Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a jobb választás?

Szabojoco0505 kérdése:

Melyik kutya a jobb választás?

Figyelt kérdés

Most költöztünk egy új házba ès ott van egy kutya kennel!

Ezt már kitisztítottam ès tavaszra szeretnèk venni egy kölyök kutyát. 150 nègyzetmèternyi helye lenne. Tèlen bent lenne a garázsban ahol jó idő szokott lenni a kazán miatt.

Napi kettő sètára vinnèm el. Kettő kutya fajtát nèztem ki: Magyar vizsla, Nèmet juhász. Ha lenne mèg ötletek akkor nagyon szívesen meghallgatom!



2017. febr. 16. 17:10
1 2
 1/14 Jack_mc válasza:
22%
Szerintem a magyar vizsla szebb...jobb házőrző bár egy némethuhászsszal nem vesz fel semeik versenyt...fhuuu nem tudom én a vizslát választanám
2017. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Én a német juhászt!

Gyönyörű és rendkívül értelmes kutyák!

De a magyar vizsla se rossz választás;)

2017. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is szebb a vizsla. Szerencsère nem olyan helyen lakunk ahol szükség lenne egy nèmetjuhászhoz hasonló termetű kutyára! Lenne mèg egy olyan kèrdèsem hogy melyik jön ki jobban a gyerekekkel, mert van egy 3 èves rokonom ès nem szeretnèm, hogy bántsa, tudom , hogy ez nevelèstől is függ de azèrt mègis?
2017. febr. 16. 17:21
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az èrtelmes válaszokat!😀😀
2017. febr. 16. 17:22
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
A vizslát föként testileg, a nj-t főleg agyilag jell fárasztani. A vizsla lefárasztása iső(baromi sok séta és játék) a nj lefárasztása pénzigényes(kutyaiskola). Melyiket. Választod? Habár a nj-t is kell testileg fárasztani és a vizslát is kell tanítani.
2017. febr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 evimeri ***** válasza:
33%
Mind a két fajtának nagy a mozgás igénye. A napi két séta nem tudom mennyi időt vagy km jelent. De ha kevés akkor a 150 nm kicsi lesz a számukra. Egyébként én menhelyről vinnék kutyát, így két életet is mentesz.
2017. febr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
86%
Németjuhász.
2017. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

A vizslát nem tarthatod kinn. Gondolom, nem egész télre lenne a garázsba zárva, ha pedig a nap nagy részét kinn tölti, hamar tönkremennek az ízületei. Másrészt ő igényli, hogy állandóan a gazda közelében legyen.

A német juhásznak is nagyon kevés a 150 négyzetméternyi hely, hacsak minimum másfél, két órát nem foglalkozol vele télen-nyáron, naponta. Szellemi fárasztás kb. 20-30 perc. labdázás 20-25 perc, plusz séta kb. 30-40 perc.

Ha ezt tudod biztosítani, akkor gondolkozz ezekben a fajtákban.

2017. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Nèmetjuhász. Neki nem annyira nagy a mozgásigènye mint egy vizslának. Jobban is kijön a gyerekekkel. Okosabb is.
2017. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Enis a menhelyt javaslom!

Nezz szet fajtamentoknel

Biztosan megtalalod a megfelelot szamodra

Es eletet is mentesz vele

2017. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!