Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának yorkshire...

Első kutyának yorkshire terrier vagy bichon havanese?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten szeretnénk kiskutyát, lakásba. Mindkettő fajta szimpatikus, a yorkikról több negatívumot hallottam (betegesebbek).

Vélemények?



2017. febr. 19. 19:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

Az mindegy hogy fiú vagy lány. Nekem két fiú kutyám van. Nagyon imádom őket. Nem hiszen hogy olyan nagy lenne a különbség a fiú és lany kutyák között.


Mondjuk a fiút olcsobb ivartalanitani pl.

2017. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk bichonünk van:)

Nagyon imádnivaló,szófogadó,rendes kutyus.

Most 2 éves,egyszer sem volt beteg:)

2017. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha fajtatiszta kutyát vesztek akkor KIZÁRÓLAG törzskönyveset, normális tenyésztőtől. Ne olyan helyről, aki jófogáson és egyéb igénytelen oldalakon hirdeti a kölyköket.

Ha azt mondják, hogy a szülők törzskönyvesek, de a kölyköknek nincs tk-e, ne higgyétek el! A törzskönyv 5.000 forint, és egy normális tenyésztőnél ez nem opció. Ott nincs olyan, hogy "eldöntheted, hogy kéred e vagy sem"

Egy kutya 10-15 évig lesz a társatok, semmi esetre se akarjatok ezen spórolni 10-20 ezer forintot.


Egyébként nekem yorkshire terrierem van, első kutya, és egyáltalán nem bántam meg. Nagyon okos, nagyon energikus fajta. De makacs, mint minden terrier.

A bichonok talán egy picit könnyebben nevelhetőek, de szerintem nincs nagy különbség. Amelyik külsőre jobban tetszik.

Ha vállaljátok a napi 2-3 sétát, amiből az egyik nem baj, ha minimum 1 órás nagy séta, ha vállaljátok, hogy foglalkoztok vele, és tanítjátok, akkor igazából lényegtelen, mert nem lesz vele gond.


És ne feledjétek:

- tenyésztőtől (vagy örökbefogadás)

- és sok foglalkozás, nevelés

2017. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én bichon párti vagyok, mert az van :-)

Első kutyának tökéletes, de nevelni kell őt is, mint minden kutyát.

Törzskönyves kutyát vegyél, a 20-30 ezres bichonként hírdetett kutyák keverékek. Ne tévesszen meg a kölyökkori fotó, ott mindegyik aranyos. 100.000 Ft alatt nem kapsz havanese-t, de 15 évig társad lesz. A vételára havi részletre bontva nincs 1000 Ft, ha. 150.000-es átlagos árat nézed. Én 120.000 ismerek jó tenyésztőt.

2017. febr. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezeknél a kutyafajtáknál talán nem akkora a különbség a két nem között, de általánosságban a lányokat könnyebb megnevelni, szófogadóbbak, a fiúk izgágábbak. (Nem azt mondom, hogy egy kan kutyát nem lehet megnevelni, félre ne értsetek, csak kicsivel nehezebb.)
2017. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanezen gondolkodok most én is, hogy yorkie vagy havanese. :) Mit választottatok végül?


Nehéz a döntés: egyrészt ahogy előttem is írták a yorkie egy terrier, tehát makacsabb, a havanese barátságosabb fajta, csakhogy a yorki kevésbé okoz allergiát állítólag.

2017. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!