Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek természetes...

Szerintetek természetes dolog, ha gyermektelen pár, szinte a gyerekeként kezeli a kutyáját?

Figyelt kérdés
2017. febr. 10. 04:37
1 2 3
 11/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én más szempontból közelítem meg a kérdést. A kutyának nem jó, ha gyerekként kezelik. Ha hagyják kutyának lenni, akkor semmi gond.
2017. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
A gyermektelen pár egyáltalán nem gyerekként kezeli a kutyát, hanem kutyaként, akit családtagként szeret, Én sem akarok gyereket, de kutyát nagyon - sajnos még nem lehet. a kutya NEM gyerekpótlék, a gyerekeket ugyanis utálom, nem akarok, így pótolni sem kell.
2017. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok ilyet látok.Nincs ezzel baj. De számomra érthetetlen,hogy ezek a párok,aki szinte gyerekként szeretik a kutyát, mégis megszabadulnak az állattól,ha jön a gyerek.Tisztelet a kivételnek, de tényleg nagyon sok ilyen van,hirtelen egyáltalán nem lesz fontos az állat, ha jön a baba.

Az ilyenekre amúgy nem bíznék gyereket, ha ennyire nem képesek felelősséget vállalni

2017. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes kérdés. Gyerekem nem lehet, kutyám van. Nem vagyok egyedül ezzel.

Nem kezelem, sosem kezeltem gyerekként a kutyát, de szeretem. Ő a legnagyobb ajándék az életemben (a párom után persze :D)

Ki nem állhatom azokat az ősanyákat és ősapákat, akik mit sem tudva a helyzetemről kutyaőrültnek hívnak és azt hiszik, joguk van ahhoz, hogy megmondják hogyan éljek és ennyi idősen (30+) inkább babakocsit kellene tologatnom, mint a kutyámmal sétálnom. Vagy arra akarnak rávenni, hogy mások gyerekeire vigyázzak, mert szerintük az milyen jó lenne nekem :D Mert biztosan lelkibeteg vagyok, mert nincs gyerekem. Jól vagyok, csak arra vágynék, hogy egy olyan világban éljünk, ahol az emberek kizárólag a "saját házuk táján söprögetnek".

Kicsit elkanyarodtam, mert épp tegnap kaptam egy ehhez kapcsolódó "építő jellegű" kritikát.

Konkrét választ adva a kérdésre, teljesen normális, ha valaki mindennél jobban szereti a kutyáját, feltéve, ha kutyaként tanítja, neveli és kutyaként bánik vele.

2017. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez nem. Az természetes, hogy egy gyerektelen pár rajong a kutyájáért, szeretik, esetleg elkényeztetik, de kutyaként kezeli. De az, hogy gyerekként bánnak egy állattal, az mindenkinek rossz, de főleg állatnak, hisz ő nem ember! Tartása, nevelése, foglalkoztatása teljesen mást igényel. Sajnos mégis rengeteg ilyet látni, emiatt van annyi agresszív, kezelhetetlen "anyuci-kedvence" kutya.
2017. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A pár részéről természetes, de a kutya részéről nagyon nem. Egy kutyát nem szabad emberként kezelni! Ez ugyan olyan rossz mit ha a gyerekkel állat módjára bánnának. Rengeteg ilyet láttam már, hogy gyerektelen pár teljesen tönkretette a kutyát, mert állat létére emberként bántak vele.(nem csak gyerektelen párok csinálnak ám ilyet). Úgy fegyelmezik a kutyájukat hogy: "Jajj de rossz kisfiúka voltál buksikám, most nagyon megbántottad az anyucikát, ennye-bennye! Nem kapsz több kekszet!" És csodálkoznak amikor a drága kis szemük fénye idegbeteg, bizonytalan és mindenkire rátámad. Láttam már olyat is, hogy egy nő a pulcsis csivaváját babakocsiban tologatta!(tavasszal).

Persze ez az embereknek jó, de abba nem gondolnak bele, hogy a kutyának az a legjobb, ha kutyaként bánnak vele.

Azzal viszont szerintem nincs semmi baj, ha úgy szeretik mint egy gyereket, csak ne kezeljék úgy mintha az lenne.

2017. febr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 SzMHZs ***** válasza:
100%

Igen, mondjuk lényeges különbség, hogy gyerekeként kezeli, vagy gyerekeként szereti. Én is szoktam viccesen mondani, hogy "fiam/lányom" a kutyáimra, macskáimra, nyilván tudva, hogy biológiailag nem így van és nem lehetséges, ez csak vicc, kedveskedés. Sőt édesanyám is utal rájuk sokszor "szőrös unokái"-ként. Ennek ellenére nálunk szabályok vannak, nincs bármit lehet (ahogy egy gyereknek se lenne egyébként :) ). Nincs ruhácska, meg babakocsi, meg felesleges csicsa, viszont van minden, ami az igényeiket kielégíteni szükséges.

Érdemes lenne tudni, mire gondolt pontosan a kérdező :)

2017. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én is gyermekenként szeretem őket de nem kezelem őket gyerekként. Ők kutyák. Nevelni kell őket, irányítani kell őket. Ettől függetlenül drága tápot kapnak drága játékokat drága porazt.de nem miattuk. Nekik nem kene a lila poraz az nekem tetszett. Ha lenne gyerekem nyilván a fele annyiba kerülő feketet vettem volna...
2017. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Milyen szinten?
2017. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%
Engem abszolute nem erdekel hogy ki mit gondol. szamomra a gyerek semmilyen szempontbol nem fontosabb mint egy kutya vagy macska. es szeretet szempontjabol feltetlenul az allatot helyezem eloterbe.gyerek nelkul siman lehet boldogan elni (nekem legalabbis) de allat nelkul nem.
2017. febr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!