Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a jobb választás?

Szabojoco0505 kérdése:

Melyik kutya a jobb választás?

Figyelt kérdés

Most költöztünk egy új házba ès ott van egy kutya kennel!

Ezt már kitisztítottam ès tavaszra szeretnèk venni egy kölyök kutyát. 150 nègyzetmèternyi helye lenne. Tèlen bent lenne a garázsban ahol jó idő szokott lenni a kazán miatt.

Napi kettő sètára vinnèm el. Kettő kutya fajtát nèztem ki: Magyar vizsla, Nèmet juhász. Ha lenne mèg ötletek akkor nagyon szívesen meghallgatom!



2017. febr. 16. 17:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

A vizsla nem házőrző, hanem vadászkutya. A rövid szőre miatt meg egyébként sem lakhat kint.

Hol és mekkora sétára gondoltál? Mert a vizsla mozgásigényét nem elégíti ki, ha szépen, pórázon sétálgattok. Még az sem, ha futsz vele. Neki mindenképpen kell a szabadon futás. A barátnőm napi 1-2 óra póráz nélküli sétát (rohanást) biztosít neki. Gyakran túráznak, ami azt jelenti, hogy egy 20 km-es túra alatt a kutya megtesz kb. 80km-t. Ez elég szokott neki lenni. + kifejezetten vadászkutyáknak való feladatokat szoktak neki adni. És bent lakik. Kiegyensúlyozott, boldog kutya. Imádja a gyerekeket és a kutyákat.

Szerintem a barátnőm az etalon vizslatartó :)

A németjuhász lakhat kint, ha van hőszigetelt kutyaháza, mert dús, többrétegű bundája van. Neki is sok mozgás kell, talán nem annyi, mint a vizslának, viszont őt agyilag nem egyszerű lefárasztani.

A kennelről annyit, hogy az arra való, hogy pl. amíg kölyök a kutyus, addig bezárod oda, amíg ki-be állsz az autóval, vagy ha olyan vendéged jön, aki kutyafóbiás. Tartósabb kennelben tartózkodás nem jó a kutyának.

Még mielőtt valaki azt mondja, hogy egy lakásban élő kutya egész nap ekkora területen van, azt mondanám, hogy az nem ugyanaz, hiszen egy kennelben élő kutya a sétákat kivéve egyedül tölt kint 20-22 órát, a benti kutya pedig a gazdi munkaidejét kivéve együtt lehet a családjával.

Alapvetően én azt tapasztaltam, hogy a kutya-gazdi kapcsolat sokkal szorosabb, ha a kutyának a házban is van egy helye, ahol kipihenheti a séta és a tanulás fáradalmait és a gazdival lehet. (Két kinti-benti kutyám van)

Mindenképpen érdemes az életmódodhoz megfelelő kutyát választanod. Szóval vizslát csak akkor, ha sportos vagy, szeretsz túrázni, esetleg vadászol és alapvetően bent lehet a kutya. Németjuhászt pedig akkor, ha szívesen tanítanád és akár ŐV oktatásra is járnál vele.

Ha nem tudsz dönteni és csak házikedvencet szeretnél, akkor fogadj örökbe egy mentett kutyát.

2017. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Magyar vizslát máris kizárhatod, legalábbis a rövid szőrű változatot mindenképpen, mert lakásban kell télen tartani.

Német juhász pedig munkakutya, a napi sétán kívül szüksége van agyi lefárasztásra, képzésre, tréningre is.

Ötletem: menhelyről egy vastag bundájú keverék.

2017. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mindkét fajta nagy mozgásigényű, tehát állandóan bezárva egyiket se tartsd! 2 séta lehet hogy kevés lenne.

A vizsla nem bírja a hideget. A német juhászt pedig agyilag kell fárasztani de nagyon.


Inkább fogadj örökbe egy gyönyörű szép dús szőrű, közepes testű, kis mozgásigényű keverék kutyust. :)

2017. febr. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%
Rottweiler :) . Gyonyoru kutya, jo hazorzo, gyerekeket szereti . Ne hidd el a tevhiteket hogy a roti vad . Csak az idegenekkel.
2017. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!