Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az akita gyerekbarát kutya?

Az akita gyerekbarát kutya?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Ha jól van nevelve igen!

De a gyereknek is tudnia kell, hogy-hogy is bánunk egy kutyával.

2017. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem az, csak most menő.
2017. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem az a cukimuki kutya, aki majd a virágos mezőn fog szaladgálni a gyerkőcökkel a szivárvány alatt... Az akita egy kemény, egygazdás kutya. Ha megvan a tisztelet és a nevelés akkor persze nem eszi meg a gyerekeket, de nem lesz sose az a fajta, akin lovagolhatnak a gyerekek, stb.
2017. febr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Persze ettől még ha normálisan van szocializálva és nevelve, akkor nem bántja a gyerekeket, de abszolút nem családi kedvencnek való.
2017. febr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az akita nagyon nem tolerálja ha fülét farkát piszkálják, a lábait kifejezetten nem jó ötlet piszkálni, meg is támadhatja a gyereket ha beelégeli, aztolvastam hogy ezt a fajtát még felnőtteknek sem ajánlatos piszkálni/szekálni. Egy jól nevelt akita eltűri a gyerekeket, de nem szereti őket.
2017. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne dolj be a "minden csak neveles kerdese" szovegnek. Igen sok minden mulik rajta, de felesleges kockaztatni. Ha valami felrecsuszik a neveles alatt (van ilyen), akkormeg a gyerek ellen is fordulhat es akkor mit csinalsz?

Valassz olyan fajtat ami jobban birja a gyerekeket. Goldi, labi stb. (bar itt iskerd ki a tenyeszto velemenyet, hogy melyik kolykot ajanlja+figyelj kda a nevelesre, mert attol, hogy egy kutya goldinak szuletik nem tunder automatikusan) En eg. fekete munkavonalas nemetjuhasszal nottem fel 1 eves voltam amikor 8 hetesen odakedult, legjobb cimbik voltunk neha meghuztam fulet farkat de nem kapott oda.

2017. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2017. febr. 18. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!