Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helytelen hogy a kutyámat...

Helytelen hogy a kutyámat mindig 10 méteres pórázzal sétáltatom?

Figyelt kérdés
Fiatal vadászkutyám van, nem 100% behívható, ezért nem merem elengedni (nem kóborolna el, de kutya, állat után szerintem elfutna) nekem így kényelmes, a pórázra rá van csatolva egy rugós rész is hogy ne rántson akkorát ha úgy adódik. Amúgy parancsra megáll (ez kicsit több mint 50% viszont póráz nélkül ezzel sem próbálkoznék mert van hogy leszarja (kamasz)) ha látom hogy fogy a póráz akkor szólok neki hogy lassítson. Elágazásnál a "jobbra" "balra" parancsok is működnek. 2 méteres pórázzal nem szeretem sétáltatni mert húz (nem nagyon, de érezhetően) és nincs tere szaglászni/futni vagy megállni ha rászólok így csak rángatjuk egymást. Forgalmas helyen marad a 2 méteres vagykevesebb. Nagyon rossz ez így? Néha szabadon engedem egy mezőn, de csak ha látom hogy más nem jön arra.

#kutya #póráz #10 méter
2017. febr. 11. 16:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt látom hogy mindenki 2-3 méteres simával vagy 5 méteres flexivel sétáltat, lesz bármi probléma ha ekkora szabadságot adok neki? Amúgy még így is többmyire 5 méteres körzetben matad, csak néha marad le vagy megy előre 10 métert.
2017. febr. 11. 17:07
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximum akkor van gond, ha mondjuk atesik rajta valaki.
2017. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Minek váltani a pórázokat? Ha közelre akarod fogni a kutyát, beszeded a 10 méterest.
2017. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 úgy csinálom csak ha olyan helyre megyünk ahol tudom hogy nincs lehetőség futkosni akkor a rövid pórázt visszük.
2017. febr. 11. 19:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Semmi gond ezzel,minden kutya megirigyelné az ilyen sétát.

Viszont gyakorold vele a behívást,hogy el is tudd engedni.c;

A kutyának tér kell,örül hogy megadod neki.

2017. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy érzem hogy kezd erősödni a kapcsolatunk, kezd szófogadóbb lenni. Már járunk kutyasuliba szóval a behívás meg leszvoldva
2017. febr. 11. 19:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem helytelen. Tökéletes neki! :)
2017. febr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Persze másmilyenek vagyunk, de én nem tudnám elviselni, hogy nincs megfelelő kapcsolatom a kutyámmal, hogy a saját következetlenségem miatt nem bízhatok meg benne, nem tudom őt kontrollálni, hogy igazából nem figyel, nem hallgat rám, nem kötődik hozzám eléggé. Azt tudom, hogy saját kutyáimnak ez az élet nem lenne elég jó, nekem pedig különösen nem.


De nekem persze a kutyáim a legfontosabbak, és én is arra nevelem, szocializálom őket, hogy számukra pedig én legyek az első, a legfontosabb, ne a szagok és a vadállomány. De ha neked ez nem hiányzik, ha neked megfelel, hogy csak elvagytok a kutyával egymás mellett, de te sem rá figyelsz és ő sem téged követ, hogy nincs igazi, erős kutya-gazda kapcsolat köztetek, akkor persze tökéletes nektek ez az életmód.

2017. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert ha 2 méteres pórázon sétálunk és egész úton azt kell hallgatnim hogy sír mert nincs tere az jobb. Nem írtam hogy nem hallgat rám csak még semmi sem 100%. Nem is egy seggbebújós németjuhászom van, az én kutyám sosem lesz olyan. Nekem ez így megfelel. Nem robotot akarok hanem kutyát, amíg az alap parancsokra figyel még ha nem is 100%-ban addig csinálhat amit akar. Én is szeretem a kutyám így nem fogom elvenni tőle a futás és szaglászás lehetőségét ami a mindene.
2017. febr. 13. 19:16
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Látom a szövegértelmezés nem megy. Azt írtam, hogy a jó kutya-gazda kapcsolat nem azt jelenti, hogy a kutyát 2 m-es pórázon tartod, hanem úgy neveled, úgy foglalkozol vele, hogy mindig, ismétlem mindig hallgasson rád! Falka állat, nem egy nagy feladat, csak ugye ez idő és energia. Egy kopót, egy beagle-t épp úgy lehet ilyenre nevelni, mint egy juhászkutyát. Több idő, több munka, több energia, de számtalan példa van erre. A beagle erdőben is a gazdát figyeli, nem a vadat, behívható, kontrollálható, irányítható. Szabadon, és nem a póráz miatt.


A 10 m-es póráz kényelmesebb biztos. A lusta embereknek, akik nem tesznek bele a kutyájuk nevelésébe egy bizonyos szintnél többet praktikus megoldás. De én mondjuk elvárom a sajátjaimtól, hogy mindig behívhatóak legyenek, mindig kontrollálhatóak legyenek, első sorban mindig rám figyeljenek. Cserébe szabadok, nem csak 10 m-es területen mozoghatnak sétán, szellemileg is, fizikailag is le vannak fárasztva.

De ismétlem, mások vagyunk, ha neked ez így megfelelő, akkor legyen. Én nem tudnék úgy élni, hogy nem bízhatok meg a kutyámban, sem magamban, hogy megfelelő vezetője vagyok. Ha egyszer elszakad az a póráz, vagy elejted -amire gyakran van példa- és nem marad semmi, amivel a kutyát irányítani tudnád, elrohan vad után és kilövik, elütik, az csak a te hibád lesz. És akkor csak azon kell agyalnod, hogy mi lett volna, ha többet is teszel a kutyádért, ha belerakod azt a plusz munkát, amitől valóban jó lesz a kapcsolatotok. De ha mindez nem érdekel, akkor persze, maradjon minden így. Mondjuk azt nem értem, hogy a 10 m mivel ad több mozgást egy kutyának, mint a 2 m. Mivel tudja magát jobban lefárasztani egy akkora pórázon, miért leszel ettől jobb gazda, mintha rövid pórázon vezetgetnéd.

2017. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!