Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatás közben...

Kutya sétáltatás közben nekünk jött egy puli mix, a cane corso mixem egy harapással végzet vele. A kutya gazdája feljelentéssel fenyegetőzik. Mi a teendő ilyen ügyben?

Figyelt kérdés

Négy kutyusunk van, csivava-pincsi mix, cane corso mix, jack russel-tacsi mix, mudi-spicc mix. A midi mix menhlyi a többit az utcánkból fogadtambe ( fő útról lehet lekanyarodni havi szinten tesznek ki kutyákat).


A húgom és én sétáltunk a kutyusokkal( mind a 4 el)

Mikor nekünk jött a 3 házzal lentebb lakó nő kutyája.

A kutya kb 2 éves rengeteget szült már. Jelenleg van egy 4-5 hós picije.

Ez a kutyus rohant oda hozzánk az anyja utánunk.

Majd a kutya nekem ugrott, egészen pontosan a táskámnak mivel közém és a kutyaközé tartottam.

Majd Bosco(cane mix) elkapta a nyakát, próbáltam vissza húzni de ő 67kg én 38kg, lehetetlen.


A kutya a földre esett mint egy plüss.

Ekkor kijött a gazda aki üvöltözött, hogy harci kutya és , hogy megmérgezi mert ezt tette, elmegy a rendőrségre és feljelent minket, hogy elaltassák a harci kutyát meg az összes többit.


Ez a puli mix minden nap kijött, nem engedte a kapuhoz a postást kergette, neki ment a szomszéd srácnak, agresszív volt mindig utánunk futott ha elmentünk előtte.


a gazdájának szólt apa, hogy kösse meg vagy zárja el a kutyát mert balesetet fog okozni.


Boscoról: Őt apa találta a boltjuk előtt( az utcánk egyik vége, mi a másik végén lakunk) egy cipős dobozban 5 tesója mellett kb 1,5 hetes korában.

Hozzánk hozta a kicsiket, mi pedig szóltunk a helyi kutya mentő csapatnak akik anya kutyus kerestek nekik.

Már akkor tudtuk, hogy egy pici majd 8 hetesen vissza jön . Bosco volt a legkisebb így lett a mi kutyusunk. ( többiek is gazdit találtak)

Boscoval (is) kutya suliba és őrző-védőzni jártunk.


Jól nevelt kutya, ha azt mondom ül, leül és addig ott ül még nem mondom, hogy mehet. Nem agresszív, tudja kit engedhet be és kit nem.


Feljelenthet minket, mert Bosco a gazdi védése közben megölte a kutyáját?


2017. febr. 14. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ti már korábban is feljelenthettétek volna, hogy mit keres az utcán felügyelet nélkül a kutyája (aki ráadásul még agresszív is). Tehát nem a ti hibátok, ő volt a felelőtlen.
2017. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki mindenkit feljelenthet mindenért..csak az eredménye kérdéses. Itt egyértelmű a helyzet ,pórázon vezetett kutya és felügyelet nélküli kóbor emberre állatra támadó kutya találkozása. Jog szerint neked van igazad.


Másrészt két állat "találkozásánál" teljesen más szabályok vannak mint két ember küzdelménél,mert nem tudatos lények és nem ismerik a jogszabályokat. Ezért a gazda felelős ,hogy úgy tartsa a tulajdonába lévő állatot hogy annak ne legyen lehetősége kiszökni, kárt,sérülést , riadalmat okozni. Erre ha nem tartják be,van is egy megnevezés-kutyával való veszélyeztetés.

2017. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

mit tennél ha te lennél a nö?

Mert ha én lennék, biztos hogy meg nem állnék a rendörökig. Képzeld el, ha a te kutyádat ölte meg volna valaki. Azt sem értem, hogy mehetsz te sétálni egy 70 kilós kutyával egyedül. Miért jól nevelt, hogyha nem fogad szót????

2017. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szót fogad! Egyrészt úgy lett nevelve hogy parancs nélkül támadjon ha rám vagy a húgomra támadnak.

Másrészt a kutya nekem jött én akár sokk hatása alá is kerülhettem volna, ergo sokk hatása alatt pont nem az fog az eszembe lenni, hogy leültessem a kutyám és várjam, hogy a puli belém harapjon.

Többször szóltunk mi és mások is a gazdának, hogy kezdjen valamit a kerítéssel vagy a kutyát zárja, kösse meg, mert valakinek baja lesz.

A nő helyében én normálisan neveltem volna a kutyát nem pedig ütöttem rúgtam volna( láttam) és megcsináltam volna a kerítést is. Nem véletlen, hogy az én kutyáim nem tudnak kilógni és nem vemhesek minden tüzelésnél. Bár az ivartalanítást ők nem ismerik mi viszont pártoljuk.

2017. febr. 14. 17:11
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

# 3-as válaszoló ! Elolvastad te, amit a kérdező leírt ?

A nőnek inkább szégyenkezve kellett volna bocsánatot kérnie,hogy ilyen hülye ,hogy az agresszív kutyáját hagyja , hogy másokra támadjon.

2017. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy elég szerencsétlen dolog.

Bármi történt is, a kutyád megölt egy másik kutyát. Persze, a másik gazdi is hibázott, hiszen nem szabadott volna a kutyájának kint lennie. Talán ha többen is hajlandók megerősíteni, hogy a kutya folyton kint volt és agresszívan viselkedett, némiképp jobb lehet a helyzet. Azt viszont a szüleid nem fogják tudni kimagyarázni, hogy két kiskorút engedtek el 4 kutyával sétálni.

Reménykedj, hogy a másik fél nem akar majd ebből nagy ügyet csinálni, mivel ő is hibázott.

2017. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kiskorú 18 elmúltam.
2017. febr. 14. 18:09
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A te kutyád pórázon volt (igaz, egy szájkosár nem ártott volna, ebbe bele tudnak kötni). Bár alapvetően tekinthető önvédelemnek. A puli támadt rátok, akinek amúgy semmi keresnivalója nem volt az utcán.


Egyébként arra nem tudok semmilyen korlátozást, hogy ki hány kutyát sétáltathat.


Összességében sajnálatos eset, én azért odafigyelnék, a kutyádra, mert ha pl. egy ember viselkedését érti félre, akkor abból nagy baj lehet. Ennek elkerülésére adj rá fém szájkosarat, azzal is meg tud védeni (max vigyétek el suliba, hogy megtanítsák szájkosárral küzdeni.

2017. febr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Van szemtanú aki igazolni tudja, hogy ténylegesen így történt az eset? Most éppen arra gondolok, hogy neked támadt és nem a kutyádnak. Mivel a kutyád képzett, ÖV tanfolyamot végzett így a helyzeted annyival jobb, hogy szakember is alá tudja támasztani, hogy a kutyád nem hajlamos agresszióra és ez egy tanult önvédelmi reflex votl a részéről mivel általa védelmezett személyt támadta meg egy számára veszélyes egyed/kutya.


Különben az ilyen emberek szinte biztos, hogy nem tesznek feljelentést. Na meg aki ennyire igénytelen magára annak valószínűleg pénze sincs pereskedni. Ha komoly szándékai lettek volna ezzel a félelemkeltésen kívül, akkor ott helyben rendőrt hív.

Nem valószínű, hogy ezért komolyabb bajba kerülnél akár Te vagy a kutyád, hiszen a szomszédok is tudják igazolni hogy a másik kutyával korábban is volt probléma, agresszív fellépései. Persze ha kihívtátok volna a gyepmestert amikor látjátok ezeket akkor elkerülhető lett volna ez a baleset.


#6

Ezt még nem hallottam korábban, hogy kiskorú nem sétáltathat kutyát, sőt hivatalos dokumentumot sem találtam most amint rákerestem. Meg tudnád jelölni a forrásod kérlek, mert érdekelne ez a dolog. Köszönöm.

2017. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorú nem sétáltathat kutyát XD :"D Akkor mikor én 15 éven keresztül törvényt sértettem :"D sőt a testvérem is


Ekkora hülyeséget még nem hallottam.


Igen,esetleg a kikébzőt megkérheted hogy tanuzzon. Illetve megfenyegetett téged hogy megöli a kutyádat, és kicseszte az utcára az övét.


Gondolom nem volt chipje a kutyájának.


Egyszerű:


Békésen kutyát sétáltattok erre kutyatámadás ér titeket. Valószínűleg kóbor kutya de nem tudod mert a "gazdája" úgy "tartja". A kutyád hősiesen megvéd titeket,sajnos ez a puli életébe kerül. Egy nő (feltételezhetően a puli keverék "gazdája") fenyeget titeket.

Ami titeket véd:

A környezetetekben lévő emberek. Ha jóban vagytok a szomszédok,barátok,családtagok és a legfontosabb a kiképző. Őt külön fel lehet jelenteni köz veszélyeztetésért.

Az hogy a kibaxott kutya negtámadt... Hát ez van,ezért is simán fellehet jelenteni a nőt. Igen a kutyád megölt egy másik kutyát...


De légy büszke rá mert ezzel megvédett téged és a testvéredet!!

2017. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!