Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és szeretnék egy közepes testű kutyát kint tartanám napi 5-6 órát lenne egyedül minden nap tudnám sétáltani egy órát hétvégén 4-5 órát.Kint tartanám lenne meleg kutyaháza is.60000 ezer forintot gyűjtöttem 3 év alatt de ha szükséges akkor kipótolják.Mozgékony barátságos fajtát.Olyan válaszokat nem kérnék hoy "a gyerekek megunjàk" meg ilyenek.Nem fogom megunni már 3 éve szeretnék kutyát!A válaszokat előre is köszönöm!
2017. márc. 26. 14:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
Esetleg Labrador,vagy Goldi?
2017. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem muszaj venni, menhelyen is vannak kutyak. Azt a penzt meg kolthetned az orvosra, eszkozokre, jatekokra, taplalekra.

Nekem egy ismeros hozott el egy menhelyi kutyat, de ranezesre valami nagyon szep fajta lehet vagy keveredese.

Az agyontenyesztett allatok betegesek, csomot kell kolteni rajuk. Persze tudom nem MINDEGYIK de altalanossagban.

Azt kalkulald bele hogy a kutya nem csak par evig el, veled lesz 10 ev mulva is es egyetemre koliba alberletbe nem biztos hogy tudod hurcolni magaddal. Ne csak 1-2 evre gondolkodj elore.

2017. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem rosszindulatból, de egy fajtatiszta kutya ára 100 ezer forinttól kezdődik. És ebben még nincsenek benne az oltásai, tápja, élősködő elleni védelme, orvosi költsége, ha beteg lesz. Erre is lenne keret?

Én azt javaslom nézz szét menhelyeken, kölykök is vannak bőven, tehát ott is találhatsz megfelelő kutyust.

2017. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%
szép dolog az elszántság, csak sajna nem rajtad múlik hogy lesz-e kutyád. az első hogy ennyi pénz kevés. Minden fajta 100 000ft-tól indul és ez csak a kölyök ára, a te 60 000ft-od a felszerelésre elég. Egy kutya havi "fenntartása" 20 000ft körül van. Ezt mind a szüleidnek kell majd fizetni. A betegségeket már meg sem említem.3 év alatt nem csak pénzt hanem tudást is kellett volna gyűjteni. Nem kioktatlak, de ennyiből max egy menhelyi keverékre futja.
2017. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Egy egészséges fajtatiszta kutya 100 ezer ft felett kezdődik.

Szóval jócskán csak pótolni kellene hozzá.


Olcsón szaporítótól 10-50 ezer ft nem érdemes jofogás és társain venni,mert jó részt keverék kutyát veszel,sőt még beteg is lehet.


Viszont mivel nincs konkrét fajta amit nagyon szeretnél én a menhelyet ajánlom rengeteg kölyök kutya van,de akár felnőttet is elhozhatsz.


Ami fontos,hogy vastagabb,hosszabb szőrű kutyák közt nézelődj. A menhelyen elmondod,hogy hol tartanád,mennyit tudsz vele foglalkozni és akkor mutatnak kutyákat. Viszont kölyök kutyát 3-4 hónaposat nem szabad kint tartani. Szóval ha ilyen fiatal kutyust,veszel fogadsz örökbe akkor eleinte benti kinti lehetne csak.

Egy kölyköt könnyen ellopnak,könnyen átbújik a kerítésen. De vannak 8-12 hónapos növendék kutyusok akik már lehetnek kint :)

2017. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm menhelyen mindenképp szétnézek!
2017. márc. 26. 14:52
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem hozz egyet menhelyről. Ennyi pénzért csak szaporítós fajta jellegű keveréket kapsz. A menhelyi kutya legalább nem zsákbamacska. Sajnos rengeteg menhelyen van kölyök is, fajtamentéseknél. Mivel fogalmad sincs, hogy milyen kutyát szeretnél így szerintem jobb megmenteni egy kutyát mint elhozni egy zsákbamacskát.


Kicsit felvázolom neked az anyagiakat hátha így jobban átlátod.

Ha pl elhozol egy jófogásos kutyát az olyan 25-60 000 Ft között van.

Mivel ezek a kutyák többsége 8 hetes, de bőven akad olyan is ami csak 4-6 hetes de már szabadulnak tőle, így az oltások + féreghajtó 4 hónapos koráig kb 40-50 000 Ft között lesznek. (orvostól függ)

Póráz nyakörv játékok stb mondjuk olyan 10-15 000 Ft.

Még a közepes kategóriából is olyan 800-1000 Ft / kg.


Ezzel itt kb el is ment a teljes kereted.


Menhelyről viszont elhozod (menhelye válogatja) 10 000 és 25 000 Ft között. ( Általában az ivartalanítás árát szokták elkérni, vagy ivartalanítási kötelezettséggel adják.)

Az oltásai megvannak.


Ha pedig kinézel egy fajtát amit szeretnél, elötte olvass utána, érdeklődj felőle és ha úgy érzed ez számodra a megfelelő fajta akkor olyan 100 000Ft fölötti árra számolj.

2017. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos 60.000 forintból legfeljebb egy szaporítótól fogsz tudni kutyát venni. Ki tudja milyen idegrendszerrel, genetikával, örökölhető betegségekre való hajlammal. Én már jártam pórul szapis kutyával, 6 évesen altatni kellett, addig pedig a gatyánk is ráment az orvosi ellátásokra.

"Jó" lecke volt, megtanultam, hogy vagy egy normális tenyésztőtől kell venni, ahol 150-200E+ az ára, vagy mentett, ill. menhelyi kutyát. Most is van mentettem. Nála hálásabb, ragaszkodóbb kutyám még sohasem volt. :)

Sajnos a menhelyek dugig vannak, manapság elég sok bent a fajta tiszta kutya, és rengeteg a kölyök is.

Egyszer valakitől azt mondta, hogy be kell menni egy menhelyre, megnézni az ottani kutyákat, belenézni egy hosszabb ideje rácsok mögött élő kutya szemébe, és meglátni a benne rejlő szomorúságot. Ha el tudsz jönni kutya nélkül, akkor talán nem is való neked kutya. Fontold meg.

2017. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%
40-50 ezer az oltások meg a féreghajtás?Ne viccelj már,sokkal olcsóbb az.
2017. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

Én a helyedben meglátogatnék pár menhelyet. Bár nem tudom, egy 13 évesnek adnának-e kutyát... egyik szülődet magaddal kell vinned, ez tuti.

Itt a tavasz, SAJNOS annyi lesz a kölyök, hogy még válogatni is tudsz majd. A kölykökön nagyjából látszik majd, mekkorák lesznek, és figyelj arra nagyon, hogy ne vizslaszerű, tehát olyan szőrtípusú kutyát fogadjatok be, ha kint lesz tartva télen is. Szőre legyen sok.

2017. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!