Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van szaporítótól kutyaja...

Kinek van szaporítótól kutyaja? Őszintén

Figyelt kérdés

Nem veszekedest szeretnék kirobbantani.

Csak kíváncsi vagyok, mert itt mindenkinek 150 000 ftos kutyaja van vagy pedig mentett kutyusa. És persze mindenki csucskategóriával etet.

Őszintén hogy honnan van a kutyád.


2017. febr. 2. 22:39
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Ne a gúnyt keresetek benne.

Az én kutyám is úgymond szaporítós.

Nem az a retkes fajta hely, de attól még szapis.

Az apja törzskönyves, az anyja nem.

Gyönyörű kutya, persze mindenkinek a sajátja a legszebb, de őt mindenki dicséri. Sokst akartak már , hogy fedezze be a szukajukat. De ő ivartalanított, nem akarok szapoirtani. De ha ide feltennem és le írnám, hogy nincs törzskönyve rögtön jönne, hogy ő csak egy fajtajellegu keverék.

Bűzmirigyet leszámitva nincs vele baj, halistennek.

Barfozunk.

Tehát nem gunyolodni akartam, csak nem szeretem azt a pár embert aki csak lehurrogni tud mindenkit.

2017. febr. 2. 23:27
 12/35 anonim ***** válasza:
81%

"irronozalni kell mert aki feltesz egy ilyen kérdést rögtön ez jön, hogy allatkinzo, nem ér semmit az a kutca mert csak fajtajellegu keverék stb. Bezzeg az ő kutyajuk törzskönyves. "


Hát ez érdekes, mert én itt még egyszer sem olvastam ilyet. Olyat viszont már igen hogy akinek szaporítótól van kutyája az fikáz másokat. Én is verhetném a mellem, hogy 120 ezer forintos törzskönyves kutyám van, de eszembe sem jutna. Magamnak vettem a kutyám, nem másnak. Attól még egy keverék és teljes értékű kutya.


Viszont azt utálom, amikor valaki szájhősködik, hogy neki ilyen meg olyan kutyája van meg hogy nem kerül az annyiba, mert ő 20 ezer forintért vette és persze van minden papírja (aztán kiderül hogy ja mégsem), a kutyának köze nincs a fajtához, de neeem, nem korcs (szó szerint idézve, utálom ezt is hogy lekorcsozza a keverékeket).

2017. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
49%

"De ha ide feltennem és le írnám, hogy nincs törzskönyve rögtön jönne, hogy ő csak egy fajtajellegu keverék."


És ha az, akkor mi van? Kevesebb lesz bármivel is?

2017. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Nem lesz kevesebb a szememben, de ezzel ledegradaljak öt.
2017. febr. 2. 23:35
 15/35 anonim ***** válasza:
30%

Én pedig a természetre szavazok, előbb szerzek "besikerült" keverék kutyát, mint bármilyen másmilyet, annál biztosabb nincs.

Nagyon szoktam élvezni, amikor valaki arra veri magát, hogy tenyésztőtől van a kutyája.

A mi falunkban is volt tenyésztő, hivatalos kenellel, kicsinosított díjnyertes kutyákkal, szép nagy árral, szóval mindennel, ami kell.

Csak ugye azt már senki nem látta, hogy mi volt elrejtve a hátsó udvarban: úgy 50-60db alultáplált, reszkető kutya, többek közt génhibás nyakukon maradt - és továbbra is ész nélkül szaporodó - egyedek, kezeletlen betegségekben, rákban szenvedő koszos kis jószágok.

Persze innen is adtak el bőven a felvállalható kutyákból :D

Az állatvédők törtek be hozzájuk, miután a jegyző többszöri felszólításra és büntetésre sem tudott rendet teremteni náluk. A legtöbb kutyát el kellett altatni, olyan állapotban voltak.

Talán erre mondják azt, hogy nem minden arany, ami fénylik.

2017. febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%
Nekem fajtatiszta mentett kutyám van törzskönyv nélkül:D előző gazdája nem adta oda a törzskönyvet, így fajtatiszta, tenyésztőtől van, de hivatalosan nem tudom igazolni:D
2017. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
93%
Én sem találkoztam még olyannal hogy egy törzskönyves kutyával rendelkező személy itt villogott volna a kutyájával hogy ennyibe meg ennyibe került viszont annál több szapis kutya gazdája jön ide okoskodni hogy minek annyit fizetni az ő kutyája bezzeg csak 10 000ft volt, meg tök egészséges, mit magyarázunk. Aztán ha a saját bőrükön megtapasztalják amiről itt papolunk nap mint nap akkor megint mi vagyunk a szarok. Én azt utálom leginkább hogy akinek a kutyája két vagy egy törzskönyves kutyától van képtelen felfogni hogy tk hiányában a kutyája fajtajellegű keverék, mert azt hiszi ezzel lenézzük a kutyáját vagy valami pedig nem csak nem jó ha valaki rosszul van informálva. Az a legrosszabb hogy ha van egy bizonytalan ember aki szapi és tenyésztő között ingadozik és 10 tenyésztő párti 1 szapi párti tanácsot/választ rögtön a szapisat választja mert azt hiszi hogy hú de sokat spórol meg hogy a szapis kutya és tenyésztős kutya között nincs különbség, ugyan úgy néznek ki (néha), viszont a szapis attól még beteg...na lényegtelen amit írok csak már kezd elegem lenni ebből az ostoba nagy tudatlanságból. Igazán taníthatnák a helyes állattartást és állat vásárlást/beszerzést/örökbefogadást az iskolában vagy valami.
2017. febr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
81%
a szapiknak 100%-ból 75%-a szar mocskos szapi aki haszon miatt kínoz állatokat, a tenyésztőknél 100%-ból 25% szar aki rossz körülmények között tartja a kutyáit. Azért az arányoknál van különbség.
2017. febr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
54%
#9 vagyok, eláruljátok miért lettem lepontozva? nem tehetek róla hogy tájékozatlan voltam és szapitól vettem kutyát (mert hogy nem tenyésztő volt), van törzskönyve.
2017. febr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
22%
Torzskonyves szaporito. LOL :D
2017. febr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!