegy, hogy egy kaukázusi vagy egy havanese kölyökről beszélünk-e...

2017. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkét jól írták, aki ilyen szinten allergiás, az már attól is produkálni fogja a tüneteket, hogy ha a gyerek előtte a kutyával játszott és bement a házba. De szerintem már ennyi sem kell, mert úgysem fogod tudni a ház minden centijét kutyaszőr mentessé tenni. Elég ha a kutya ráment a szőnyegre, onnan a jóisten se hozza ki teljesen.
2017. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:
Nem tud senki a nagyihoz költözni és egy malamut kiskutya.
2017. febr. 2. 20:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!