Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az akita kutyám nem figyel...

Az akita kutyám nem figyel rám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha sétálunk nem együtt aétálunk inkább ő sétáltat engem. Ha valami parancsot mondok neki többnyire megcsinálja de olyan pofát vág hogy "halj már meg és hagyj békén..." szóval megcsinálja de van hogy ellenkezni próbál és úgy látom hogy soha sem azért csinája mert mondom hanem mert muszáj. Ha az utcán sétálunk ahol nem szeret hisztizik, séta közben magától soha nem néz rám, még akkor sem néha ha szólok neki. Úgy érzem egyáltalán nem érdekli hogy ott vagyok-e vagy sem és örülne ha eltűnnék és nem zavarnám... hogyan változtarhatok ezen? Hogy ha sétálni megyünk ne csak egy korlát legyek számára, hanem együtt sétáljunk.

2017. febr. 16. 12:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Póráz nélkül sétáltatom olyan helyen ahol nincsennek autók. Naponta a hosszú séta során 3x állunk meg játszani, az "állj" és "lábhoz" parancsokat gyakoroljuk mert azokat még ha nyöszörögve is de csinálja, pórázt akkor teszek rá ha ember/biciklis jön szembe vagy utcán sétálunk. Néha szoktam a lakásban tanítani, bent minden tökéletes. Mást nem nagyon igényel,vegész nap alszik amúgy. A csoportos órák a suliban 4500 ft körül vannak az nem lenne gáz de a kiképző valamiért nem engedi. Mikor említem folyton mondja hogy még nem lehet mert zavarná a többi kutyát. Amúgy behívni nem lehet mert ha ordítok akkor sem figyel rám, a jutalom sem ürdekli csak néz rám mint egy idiórára vagy szaglászgat. A tiltás is csak amikor akkor működik. Pl ha látja a vadat és helyezkedik akkor reagál a tiltásra de ha már elindult akkor cseszhetem. Ha túl nagy az inger akkor süket és vak csak csinálja ami eszébe jut.
2017. febr. 16. 15:18
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne normális kutyaiskolát keresned, ahol részt vehettek a csoportos foglalkozáson. Mivel indokolják, hogy zavarná a többieket? Támad rájuk, vagy mi?
2017. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ugat és ugrál, na meg rángat, nem agresszív csak nem tud viselkedni + tolakodó és domináns is.
2017. febr. 16. 16:31
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
#2. már az első mondatodból kiderült a kutyád a neveletlen. szóval akár elfogadod akár nem, nevelned kéne.
2017. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy nem neveletlen de azzal hogy odaírod hogy "neveld" (amit magamtól is tudok) nem leszek előrébb mert nem tudom hogy kellene. Szóval a válaszod így is úgy is haszontalan.
2017. febr. 17. 08:39
 16/21 anonim ***** válasza:
36%
#2 nagyon cuki hogy van kutyád, de fogalmad sincs arról hogy kell nevelni és itt akarod megtanulni.
2017. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az akitanal nem fog bevallni a szabvany nevelesi modszer, jo elore szolok. A legtobb akita (es hasonszoru fajtak), ugy mukodik, hogy "megeri-e nekem?!". O nem akar neked dolgozni mint az NJ nem is volt sosem tenyesztesi szempont.


Legfontosabb alaptezis egy osi fajtanal, hogy erdekelte tedd, akkor sem lesz 100%-os, de joval tobb lesz a "sikerelmenyed". Fontos momentum, hogy nem mindig a kaja vagy a jatek lesz a jutalmad neha maga a "szabadsag" adasa.


A fizikai fenyitessel csinjan, mivel eleg ontudatosak, rohadtul nem fuggenek toled (vagyis ok igy gondoljak), ha sokszor elsz vele egyszeruen ignoralni fog es/vagy nem fog odamenni. Javaslom inkabb a cseret, mint opciot.


Ha nagyon nem megy, a tiltas erdemes lehet elektromos nyakorvek kozott szetnezni es SZAK-/HOZZAERTO EMBER utmutatasa mellett megfontolni mint lehetoseget.

2017. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom, szerintem 2-3 hátig még elmegyek a mostanihoz hátha tud segíteni, utána ha nem látok változást marad a szakember.


#2 igen ide jövök kérdezni mert erre van az oldal, talán többet érne ha leülnék egy sarokba sírni? Baromi jó tanács hogy neveljem meg de ha nem tudom hogy kell akkor mit csináljak?

2017. febr. 17. 13:39
 19/21 A kérdező kommentje:
Hát alakul a behívás. A mai nap csodás volt, a kiképzőtől kapott haltit is vittem, eleinte nem tetszett neki, de később már belejött. Nem nagyon tetszik neki hogy jobban le rudom korlátozni, de annál inkább hogy még nagyobb szabadságot kap ha rám hallgat. Végre negértette. Minden tökéletes, hallgat rám, még akkor is ha kutya van a közelben. Egyetlen egy probléma maradt, ha kutyát lát játszani folyamatosan ugat és nem akarja abbahagyni. Kutya közvetlen közelében elborul az agya de ilyan, 5-10 méterre levő kutya nem érdekli, mármint figyeli, de követ és figyel a vezényszavakra + nem is szalad oda csak ha engedem. Esküszöm mintha nem is akitám lenne hanem német juhászom. Ti elhiszitek hogy pár nap alatt ekkorát fejlődött? Hazáig póráz nélkül mentünk, példásan jött láb mellett, csak mikor elküldtem magam mellől akkor ment és mikor újra láb mellé vezényeltem haladtunk tovább.
2017. febr. 18. 16:30
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

A nevelésnek vannak eredményei. Húzz egy vonalat az ezt se magadtól érted el rovatba. Jah, még egy jó tanács.

Az állapotot érdemes fenntartani, fejleszteni. Neveld.

2017. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!