Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van szaporítótól kutyaja...

Kinek van szaporítótól kutyaja? Őszintén

Figyelt kérdés

Nem veszekedest szeretnék kirobbantani.

Csak kíváncsi vagyok, mert itt mindenkinek 150 000 ftos kutyaja van vagy pedig mentett kutyusa. És persze mindenki csucskategóriával etet.

Őszintén hogy honnan van a kutyád.


2017. febr. 2. 22:39
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
88%
Nekem gyerekként, illetve amíg otthon laktam nem lehett kutyám, így akkor vettem meg saját keresetből életem első blökijét, mikor különköltöztem és anyagilag is belefért. Akkor azért még nem burjánzott így a szaporítós-biznisz, persze születtek háznál kölykök vidéken nyilván és az ivartalanítás sem volt ilyen elterjedt, de ha kutya magazinban, itt-ott hirdetést kersetél(a lehetőségek is korlátozottak voltak egyértelműen), ott tenyésztők hirdettek kizárólag. A netet ez után tán 1 évvel köttetük be, de az sem nyújtott még teret anno az ilyesminek. Szóval ő egy törzskönyves dalmata volt, akkor, 1997-ben került 20.000 ft-ba,van aki most, 20 évvel később ennél kevesebbért vesz szapis kutyát. 13 évig élt, gondolkodtam utána az örökbefogadáson, de valahogy elmaradt. Aztán közbeszólt az élet és egy családban történt haláleset miatt újra gazdi lettem. Nagybátyám szapis vizsláját vettem magamhoz, nem volt szoros vele a viszony, a kutyust is alig ismeretem, de nem vállalta senki, én jelentkeztem. Német vizsla (pontosabban fajta jellegű keverék), tavasszal lesz 3 éve, hogy nálam van, nyáron lesz 7 éves. Táppal etetem, nem csúcsminőséggel, de nem is szeméttel, Josera bárányos-rizses cuccot eszik őkegyelme egy ideje.
2017. febr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Metionin ***** válasza:
100%
Őszintén, egy random kóbor kutya fialta a szénánkba.
2017. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
74%
Labradorom van (fajta jellegű keverék) egy családtól, akiknek volt egy szukájuk, és szerettek volna kiskutyázni kicsit, csak egy alom született. Ismerős volt a család, nagyon szerették a kutyusokat, nem gondoltam bele abba hogy ők szaporítottak, és ebből gondok is lehetnek. Nyilván nem vettem őket egy kalap alá azokkal akik a haszonra mentek. 20000Ft-ot kértek, ebben benne voltak az első oltások árai. A kutyámnak nincs baja szerencsére, csak ami a korral jár. Az anyagi helyzetem elég sokban változott negatív irányba, amióta megvan a kutya, eleinte jó minőségű tápot kapott, ma már ezt nem engedhetem meg, szóval sajnos alsó kategóriásnak mondottat kap (Friskies), de ezt nem tudhattam előre, hogy így járok majd.
2017. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
30%
Összes rokonnak szapis kutyája van házikoszton. Köszönik jól vannak. Egyik nemrég lett 15 éves. Orvoshoz csak oltásra kell vinni.
2017. febr. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy tök jó, szimpi kérdés, tetszik ez a beszéljünk őszintén hozzáállás. Elolvastam a válaszokat, és nem értem, hogy miért kell lepontozni azokat, akik normálisan leírták, hogy milyen hibát követtek el kutyavásárlásnál. ???!!!!!

Ugyanis pont ezek a hasznos válaszok.


Valaki már írta, h törzskönyves szapis kutyája van, nos, én is ez az eset vagyok. Első kutya, és előtte tájékozódtam, eldöntöttem, hogy ragaszkodok a fajtához (tehát a menhely kizárva) és nem támogatom a szaporítást.


Három tenyésztőnél jártam, felmértem a terepet, ismerkedtem a fajtával. Az első tenyésztő nem volt szimpatikus, nem tudott semmit mondani a kiskutyák személyiségéről, temperamentumáról. A második nagyon rokonszenves volt, de csak kant tudott volna adni. Végül a harmadik lett a "nyerő", 140 ezret fizettem a kutyáért. Elvileg szülők díjnyertesek, szűrtek, volt szerződés, garancia, minden. Meggyőző volt. Még nem töltötte be az egy évet a kutyám, mikor kiderült, hogy patellás, tehát hogy a tenyésztő kamuzott.


Utólag azt gondolom, hogy nem voltam elég körültekintő, naiv voltam. Többet nem lehetne átverni, az biztos.


A kutyát Royal Canine-nal etetem, egész egyszerűen azért, mert ezt szereti. Próbáltunk egy csomó jobb minőségűnek nevezett tápot, de vagy nem ette, vagy savasat hány tőle, úgyhogy egyelőre marad ez.

2017. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!