Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg elítélendő, hogy...

Tényleg elítélendő, hogy ilyen keveréket vettünk?

Figyelt kérdés

Nekem van egy pomchi kutyám, vagyis pomerániai - csivava keverékem. Nem szaporítótól vettük, hanem külföldön képzték terápiás kutyának. Az anyja törzskönyves csivava, az apja pedig szintén törzskönyves pomerániai. Ez az alom olyan célból született, hogy cukorbetegnek jelző kutyák legyenek. Hosszú életű, kicsi fajta (= hordozható), éber, okos, gyerek barát kutya volt a cél. Az is. Ennek az enyém maximálisan megfelel. Egy nagyon családcentrikus, nyugodt pomerániai az apja.

Nem értem miért kell néhány embernek rögtön, ismeretlenül leszólni a kutyámat. Hogy ez is szapis korcs. Miért nem menhelyről hoztunk inkább. Egy kiképzett 1,6 éves kutyát kaptunk. Tényleg nem egy idegbeteg zseb Napóleon. Senkinek nem árt. Egyébként törpeuszkáron is gondolkoztunk, de a másik kutyám inkábn ezt a keveréket javasolta. Megbízok benne, mivel a parkban is rögtön a legkedvesebb kutyát, embert szúrja ki magának. Nem csalódtam még benne. Most sem. Menhelyről is hozhattunk volna valóban, de annak betanítása minimum 1,5 év. Nekem most van szükségem segítő kutyára.


2017. márc. 8. 09:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Persze, hogy nem elítélendő.

Amúgy két külön fajtába tartozó tk-s kutya tervezett kölykeit hibrideknek hívják. Ez sokkal jobban hangzik, mint a keverék és elismertebb is.


Teljesen egyetértek veled, hogy egy kész kutyát vettél, gondolom nem is minden kutya alkalmas erre a feladatra és mint írtad neked azonnal kellett a kutya.

2017. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem elítélendő, ne hallgass a sok hülyére ha neked azonnal segítő kutyára volt szükséged akkor ez van semmi gond nincs ezzel
2017. márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell cukorbeteg segítő kutya? Gyerek mellé? Mert én is az vagyok, és az én kutyám egy sima mezei keverék, nem erre lett kiképezve, de mindig "megőrül" ha leesik a cukrom.

Egyébként nekem kicsit gyanús hogy csak màsfél éves, és màr kiképzett. Ráadásul nem is csivava féléket szoktak ilyenekre kiképezni.

2017. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem mindegy kutya jelez. A másik kutyám is későn reagál. Mi baj a csivava félékkel ? Rengeteg csivava segítő kutyát ismerek. Egy labradort hogy hordozzon az ember mindenhova ? Hosszúéletű mobilis segítőnek tökéletes a csivava. Magyarországon lehet nem ezeket képzik, de attól még alkalmas. Főleg, mert ritka éber fajta. 1,6 - 3 éves kutyák közül lehetett választani. Gondolom eu a csivava gyorsan tanult. Értelmes fajta. Nem 50-szer kell neki valamit elmondani. Itthon is gyorsan tanult új trükköket.
2017. márc. 8. 10:07
 5/17 A kérdező kommentje:
Most service dogs are between 1 and 2 years old when they are placed with their owners. Ezt egy google találat adta ki. Nem én találtam ki.
2017. márc. 8. 10:11
 6/17 anonim ***** válasza:
16%
Én magammal hordozom mindenhova a 40 kilós kutyámat (tömegközlekedéssel!). Ahova ő nem mehet be, oda a táskában lévő 2 kilós kutya se.
2017. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

Unokatesómnak labradoodle-je van, hasonló célra, szintén külföldrő (fajtatiszta szülöktől).

Ez "márkás" kutya dolog nyugaton teljesen elfogadott, akár kedvtelésből is hiszen semmi baj nincs vele. Csak itt ilyen korlátóltak az emberek, meg ütik a pofájuk más dolgába...

Más téma, de nekem csonkított fülű dobermannom volt és azért is szinte köpködtek az utcán, holott egészségügyi okokból kellet ezt.

2017. márc. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nekem olyan kutyára volt szükségem, ami nem 10 évig él. Egy 40 kg-os kutyával pedig nekem nagyon kényelmetlen lenne repülőn utazni, moziban helyet foglalni stb. Egy étteremben is másképp néznek egy ölkutyára. Sokan észre sem veszik. Láttam már megbotrankozni embereket pl. labrador miatt.
2017. márc. 8. 10:19
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs ezzel és nem értem, minek kell kötekedni a kérdezővel hülyeségeken.
2017. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell magyarázkodnod. Itthon még ott tartunk, hogy ami nem törzskönyves, az szapis és pokolba vele, meg a gazdájával is. Kivéve, ha megmented.

A csivavák nagyon jó kutyák. Csak nem nálunk, ahol nem törődnek legtöbbször a párosítások megfelelő kiválasztásával. Így sokkal többször találkoznak az emberek ugató, idegbajos csivivel.

2017. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!