Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Baleset" történt, és teljesen...

"Baleset" történt, és teljesen tanácstalanul állunk a helyzet előtt. Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
A mamám yorikat tenyészt. A legutóbbi tüzelésnél megszökött, és sajnos vemhesült is, pedig a mamám most nem szeretett volna ettől a tenyészszukától kiskutyákat. (Egyébként 3 van neki.) Mit tegyünk? A császározástól azért félünk, hogy utána majd a következő alomnál/almoknál is császárral tud szülni a kutyi. (Tudom kockázatos vemhesen hagyni, mert foggalmunk sincs milyen méretű kutya fedezte be.) Ivartalaníttatás vemhesen nem jöhet szóba. Én keresnék gazdit nekik, de nem az én szavam számít ebben az esetben. Mamám nem akar ilyesmivel foglalkozni. A kiskutyák még nem születtek meg még 3 hét van hátra a vemhességből. Ez egyébként a 2. alom.
2010. máj. 11. 06:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére megoldódott a dolog. Kicsit nehezen indult a dolog, de egyedül szülte meg a kicsiket. 3 született egyiküknek sikerült gazdit találni, a másik kettőtől sajnos megvált a mamám. :( Viszont segít a másik szukának, pótanyaként.
2010. máj. 28. 17:06
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
MI AZ HOGY MEGVÁLT? FEJTSD KI BŐVEBBENLÉGYSZÍVES...
2010. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%
Megvált tőlük=elaltatta őket?:(
2010. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Megvált tőlük?? Miért van az az érzésem, hogy agyoncsapta Őket? Nagyanyád nem Tenyésztő, hanem egy szaporító!!! És nyugodtan le lehet pontozni, ez a véleményem róla!!!
2010. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó!!a számból vetted ki a szót, és nem hogy le, hanem még feljebb is pontozlak

a nagyanyád egy hatalmas nagy szaporító, nem tenyésztő...csak gratulálni tudok neki, add át üdvözletem egy hatalmas taslival

2010. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:
100%
Ez teljesen nyilvánvaló volt már a kérdésnél is.
2010. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Hátjahh... egyetértek az előttem szólókkal. Ez nem tenyésztő,ez szaporító!!! Ez nagyon durwa-.- már az is hogy elszökött a yorki :O:O uristen már... vagy hogy nem tudja mit csináljon -.- elmegy állatorvoshoz, és az megmondja, vagy hogy nehéz a fajtisztáknak is gazdit találni,nemhogy a keverékeknek. De ez kiborított, hogy ment a dolog, egynek gazdát találtak, a többitől meg megvált a nagyanyja.... szerintem vagy agyoncsapta őket,vagy bele fojtotta a kölyköket vízbe -.- ez naon durwa.......

Amúgy szerintem bezárhatnátok ezt az egész "tenyésztősdit", mert nem kell hogy mégtöbb agyonszaporított,génhíbás, beltenyésztett, keverék, elkorcsosult kutya ebbe a világba. így is sokan vannak szegények, akiket csak azért dobnak utcára mert "baleset történt", és ez lett a következménye. Énis segítek egy menhelyen, szinte faluba lakunk, de annyira nem kell senkinek a keverék, sőt még most hirdettünk fajtiszta németjuhászt, magyar vizslát.Senkinek nem kellettek!!! nap mint nap szembesülünk a nyomorúságos kutyaéleten, mikor látjuk az utcán, kukák közt ténfergő kutyust, aki céltalanul megy már, élelem után kutatva...ha nem lenne menhely, akkor nem tudom mi lenne ezzel a "rohadt világgal"!!!!! (bocsánat a kifejezésekért, de ez nagyon felbaszott-.-)

www.olcsokutya.uw.hu sokat segít a kiigazodásba -.-!!!

2010. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Most lepontozhattok, de akkor is megírom, amit gondolok.


Miért kell ezt a gyereket leosztani azért, amit a mamája tett? Illetve nem is tett, ilyen bármikor, bárkivel, a legnagyobb tenyésztőkkel is megesik, csak hallgatnak róla! Sőt, ők a keveréket fajtatisztaként is eladják néhol, törzskönyvvel! Egyik tenyésztő ismerősöm keverék kutyája volt már többszörös fajtagyőztes is!


Olyat is ismerek, aki a standardet meg nem ütő kölyköket ahelyett, hogy hobbi célra eladná, lelövi... Mert "nehogymár nála legyen selejtesebb kutya"..... Ezen nem kell kiakadni?


Nem humánusabb, emberségesebb megoldás az eutanázia (nem a vízbe fojtásról beszélek, hanem az altató injekcióról), ahelyett, hogy 2 másik kutyától vették volna el a helyet a menhelyen? Miért gyarapítsák a keverék kutyák számát? A helyében én is ezt tettem volna, bár velem ez nem eshet meg, ivartalanított kutyáim vannak.

2010. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hátnalátod... de mi nem is a gyereket osztjuk ki, hanem a nagyanyját. am meg vigyázzon a kutyáira... mi is ezt tesszük, és nem is lett kölyökkutyánk!!!! -.-
2010. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!