Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a veleményetek Cesar Millan?

Mi a veleményetek Cesar Millan?

Figyelt kérdés
Könyvet akarok venni tőle. Tapasztalatotok alapjan segit?

2017. febr. 12. 13:21
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Most egy kicsit el lett tulozva a dolog, attol, hogy 1x-1x megrantom a porazt vagy bebokok a kutyamnak attol igyanugy tisztelem es szeretem. Azert a 100 jutalomfalat mellett ha kap 3 bokest nem hinnem, hogy "agressziv" lenne a neveles.... En is 3 napja beteg vagyok, eddig mindennap kint voltam dolgozni az nj-mmel. Mi is minden evben legalabb egy hetet (de inkabb tobbet). A hegyekben levo nyaralonkban toltunk, ahova a kutyaink is jonnek velunk.
2017. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon elment a téma más irányba, most többek között 2 dolgot nem értek:


1. "Az agresszió azok módszere,akik nem alakítanak ki mély kapcsolatot a kutyáikkal,csupán egy engedelmes állatot akarnak maguk mellett tudni."


Ez számomra kb. azt jeleni, hogy szerintetek CM módszer= agresszió. De mégis miért számít agressziónak az, ha lecsittegem a kutyámat, vagy megbököm, vagy erélyesen rászólok? Az agresszió kb. az, amikor legyűröd a kutyát a földre és ráfekszel, vagy megrúgod. (Bár etológiai értelemben még ez sem számít annak, kivéve, ha két kutya közt történik az incidens. :)) Tehát szerintem attól, hogy használok CM módszert, az nem jelenti azt, hogy agresszívan bánok a kutyámmal. Egy hang vagy egy érintés épp a megfelelő időzítéssel, nem fog tönkre tenni egy kapcsolatot. A miénket legalábbis biztos, hogy nem.


2. "Vagy 39 fokos lázzal felöltözök és kimegyek tréningezni... Vagy inkább "csak" Horvátba megyünk nyaralni egy panzióba..."


Miből gondolod, hogy más (mint pl. én is) nem ilyen hozzáállással éli az életét, csak azért, mert CM módszereit is alkalmazza néha?

Én az állataim miatt még hazautazni sem tudok, hogy meglátogassam a szüleimet, nemhogy nyaralni...

Azelőtt meg 5 éven át gondoskodtam rokonok kutyájáról macskájáról, mert ők szinte le se sz*rták őket. 7 km-t bicajozni minden nap télen-nyáron, 20 cm hóban és a -20 fokban is. Egy nap se telt el anélkül, hogy ne mentem volna hozzájuk. Semmilyen programra nem voltam hajlandó elmenni, csak hogy az állatoknál egy estét se hagyjak ki. Mert szükségük volt rám és én ezt tudtam jól, és miattuk lemondtam inkább a saját javaimról. Az ő érdekeiket mindig a sajátjaim elé helyeztem.


Úgyhogy kövezzetek meg, ha még mindig "rossz állattartó" vagyok, csak mert használom a Cesar módszert is.

2017. febr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
79%

#38

Én pedig úgy emlékszem, hogy megkérdezted, hogy hogyan oldanám meg pozitív megerősítéssel. Érdekesnek találtad, még az is ott volt benne, hogy megfogadod/megpróbálod. Semmi rossz szándék nem volt bennem egész végig, csak segíteni akartam volna neked is meg a kutyádnak, de itt is látszik, hogy csak azon lehet segíteni, aki akarja. Az érdekes az, hogy egy jó ideje alkalmazod CM módszereit és te magad vallottad be, hogy csak egy kicsit lett jobb összességében a helyzet. Még mindig nem "kutyák között" kéne a virslit az orrába nyomni. Ott már késő. Talán ezért nem működik a te pozitív megerősítésed. Mint már írtam: a módszer nem kutyafüggő, működik. A gazdi legfeljebb az, aki nem tudja használni.

Utolsó, a kutyák nem nyomják le egymást. Ha van egy incidens az egyik kutya magától fordul a hátára, sose erőszakkal nyomja le a másik. CM pedig előszeretettel alkalmazza az alpha-rollt. Sokan nem látják agressziónak a bökdösést. Pedig nem szabad megfeledkezni arról, hogy nem csak fizikai, de mentális abúzus is létezik. És ennek az egész dominanciaelvnek ez az alapja. Nem fáj neki a bökdösés, olyan, mintha te kapnál mindig egy taslit, amikor nem figyelsz. Pedig hallod te hogy szólnak hozzád, csak nagy ívben... rá. Nem leszel egy-kettőtől lelki beteg, de amikor folyamatosan csak az jön... Jóból is megárt a sok, hát még ebből.


Kifejezetten szeretem, amikor a trénerekkel, kiképzőkkel takaróznak a kutyatartók. A világon kb sehol sincs szorosan utánakövetve a kutyakiképzésipar. Bárki elmondhatja magáról, hogy milyen király tréner. És lehetnek terápiás kutyái vagy bármi (mint már megbeszéltük, CM eléri a célt a módszereivel, szóval miért ne lennének engedelmes terápiás kutyák belőle?). Ahhoz is csak egy vizsgát kell letennie a kutyának és nem a trénernek. Nem fogják őt megkérdezni, hogy milyen módon tanította, a kutya csak csinálja meg szimplán a dolgokat. Értem én, senki se szent, nehéz lenne bárminemű gátlás nélkül nevelni (de nem lehetetlen), de ne ragaszkodjunk ahhoz a 20:80 arányhoz. Inkább törekedjünk arra, hogy a 20-at minimalizáljuk. Ne akarjunk egy problémát mindenképp büntetéssel megoldani csak azért, mert nem vettük a fáradtságot, hogy igazán utánanézzünk a többi lehetőségnek, illetve, hogy a kutya átállhasson valami másra.

Nekem szerintem kb ennyi volt, több hosszas kisregényben is leírtam mit gondolok, miért jó a pozitív megerősítés (és nem csak vélemény lett szolgáltatva). Remélem, ha titeket nem is, de valakit, aki olvassa, elgondolkodtatja.

2017. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
35%
Igen megfogdtam és igyekszem is használni, de mint írtam nagy KICSI részben alkalmazom CM módszereit. De tök mind 1, hogy 100-200 méterrel a kutyák előtt nyomom az irrába, amint kiszúrj tojik rá, érted? Itt a válaszokban kioktató jellegű volt, az előző kérdésnél igen segítő szándékúnak értékeltem. De mostmár sehova nem írhatom le a véleményem mert jösz te, aki leírod, hogy egszer már kioktattál?? Mint írtam örülök, hogy neked működött, de továbbra sem ismered a kutyámat... Ha csak pozitív megerősítéssel dolgoztam volna, akkor lenne egy korlátok nélküli kutyám, aki azt csinál, amit akar. Azt azért ne mond nekem, hogy Te soha nem szólsz rá a kutyádra...
2017. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
75%

Nem megsérteni akartam senkit. Én őrülök, hogy egyre többen vagyunk akik felelős kutyatartóvá próbálnak válni. Egy szóval sem mondtam, hogy rossz kutyatartó vagy azért mert egyszer kétszer megbököd a kutyádat. Én azt mondtam hogy CM nem problémát orvosol csak tünetet fed el ... A kutya egy tök egyszerű lény mindent okkal csinál... nem gondolkozik azon, hogy valamit azért csináljon, hogy a gazdit félrevezesse. De igenis azt mondom, hogy családi kutyáknak akik jól vannak szocializálva, elég a jutalomfalat, nem kell őket rángatni, bökdösni. Ha nme így van, akkor valami kimaradt a korai szocializációból.

A fojtólánc, szögesnyakorv, elektromos nyakörv egy kiképző eszköz... Benne is van a nevében hogy kiképző... Tehát kiképzőknek való, nem minden civilnek... mert több kárt lehet vele okozni mint hasznot. Ha majd versenyre készültök, akkor elő fog kerülni a szögesnyakörv... a kutya pontosítására gyorsítására, de kiképző felügyelete mellett...

Egy családi kutyának abszolút nincs szüksége ilyen eszközökre, és olyanra amit CM mutat... Bár hozzáteszem sokkal gyorsabban tudsz eredményeket elérni vele.

Hogy az országban mi alapján választunk kutyákat... azt meg inkább hagyjuk....

Tehát a tudatlanságunk miatt, rossz kutyát veszünk... rossz helyről... Nem is értünk hozzá... És ez tök jó, mert az olyan emberek mint mi(vagy CM) megélünk belőle. :D

2017. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Úr isten mi lett itt? Nem birom követni. :D
2017. febr. 17. 15:42
 47/51 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű eligazodni az biztos. Főleg, hogy szinte mindenki anonim, és a százalékok is néha ugyanazok, más-más válaszolóknál... :)
2017. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
73%

Húha, azt mondtam magamnak, hogy nem írok ide többet, de nem tudtam megállni. Megint #12 vagyok.

#44. Nem, nem ismerem a kutyádat, de egész jól ismerem a kutyákat és az embereket. Könnyű azt mondani, hogy az én kutyámnál nem működik. Ásd bele magad jobban, hogy hogyan is kéne, nézz meg róla 3-13-33 videót, olvass is, ha esetleg beszippantott (én így jártam), amennyi és ami csak kell, hogy ne maradjon kérdés, lásd másféle kutyákkal is megtörténni a csodát. :D https://www.youtube.com/watch?v=MkWXVwP7x7w&list=PLHG3NYUNiE..

A teljes átalakulása a kutyusnak, akit előző kommentemben már említettem (bántalmazott, harapott már meg embert, fél az emberektől, reaktív). Amúgy a többi videója is tele van okosságokkal, főként egyéb trénerek módszereit szedi darabokra, hogy mit csinálnak rosszul (CM-ről is van egy terjedelmes playlistje). A stílusa sokszor nekem se tetszik, de az információba nem lehet belekötni.

#45. Az első felével egyetértek. Annyit tennék még hozzá esetleg, hogy ha TÉNYLEG semmi se működik, ki kéne vizsgáltatni a kutyát, hogy pszichológiailag, illetve egészségügyileg (agytumor, bármi egyéb, ami viselkedészavarhoz vezethet) rendben van-e. Mert ha nem, akkor jutifalatozhatsz, meg bökdösődhetsz ezerrel.

A második feléhez pedig ennyit fűznék hozzá: fojtólánc, szöges, vagy elektromos nyakörv semmilyen területen nem kell. A pontosságra pont a klikker lett kitalálva. Ha nem hiszed, csak gondolj bele, hogy a svédeknél a fentebb említett eszközök mind tiltottak és mégis vannak verseny-, rendőr-, katonai-, terápiás kutyáik. Ők teljes egészében a pozitív megerősítésre tértek át és sikeresen. Ezek az eszközök újra csak a pénz miatt vannak (valamint régimódi ideák miatt). Arra lettek kitalálva, hogy fájdalmat és/vagy diszkomfort érzést okozzanak. Ezzel vitatkozni nem lehet, balanced trénerek (akik sokszor előszeretettel használják) is egyre többen beismerik. És pont ezért végképp nem ajánlják otthonra. De ha már az eszközök, technikák otthon való abszolválásáról beszélünk, CM minden része előtt kiírja, hogy ne próbálják meg otthon a műsorban látottatak. Just sayin'.

Tényleg egyre nehezebb kiigazodni, de ezért kezdem az első kommentszámommal. :D

2017. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Nevelje mindenki sajat belatasa szerint a kutyajat, lenyeg, hogy boldog, kiegyensulyozott legyen a kutya gazda kapcsolat. Az elektromos es szoges nyakorvet feleslegesnek tartom. En az egysoros lancnyakorvet megvettem, 1x hasznaltam, de feleslegesnek iteltem. Szerintem a kutyaneveles nagyon hasonlo a gyerekneveleshez. Alapvetoen jutalmazni kell, de Neha 1-1 buntetes szukseges es celra vezeto.
2017. febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
70%

45-ös vagyok.

48-as természetesen, ha valami eü probléma van akkor csak az orvos tud segíteni. A klikker csodálatos módszer ímádom, de a verseny színtű képzéshez már kevés... Egyszerűen azért mert tized másodpercekről van szó. Az ilyen rövid időintervallumrra nem tudsz ráklikkelni. Valamint azért, mert a csládi kutyánál az a lényeg, hogy alacsony ösztönállapotba lévő kutyát kell tréningezni,tanítani oda bőven elég egy, klikker.

Versenykutyáknál, meg egy magas ösztönállapotú kutyát kell kontrolálnod. És ugye nem beszélve arról, hogy a versenykutyáknál, nem élelem jutalmazás van hanem aporttal jutalmazunk. Egyszerűen azért mert a kaja lasítja a kutyát.

Hogy bizonyos skandináv országokban betiltották, lehet... nem tudom... De az biztos hogy ők versenyeken világviszonylatban nincsenek sehol.

Meg azért kicsit elkanyarodtunk a témától... CM nem kutyátképez, hanem "viselkedés problémás" kutyákkal foglalkozik.

Még egy utolsó gondolat.

Viselkedés probléma.... Ezt is két féle képpen van értelmezve. A kutyatartós definició: Minden olyen magatartási forma, ami gazda számára nem megengedett.

Tréneres definició: Minden olyan magatartási forma, ami az egészséges fajtára nézve nem megengedett.

Egy kis rövid példa.

Volt egy tacsi. Ahhol a gazda arra panaszkodott, hogy a kutya ás az udvarban. Ez a gazdi megfogalmazásában egy viselkedési probléma.

Hozzáteszem a tacsi az egy kotorék vadászkutya, arra lett tenyésztve, hogy ásson. Tehát trénerszemmel nem viselkedési probléma.

Itt az a feladat, hogy a kutyát meg kell tanítani, hogy hol áshat... (amire tökéletes a klikker)

2017. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!