Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutya a tengerimalactól....

Fél a kutya a tengerimalactól. Vagy a hangjáról. Most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Malac 1 éve itt van, kutya 2 éve, menhelyes, beszari, a saját árnyékától is megijed. Eddig a malac ketrecben volt az egyik polcon, pár hete kapott egy kifutót a szoba egyik sarkába. A kutya nézegette, néha rámozdult, azt határozottan tiltottuk. Mostanában kezdte el, hogy ha hallja a malac hangját, pontosabban a visítását, elbújik valahová. Eddig nagyon nem foglalkoztunk vele, de újabban enni sem hajlandó miatta.

Azt az elvet követtem, hogy ha éhes lesz, eszik, illetve 10 perc után elveszem előle, de vasárnap volt az utolsó alkalom, hogy kajához nyúlt, akkor is otthagyta amint a malac meg mert nyikkanni.

Nem vagyok szívbajos, ez a kutya hajlamos koplalni, ha valami nem tetszik neki, ezért nem is nagyon vettem komolyan az éppen aktuális hülyeségét, de mostmár azért kezd kissé zavarni, hogy koplalóhetet tart, egy szerencsétlen tengerimalac miatt.

A kaja nem változott, ugyanazt a tápot kapja amit eddig, ugyanabban az időpontban, a malac hangját is hallotta már, de eddig nem zavarta, legalábbis nem vettük észre.

Szervi bajra, betegségre utaló jel nincs, néha rájön egy "világfájdalom szerűség", mikor bújik a lábunkhoz, mászik be az auránkba, lógatja a fejét, meg úgy közlekedik mint egy zombi (vagy csiga, ha a sebességet nézzük) de mindig is ilyen volt (akkor is ezt csinálja mikor meghallja a malacot), szóval nem hiszem hogy köze lenne hozzá.

Szerintetek? Várjuk meg ameddig túlteszi magát a tényeken?


2017. febr. 17. 10:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
egyébként lehet hogy féltékeny rá és most szomorú hogy nem foglalkoztok vele, én is ültem már le velük de a kutya mindig dominálni akar..., képes volt bemászni a malac ketrecébe is, felette a kaját. bezzeg azóta sem eszik almát de akkor igen!! :))).....
2017. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem volt még malacom de szerintem ha a zacskócsörgés miatt kezd el vonyitani akkor lehet ő is éhes! Adj elöször a malacnak enni utána a kutyának, vagy probáld halkan csinálni a csörgést tedd át a kutya kaját valami másba ami nem zacskó igy nem fog vonyitani a malac!
2017. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kezdünk rájönni a probléma alapjára, tegnap, tegnapelőtt evett a kutya. Előre kimértem a kaját, a malac kapott először mikor már nem visított, utána a kutya. Ma megint nem nyúlt a kajához, mert elfelejtettem kimérni előre a malac kajáját, mindenesetre azt hiszem már látom mi a gond. Köszönöm a segítséget ☺
2017. febr. 19. 18:04
 14/14 anonim ***** válasza:

..úgy érted tényleg a hangja zavarja??:)

:))


a malac nem akkor visít ha éhes hanem bármikor amikor zörgeted a zacskót-valaki írta..-hanem reflexből, esetleg jókedvében. Ha ott van előtte kaja akkor is!!

Hörcsög dettó, a zacskó zörgésére sikerült kicsalogatnia szekrény mögül:D


én komolyan gondoltam hogy zavarja a malac frekvenciája ugyanis ők ultrahangot használnak ki tudja mit hall a kutyus ugye ők jobban hallanak... lehet tényleg bántja a fülét :DD ..? Nekem vannak malacos appjaim a telefonomon :D...mindenféle hangok....az állatkertben véletlen megnyomtam a "riasztás" jelzésű hangot azt még sosem hallottam a miénktől.....kb kétszáz tengerimalac hussant el 0,5 mp alatt a másik irányba, elég rondán néztek rám a látogatók :DDD mi is meglepődtünk...bizti azt hitték a malik jön a sas!! :D...

2017. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!