Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafaj a legjámborabb...

Melyik kutyafaj a legjámborabb, legsuelídebb? Ne a legapróbb termetűeket, de ne is hatalmasokat írjatok. Lehet többet is.

Figyelt kérdés
2017. márc. 1. 10:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%

" ha mondjuk lerohanná három-négy tök idegen kisgyerek és elkezdenék húzni-nyúzni, akkor mi történne?"


Ilyen szitura a reagálás nem csak fajtától függ, hanem nagyobb részt a kutya jellemétől, idegrendszerétől.

2017. márc. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%

"Érdekes módon amik voltak kutyatámadások, vagy Pitbull volt, vagy Roti."


Erre nagyon egyszerű a válasz. Akik menőzni akarnak, meg vaddá nevelni egy kutyát, nem csivavát fognak venni. És nem is labradort fog vadítani (bár azt is lehetne). Sajnos nagyon sokan szándékosan erőfitoktatásból tartanak ilyen fajtát, de nevelni már luxus, meg foglalkozni vele. Az a foglalkozás, hogy láncra verik. Aztán ha elszabadul, és támad, akkor a harcikutyasága miatt van. Nem a tartója sötétsége miatt...


AMúgy a legtöbb harapást németjuhász okozza, nem pitbull. Láttam már híradóban úgy publikálni hírt, hogy "harci kutya támadt..." aztán valami NJ keveréket mutogattak... Ennyit arról, milyen kutyák támadnak...

Ja, és több az agresszív yorki, meg csivava, csak őket nem veszik komolyan...

2017. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően neveléstől, szocializációtól függ.

De hogy írjak néhány emberekkel szelíd fajTÁT: bernáthegyi, berni pásztor, staffordshire terrier, labrador, golden retriever, magyar vizsla stb. stb. Feltételezve a normális nevelést.

2017. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
18%
Te inkább ne tarts semmilyen állatot
2017. márc. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

"Nem ostoba a kérdés, mert egy tigrist hiába nevelsz otthon, akkor is tigris marad."


Jah, csak a tigrist még nem háziasította az ember, a kutyát meg már egy pár éve igen...


"És ha egy Pitbull bekattan, ott kő kövön nem marad."


Miért, szerinted egy németjuhász nem tud ugyan úgy harapni meg támadni mint egy pit? Dehogynem... Egy pincsi is meg tud úgy marni egy gyereket, hogy az örök nyomot hagyjon rajta, nem a fajtán múlik a dolog, hanem a nevelésen.


Ha olyan kutyát keresel ami némán tűri ahogy nyúzzák a gyerekek, akkor rossz hírem van, mert nevelés nélkül nincs ilyen fajta.

2017. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Míg az én pibullom játszik az unokaöcsémmel, a szomszéd labradora már 2 gyereket is megharapott...


NEKED NE LEGYEN KUTYÁD!!!!

2017. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
73%
Nekem erre a kérdésre a golden retriever jutott először eszembe.Nekem pont ezért nem lehet mert max össze szőrözi a betörőt apum szerint :)
2017. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
41%
Az én akitám is nagyon jámbor, bátran engedem gyerekek közelébe is mert soha nem bántana senkit és semmit, ilyenre lett nevelve és mivel törzskönyves az idegrendszere sincs a béka segge alatt. Ettől még nem való minden akita gyerek mellé, sőt kifejezetten nem ajánlott, pár városra tőlünk egy akita széttéote egy kislány arcát, valszeg nem azért mert a fajtája akita, hanem mert rosszul volt nevelve. Nem lehet fajtát mondani mert ez nem fajta hanem egyed és nevelés függő, ha rossz kutyát választasz és/vagy rosszul neveled ott nem a fajta lesz a hibás. A pitek és hasonló "harci kutyák" kifejezetten ajánlottak gyerek mellé, én előbb tarzanék pitet gyerek mellett mint csivavát vagy pincsit.
2017. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
35%

"Az elsőnél miért nem lőtték le a dögöt?"


A tulajdonosára gondolsz, ugye??? (mert gazdának nem nevezném az ilyet)

2017. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18%
A harapási lista elején a németjuhász, golden, cocker spániel áll. Én is láttam már agresszív németjuhászt, golden retrievert, labradort. Unom már az általánosítást, hogy pl. csak labi / golden legyen gyerek mellé, mert az még a betörőt is csak megnyalná. A nagy fenét ! Ez neveléstől, idegrendszertől függ. Nem egy gyenge idegzetű retriever van. Ez is a túltenyésztés eredménye, mint pl. a csökkenő élettartam. Volt osztálytársam kezét is goldie miatt kellett összevarrni. Fogjátok már fel, hogy a fajta számít legkevésbé.
2017. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!