Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan enyhíthetném a fájdalmat?

Hogyan enyhíthetném a fájdalmat?

Figyelt kérdés
8 hónapos amerikai cocker spánielem (Bogi) december 29-én ment el az orvosi rendelőben. Pontosan nem emlékszem milyen vírus miatt hunyt el, de tudom, hogy szegényke még mindig itt lehetne, ha a doktor egyből beutalja a kórházba. A lényeg, hogy ment a hasa, hányt (hasmenés véres volt) inni-enni nem akart, csak az infúzió, illetve a kezelés után. (hányinger csillapító, antibiotikum, infúzió) Ezek után is csak ivott, és már szinte újjászülettem, mert éreztem, hogy rendbejön a kis butus. 1 napig jó is volt, mert láttam a szemében a csillogást, hogy jobban érezte magát, de másnap este újra jött a véres széklet, és a hányás (víz, mert nem evett semmit). A doktor 14 órára írt be minket, hogy fogad de már 10 órakor indultunk kocsival, mert nem bírt lábra állni. Amint felemeltük elborult :(((. Körülbelül 10 perc alatt a város másik végében voltunk, és amikor megkapta az infúziót, megmerevedett és leállt a légzése. :( Próbálta az orvos újjáéleszteni, de elment :(. Ha beutalta volna a kórházba, ahol infúzión lett volna minden nap talán itt lenne, és élne. Nemhiszem, hogy elég volt neki az a napi 5dl infúzió.. (Állatkórházba vittem). És az orvosnak 2 kezelésre volt képe elkérni 27.000Ft-ot... Gyógyszer, vizsgálat, vérvétel, infúzió, és kezelési díj... Hogyan enyhítsem a fájdalmat? Még mindig fáj, hogy nincs itt. Emlékszem utolsó nap alig bírt járni, de odajött az ágyamhoz, és szerintem ő akkor szeretett volna elbúcsúzni tőllem.. Azt mondják sokan, hogy egy új kedvenc enyhíti a fájdalmat, de én úgy hiszem hogy ezzel csak elfelejteti, de én ezt nem szeretném. Soha sem szeretném elfelejteni a drága családtagomat, csak a fájdalom enyhülne. Kérlek adjatok tanácsot. 17/F

2017. febr. 28. 22:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem felejteti el az új kedvenc, ne hidd. Két kutyámtól kellett már elbúcsúznom, az egyik, az első tisztes öregkort élt meg, vele nőttem fel szinte, a másikat középkorúan egy gyógyíthatatlan betegség, fokozatosan vitte el. 3-4 hónapon belül mindkét esetben jött az új kutyus. Meg fogod tapasztalni, hogy attól, hogy egy másik kutyát megszeretsz, még nem feleded el és nem szereted kevésbé az előzőt, most két kutyám van, de mellettük is napi szinten gondolok az elődre, elődökre.

Néha az idézi fel az elment kedvenceket, hogy valamit hasonlóan csinál a jelenlegi, néha az, hogy pont gyökeresen másként. Miután elvesztünk egyet, kell némi idő a gyászra, ez változó, de ha úgy érzed, hogy jó dolog a kutya az életedben, és szeretnéd újra átélni, amit ez adni tud, ne habozz túl sokáig, pár hónap után kezdj el nyitni, barátkozni a gondolattal, kutyusokat nézegetni. Ki tudja, talán épp egy megmentésre váró kutyuson akad meg a szemed.

Rengeteg olyan embert ismerek a neten keresztül, akiknek ugyanaz a betegsége volt, mint a második kutyusomnak, és nagyon sokan azóta már bővítették a családot egy új négylábú családtaggal, de attól még nem felejtődött el a korábbi kutya egyáltalán.

2017. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy dolgot szeretnék kihangsúlyozni. Minden kutyát, minden háziállatot saját magáért szeretünk, tehát nem pótlékok, nem is lehetnek azok. 4 kutya + 1 cica tapasztalattal eddigi életemben, bízvást állíthatom ezt.
2017. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!