Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helytelen hogy a kutyámat...

Helytelen hogy a kutyámat mindig 10 méteres pórázzal sétáltatom?

Figyelt kérdés
Fiatal vadászkutyám van, nem 100% behívható, ezért nem merem elengedni (nem kóborolna el, de kutya, állat után szerintem elfutna) nekem így kényelmes, a pórázra rá van csatolva egy rugós rész is hogy ne rántson akkorát ha úgy adódik. Amúgy parancsra megáll (ez kicsit több mint 50% viszont póráz nélkül ezzel sem próbálkoznék mert van hogy leszarja (kamasz)) ha látom hogy fogy a póráz akkor szólok neki hogy lassítson. Elágazásnál a "jobbra" "balra" parancsok is működnek. 2 méteres pórázzal nem szeretem sétáltatni mert húz (nem nagyon, de érezhetően) és nincs tere szaglászni/futni vagy megállni ha rászólok így csak rángatjuk egymást. Forgalmas helyen marad a 2 méteres vagykevesebb. Nagyon rossz ez így? Néha szabadon engedem egy mezőn, de csak ha látom hogy más nem jön arra.

#kutya #póráz #10 méter
2017. febr. 11. 16:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem se tetszik annyira az ötlet, de nem is vagyok annyira hozzáértő. Az biztos, hogy jobb lennem ha megtanítanád szépen pórázon közlekedni, és el tudnád engedi a szabadban futkározni, ahol kitombolhatja magát. De én tudom, milyen a kamasz kutya, az enyém is kamaszodik, és rendre olyan dolgokat csinál, hogy ledöbbenek. Még mindig jobb, ha a 10méteresen van, mintha felelőtlenül elengedi a kérdező. Járnak kutyasuliba, tehát dolgozik az ügyön, lehet, hogy ennél a kutyánál több idő, mire 100%osan behívható lesz. Az enyém is csak kajával lett az egyelőre, addig meg amikor kedve volt, jött. Az elején sokkal könnyebb dolgom volt vele, de a kamaszkor tipikus tüneteit veszem rajta észre. Mintha mindent elfelejtett volna. Igyekszem türelmes lenni vele, és csak biztonságos helyen elengedni vagy futni vele pórázon míg meg nem szilárdul a behívhatósága.
2017. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
A póráz az övtáskámhoz szoktam erősíteni hogy a klikkert és a jutalmat rendesen meg tudjam fogni, a parancsokat mundig magától végzi nem rángatom a pórázt vagy ilyesmi az csak egy biztosíték hogy véletlen se essen baja. A minap elengedtem a mezőn, anyum is velem volt. Gyerekek bújkáltak a bokrok mögött amit a kutyám meglátott és szaladt volna játszni mikor is anyum reflexből rászólt hogy "nem" és azonnal megállt. 10 méteressel azért tud többet mozogni mert megáll szaglászni mikor én 10 méterre előtte vagyok szólok neki hogy jöjjön, akkor 20 métert előre szalad és keres új szaglászni valót. Ennyi, míg 2 méteressel annyi lehetősége van hogy melletted bagtat és épp csak beleszagol valamibe, nem tud rendesen szaglászni se. Amikor megállunk játszani a póráz rajta marad mert olyan vékony mint egy madzag, csak a táskámról csatolom le így olyan gyorsan futhat amilyen gyorsan akar (botot szoktam dobálni vagy kergetőzünk) ha megtanulta a behívást valószínüleg már nem fog kelleni a póráz, viszont így ha akarna sem tudna elrohanni. Az utolsó jól leírta. Egyébként mint mondtam ha utcán megyünk vagy olyan helyen ahol van forgalom ott megállítom és 1-2 méterre sétál tőlem, ha ember vagy kutyás jön szembe megállítom és 2 méteressel megyünk tovább utánna ismét mehet szaglászni. Vad után sem mindig szaladna el, de ezzel sem próbálkoznék. Ha akarna simán elvonszolna bármi után mégsem teszi.
2017. febr. 14. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!