Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van szaporítótól kutyaja...

Kinek van szaporítótól kutyaja? Őszintén

Figyelt kérdés

Nem veszekedest szeretnék kirobbantani.

Csak kíváncsi vagyok, mert itt mindenkinek 150 000 ftos kutyaja van vagy pedig mentett kutyusa. És persze mindenki csucskategóriával etet.

Őszintén hogy honnan van a kutyád.


2017. febr. 2. 22:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
91%
Igen törzskönyves szaporító, ífy hívják azt aki ad törzskönyvet de nem tenyészt hanem szaporít (nincs kennelnév, nincs szűtés, nincs hozzáértés) habár ez Magyarországon nem annyira jellemző.
2017. febr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is szaporítós kutyám van. Az ok: tájékozatlanság. Még a szüleim vették és oké, hogy ma már a csapból is ez folyik például itt a gyakorin, de tíz éve ez még nem volt ennyire benne a köztudatban, ez van.


A kutya egy labrador retriever (jellegű keverék... :D). Ilyen egyalmos szaporítótól van, édesanyám egyik kollégájának valami ismerőse akart magának kiskutyát a saját labijától, a többieket eladogatták kb nullszaldósan, természetesen rendesen ellátták őket. A kutya egyébként tökéletes labrador minden szempontból és teljesen egészséges most is. Ettől függetlenül ma már képben vagyok a dolgokkal, úgyhogy pár év múlva, ha majd ott tartunk, már rendes tenyésztőtől lesz az utódja. Úgyse érdemes ezen spórolni, amikor a kutya megzabál vagy kétmilliót élete során, egyebekről nem is szólva. Azt mondjuk még nem tudom, honnan lesz, mert bár ez egy népszerű fajtának van kikiáltva, működő kennelt ehhez képest alig lehet találni.


Egyébként tápot eszik, a Fressnapfban találtam egy szimpatikus hidegen préselt tápot, 1200/kg. Nem akarok ezen spórolni, ha már kényelemből ilyen ipari hulladékkal etetem a szerencsétlent, így is bűntudatom van.


Szóval engem mondjuk meggyőztek többek közt az itt szaporítózók, de ettől függetlenül megvan a véleményem a témában. Gyanús, hogy a tenyésztők, legalábbis az olcsóbbak, igazából szart se értenek ahhoz, amit csinálnak és az itt állandóan emlegetett szerződés-garancia is gyanús, hogy jórészt fikció vagy legalábbis sokra nem mész vele, ha netán visszaadja azt a száz rongyot, ha a kutyád kezelése havi harmincezer :) Emellett a törzskönyvezés, mint olyan, jó száz éves max, a kutyák meg tízezer évig jórészt minden szakértelem nélkül csak úgy születtek bele a világba :) Szóval bár elfogadom, hogy manapság az amúgy szintén csak kb pár évtizedes múltra visszatekintő egészségügyi szűréseket célszerű igénybe venni, ha már egyszer vannak, de ettől még valahogy nem osztom azt, hogy emberiség elleni bűntett lenne a "szaporítás". Azért tettem idézőjelbe, mert persze az állatkínzást viszont egyértelműen elítélem, szóval az ilyen "pincében, ketrecekben, szarban-húgyban-betegen stb." típusú szemét alakok tevékenysége persze elfogadhatatlan.

2017. febr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%
Torzskonyves mind a három. Árat inkább nem írok... Sokan lemennének hídba :D
2017. febr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon régen volt egy szaporított havanese. Anyám vette, nem tudta mi a különbség. Tisztességben megöregedett, mázli. Aztán volt egy mentett, az idős kutyát kiadták legalább 4 évvel fiatalabbnak mint amennyi valójban volt. Az utolsó két éve legalább szép volt.

Ezek után törzskönyves vagy nagyon pici állatmentőktől fogok örökbefogadni.

2017. febr. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
83%

Törzskönyves kutyáim vannak. Olyan tenyésztőtől, aki szereti, jól tartja a kutyáit és ugyanúgy a fajta szerelmese, mint én. Nem a 150 ezres kategória, olcsóbb fajta.

Egy rokonom Is vett egy "ugyanolyan" fajtát egy szaporítótól. Mert ő nem akart 20 e Ft-nál többet adni egy kutyáért. Aranyos, de az én két két kutyámmal össze sem lehet hasonlítani. Nem vagyok elfogult, a rokonom is látja a különbséget.

Az én kutyáim jó minőségű tápot esznek és hetente 1-2 nap kapnak házikosztot. Fűszermentes, nekik készült ételt. Oltásokon kívűl másért nem járunk állatorvoshoz.

Kutyám nem, de szapis macskám már volt. Nem én vettem. Egy családtagom lepett meg vele. Családi környezetből, hobbi alomból jött a cica. Jól kitoltak velem, mert a havi fizetésem egy része az állatorvosnál kötött ki.

Úgy gondolom, hogy pénzt, csak olyan tenyésztőnek szabad adni, aki becsületesen, tényleg a fajta iránti szeretetből végzi a munkáját. Hobbi almok tulajdonosainak, szaporítóknak nem adnék egy fillért sem a kezükbe, mert sajnos amíg van kereslet az olcsó kiskutyákra, addig megéri szaporítani.

2017. febr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 SzMHZs ***** válasza:
86%
Nekem is az első kutyám szaporítótól van ("azt mondta a doki, hogy legyen egy alom a szukának ivartalanítás előtt"). Az oka a tájékozatlanság, mert a kutyatartásnak utánajártam, de olyan fórumokra, ahol ezt érthetően, világosan leírták volna, hogy miért ne, nem tévedtem. Most 4 és fél éves, egészséges, okos és gyönyörű, egy percig sem bánom. Ennek ellenére nem vennék újra így, mert lehet nem lesz ekkora szerencsém. A második kutyám is szapis ugyan, ő ilyen félig mentett - az előző gazdájának nem kellett, láncon volt, csak vigyük már, stb. Sose kaptak szar kaját, nem is fognak, ezzel is próbálom kivédeni az egészségügyi gondokat. Sose tagadtam, honnan vannak a kutyáim, mindig elmondom (bár nem nyomom senkinek az arcába erőszakosan, hogy márpedig így vásárolj, csak ha direktben nekem mesélik, tanácsot kérnek), hogy saját eset után mondom, hogy vagy mentés, vagy tenyésztő. Nem azért, mert sznob vagyok, vagy mert nekem csak a törzskönyves jó, 4 innen-onnan összeszedett macskám van még, most lett nemrég egy törzskönyves - egyik sem kevesebb a másiknál. Hozzáteszem, sok tenyésztőtől sem vennék... Alaposan utána kell járni, honnan vesz az ember. És nem versenyből, meg jajj kinek van tk-s, kinek szapis, kié szebb, kié akármi - saját érdeked is, milyen társat választasz magad mellé tizenévre.
2017. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
74%
Előző kutyánk szapis volt. Nem vettük, örökbe fogadtuk "megváltozott családi körülményekre" tekintettel. De ő már felnőtt kutya volt, így lehetett látni tajta a fajta jellegű jegyeket. De ettől még fajta jellegű keverék volt. Ez nem sértés, hanem tény. A következő kutyánk nyár elején érkezik, tenyésztőtől, törzskönnyvvel, szerződéssel.
2017. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
82%

Mindkét kutyám tenyésztőtől van. De azért azt tudni kell,hogy nem minden tenyésztő ugyan olyan. Meg kell találni a megfelelőt, aki megfelelő körülmények között tenyészt, a leendő gazda elvárásainak leginkább megfelelő kutyát,mint küllemre,mind természetre. Pl ok,hogy valaki bordert colliet akar,de nagyon nem mindegy,hogy kiállításra vagy sportra. Vagy sporton belül terelni,vagy agilityzni. Szóval meg kell válogatni.

Nálunk superpremium tápot kapnak.


Valamint van a családban még egy kutya,ő menhelyről lett befogadva. Enni ugyan azt kapja.

2017. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
69%

Az összes rokonomnak szapis kutyája van.

Egyértelmű,hogy nem mindenki tenyészőtől / menhelyről szerzi be a kutyáját.. Ha nem lenne kereslet a szaporítós kutyákra,akkor előbb-utóbb nem szaporítanák .

Nekem nincs kutyám,de szeretnék a jövőben.Tenyésztőtől fogom venni, nem ezen fogok spórolni.

2017. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Válaszokat nem olvastam el, nekem az első kutyám tipikus egy almos szapitól van. Mindkét szülő törzskönyves, nem akartak ők rosszat, csak nyilván buták voltak. A kuytám allergiás, és gyenge idegrendszerű :/ Szerencsére azóta sem hoztak le almot, ez véletlen volt, de amikor mondom a viselkedési problémáit a kutyámnak (szoktak jönni látogatni), akkor mondják, hogy jaj, igen, anyuka/apuka is így viselkedik.

Naív voltam, nem jártam körbe a témát akkoriban, soha nem vennék szaporítótól még egyszer, akkor sem, ha látszólag minden rendben van.

Másik kutyám mentett pit :)

2017. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!