Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy történhet meg ilyesmi?

Hogy történhet meg ilyesmi?

Figyelt kérdés

6 éves szuka német juhász. 15 000 Ft-ért vették még kölyökként, szaporítótól. Beltenyészetes, valószínűleg.

Ennek ellenére, 6 éven át látszólag erős és egészséges, majd kicsattan a boldogságtól és energiától.

Egyik este még megetetik, reggel már holtan találják.



2017. márc. 6. 23:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

kinti kutya volt

nem védték szívféreg ellen

viszont nemsokára akarták elvinni őket csináltatni szívférgesség-tesztet :/

2017. márc. 7. 21:21
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha még nem késő a késóbbiek miatt érdemes egy boncolást csináltatni.
2017. márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Sokallatosgazdi ***** válasza:
100%
Törzskönyves kutyaval is előfordul. Hallottam mar olyat, hogy egyik nap elment dolgozni a gazdi reggel semmi baja nem volt estére meghalt. Törzskönyves volt.:(
2017. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ma kiderült, hogy a másik kutyusuk szívférges. Gondolom akkor a német juhász is az volt. Elképzelhető akkor hogy ez okozta a halálát? Mert tünetei ugyan nem voltak. De lehet hogy az egyik féreg elpusztult és továbbsodródott, majd okozott egy embóliát?
2017. márc. 11. 23:03
 15/19 anonim ***** válasza:
Megeshet, de szívféreg nem ugrik át egyik kutyából a másikba. Fertőzött szunyognak kell megcsípnie. A szívféreg elég alattomos dolog, nagyon sokáig tünetmentes, aztán a végstádumban jelentkezhetnenk tünetek (nehézlégzés, bágyadtság, stb). De az állatorvosunk azt mondta az sem ritka, hogy hirtelen elviszi az állatot bármilyen előjel nélkül. Neki 25-30 éve, amikor ez a betegség magyarországon nagyon nagyon ritka volt, macskája pusztult el benne. Játszott az udvaron felugrott és holtan érkezett le. Akkor még nem is gyanakodott, hogy esetleg szívféreg lehetett, mert abban az időben nagyon kevés eset volt, de a boncolás feltárta. Szóval előfordulhat, hogy szívféreg volt
2017. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű.


De azt én sem gondolom, hogy átugrik egyik kutyából a másikba. Tudom, hogy történik a fertőződés.

Együtt tartott kutyáknál pedig, ha az egyik olyan akkor szinte 100 százalék hogy a többi is az lesz előbb utóbb.

2017. márc. 12. 17:17
 17/19 anonim ***** válasza:
Helo, bocsi az offért, de a szívféreg embereknél is lehet? 😕
2017. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
nem, ne aggódj, ránk nem veszélyes :)
2017. ápr. 12. 22:59
 19/19 anonim ***** válasza:
Huuh, okés, részvétem a kutyus miatt, nagyon sajnálom:(
2017. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!