Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg elítélendő, hogy...

Tényleg elítélendő, hogy ilyen keveréket vettünk?

Figyelt kérdés

Nekem van egy pomchi kutyám, vagyis pomerániai - csivava keverékem. Nem szaporítótól vettük, hanem külföldön képzték terápiás kutyának. Az anyja törzskönyves csivava, az apja pedig szintén törzskönyves pomerániai. Ez az alom olyan célból született, hogy cukorbetegnek jelző kutyák legyenek. Hosszú életű, kicsi fajta (= hordozható), éber, okos, gyerek barát kutya volt a cél. Az is. Ennek az enyém maximálisan megfelel. Egy nagyon családcentrikus, nyugodt pomerániai az apja.

Nem értem miért kell néhány embernek rögtön, ismeretlenül leszólni a kutyámat. Hogy ez is szapis korcs. Miért nem menhelyről hoztunk inkább. Egy kiképzett 1,6 éves kutyát kaptunk. Tényleg nem egy idegbeteg zseb Napóleon. Senkinek nem árt. Egyébként törpeuszkáron is gondolkoztunk, de a másik kutyám inkábn ezt a keveréket javasolta. Megbízok benne, mivel a parkban is rögtön a legkedvesebb kutyát, embert szúrja ki magának. Nem csalódtam még benne. Most sem. Menhelyről is hozhattunk volna valóban, de annak betanítása minimum 1,5 év. Nekem most van szükségem segítő kutyára.


2017. márc. 8. 09:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben igaz amit írsz, tehát hogy kiképzett segítőkutya, úgy szerintem abszolút a te dolgod, hogy milyen fajtájú kutyát veszel. Nem tartozol senkinek magyarázattal. Az emberek könnyen ítélkeznek, mert nem ismerik a körülményeket. A szaporítás, keverékek gyártása tényleg borzasztó. De a te kutyád egy gondosan megtervezett párosításból való, speciális célra. Azért itthon se újdonság a németjuhász és malionis keverékek, mint munkakutyák, drogkereső kutyák, stb. Nyilván nem szaporításra vetted a kutyád, hanem hogy segítsen.


Amúgy biztos nagyon cuki lehet, egy képet szívesen megnéznék róla :)

2017. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ba ezzel. 10 éven belül én egy goldendoodle-t szeretnék, mert terápiás kutyának képezném, a jelenlegi kutyáim sajnos nem alkalmasak erre a "munkakörre".
2017. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem. Egyáltalán nem. Max. abba kötnék bele hogy pomcgi nem létezik. A kutyája egy pomerániai törpespicc és egy csivava keveréke,ha giccses flancos elnevezésekre vágyik azt tartsa meg magának mert hamar közröhej tárgyává válhat
2017. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
ha célirányosan jön létre egy alom, az nem nevezhető szapisnak. máshol is használnak mixeket, pl. agilitysek, szoláglati kutyások. nincs ezzel semmi baj.
2017. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Max. abba kötnék bele hogy pomcgi nem létezik. A kutyája egy pomerániai törpespicc és egy csivava keveréke,ha giccses flancos elnevezésekre vágyik azt tartsa meg magának mert hamar közröhej tárgyává válhat"

Ebbe nem tudsz belekötni. Ki kell ábrándítsalak. Nem én találtam ki, hogy pomchi a megnevezése a pomerániai - csivava keveréknek. Ha beütöd a keresőbe, magad is rájössz. Külföldön használnak ilyen elnevezéseket. Mint pl. a labradoodle, chipo. Az, hogy Magyarországon közröhely tárgya egy magyarnak ismeretlen dolog, az nem engem minősít.

2017. márc. 9. 12:54
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, attól mert egy keverék kutyusnak adnak egy "gyűjtőnevet", attól még nem változtat a tényen hogy keverék. Tehát valamilyen szinten jogos hogy nem létezik pomchi, mivel ez egy fantázianév, nem pedig elismert kutyafajta. Ahogy itthon egy dalmata x labrador keverékeket sem hirdetik meg dalmador-ként. Mert ezen a szinten bármelyik keverék kutyából lehetne csinálni egy "fajtát" :)

Csak azért írom mert volt már rá példa, hogy nekem is elkezdték volna magyarázni, hogy a keverék kutyus amúgy ilyen meg olyan fajta és tényleg elég fárasztó/nevetséges tud lenni...

2017. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%
Nekem egy ismerősöm szolgálati kutyásként dolgozott és ott volt egy törzskönyves dobermann, roti keverék. A törzskönyvébe az volt beleírva, hogy célzott párosítás. Jó ez már régebben volt, de mint ahogy felettem is írták, vannak olyan területek, ahol használnak hibrid kutyákat.
2017. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!