Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a képzetlen...

Szerintetek a képzetlen kutyámmal bemehetnék egy pár fős down kóros beteghez?

Figyelt kérdés

Itt a kozelunkben van egy ilyen csaladi haz ami egy kisebb alapitvanykent mukodik. 12en laknak ott akik betegek.

Amikor arra setalunk mindig ugy csodaljak a kutyamat es megsimogatjak a keritesen keresztul.

A kutyam meg fiatal, 7 honapos.

Arra gondoltam, hogy szeretnek vele terapias vizsgat tenni.

De igy hogy nincs meg szerintetek megkerdezhetem az ottani igazgatot, hogy bemehetunk e a kutyammal ha o is ugy gondolja, hogy jo hatassal lenne rajuk?


2017. febr. 27. 22:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Par fős doen koros beteghez..

Azt szerettem volna irni amit a leirasban kifejtettem :) kicsit elrontottam a nyelvtant. Bocsanar

2017. febr. 27. 22:03
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
A kutyának minden oltása rendben? Féreghajtás, bolhairtás? Szerintem ha ezekkel nincs gond, érdemes beszélni a vezetővel. Sok sikert!
2017. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Hat másodjára sem sikerült :)

De kivehető mit akartál.


Felvetheted az igazgatónak hogy látod h mindig úgy vagyakozva néznek a kutyára, és szivesen hagynàd nekik h megismerkedjenek vele..


Nem tudom ilyet engedélyezhet-e az igazgató de ha igen, a felelősséget vállanod kell esetleges harapásért, stb

2017. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Igen.


Nekem pl. a rotim semmi ilyen extra végzettséggel nem bír, de nagyon kedves, és kíváncsi, így aki normálisan és érdeklődve közelít hozzá, ahhoz odaengedem, mert tudom, hogy a kutyának is jó, mert egy új embert ismert meg, és annak a valakinek is jó (már ha ő is akarja).


Egyik nap egy ismerősünk jött át látogatóba, és vele volt az unokája.

Nem tudom mennyi idős, nem értek a gyerekekhez, de a kicsi már tud magától menni, és amikor a kutyám ült, akkor a kutyus feje egy vonalban volt a gyerek fejével, és tök ari volt ahogy szimatolta, a pici gyerek meg simizte a fejét.

2017. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

ma 22:21

A te szitud teljesen más, mint amit a kérdező akar.

Egy intézményt kötik az előírások. Pl a kutya területen tartózkodására is. Terápiás kutyák vizsgával, orvosi vizsgálatokkal kapnak engedélyt egy intézménybe bemenni.

2017. febr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Kérdezd meg az ottani vezetőt, engedélyezi-e, amit akarsz?

Vagy engedi, vagy nem.

Egyébként pl amikor az ott lakók kint sétálnak pl valami parkban, ott nyugodtan odamehetsz a kutyáddal, ha biztos vagy benne, elviseli gond nélkül.

2017. febr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Én trénerként nem javaslom neked.

Egyik dolog az, hogy jogilag nem lehetséges. Tehát az ottani vezető "hivatalosan" nem engedélyezheti. A kutyának külömböző képesítésekkel,szűrővizsgálatokkal kell rendelkezni az ilyen feladatokhoz.


A másik számomra fontosabb dolog, hogy nincs rá felkészítve a kutyád. Nem tudod, hogy hogy reagál, ha idegen helyen idegen emberek jobb eseteben simogatják. Nem tudom, hogy te mennyie vagy felkészítve arra, hogy minden rezdülését ismered a kutyádnak, és tudsz olvasni a jeleiből. Vagy ha valami negatív inger éri a kutyádat, ki tudod e időben, és megfelelően oldani belőle... stb...


Én azt jeveslom keressfel egy terápiás kutyákkal foglalkozó egyesületet, és konzultálj velük.

2017. febr. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Határozottan NEM!

Én terápiás kutyákat kiképző szervezetnél önkénteskedem és pont az olyanok ellen "harcolnak" mint amit te is csinűlni akarsz. (nem rosszindulatból, egyszerűen tudatlanok sokan). Szóval egy terápiás kutya nagyon szigorú előírásoknak kell, hogy megfeleljen. Jó esetben már kölyökkorban tesztelik és tudatosan választják ki (persze ettől egy olyan kutya is alkalmas lehet rá, aki nem ment végig a kiválasztási "procedúrán").


A lényeg, az, hogy kutyát vigyél beteg gyerekek közé óriási felelősség. Ha odakap, felugrik, ellöki abból komoly baj lehet. (neked is és az intézmény vezetőjének is). Egy terápiás kutyát kb 1,5-2 évig képeznek, mire dolgozhat (és jól dolgozik). Egy 7 hónapos kutyával még a terápiás kutyákat kiképzők sem mennek ilyen helyekre (ha kiképzővel van a kutya, akkor ugyanazok a kiváltságok megilletik, mint majd vizsgázott korában).

+ a terápiás kutyák 1-2 havonta féreghajtva vannak, ill. évente teljes laboron esnek át, hogy az egészségüket is bizonyítani lehessen.

Szóval ne csináld. Keress fel egy terápiás kutyákat képző szervezetet és beszélj velük, hogy neked ilyen terveid vannak. Ha úgy ítélik, hogy alkalmas (kb 1 éves korában, mire nagyjából kialakul a személyisége), akkor kezdődhet a munka:) Nekem is nagy álmom, hogy egyszer kutyával önkénteskedjek:)


Itt egy kis segítség: jogszabályok, vizsgamenet stb.

2017. febr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
hupszi a link lemaradt: [link]
2017. febr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először is, Down-szindróma. Így helyes, polkorrekt.

Másodszor jellemző a betegekre a hirtelen kitörés, váratlan üvöltés, túlzóan nagy mozdulatok. Egy képzetlen kutya még ha nem is támad "vissza" de traumatizálhatod őt is ezzel, erre is gondolj. Bár mindegy, így ahogy most gondolod, nem fogsz engedélyt kapni. De szép amit kigondoltál, csak hát ez nem ilyen egyszerű.

2017. febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!