Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és szeretnék egy közepes testű kutyát kint tartanám napi 5-6 órát lenne egyedül minden nap tudnám sétáltani egy órát hétvégén 4-5 órát.Kint tartanám lenne meleg kutyaháza is.60000 ezer forintot gyűjtöttem 3 év alatt de ha szükséges akkor kipótolják.Mozgékony barátságos fajtát.Olyan válaszokat nem kérnék hoy "a gyerekek megunjàk" meg ilyenek.Nem fogom megunni már 3 éve szeretnék kutyát!A válaszokat előre is köszönöm!
2017. márc. 26. 14:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja ahogy írtam.

A kutya 8 hetesen kerül hozzád, szóval viszed az első kombináltra. Nálunk elkérnek 3000 Ft-ot munkadíjnak és a kombinált 6000 Ft. Erre még rájön a chip átírás is.

Következő oltás 10 hetes korban parvo ellen. A parvo szintén 9000 Ft-ra jön ki.

Következő kombinált 12 hetes korban. Újabb 9 ezer.

Az első veszettség elleni oltás 14-16 hetes korban, ezért pedig 12 000 Ft-ot kér el.


Ezek budapesti árak. Lehet, hogy neked máshol, más orvos olcsóbban csinálja de én ennyit fizetek és 1-2 ezer forintos különbségért nem fogok orvost válltani.

2017. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a pumi vagy pulit ajánlanám. Kis-közepestestűek, lehet őket kint tartani. Nekem puli keverékem van, mozgékony, ha az 1 órához még egy kicsit hozzácsapsz, akkor örülni fog, hétköznap másfél órás séta+játék itthon+tanulás lefárasztja, hétvégén persze sokkal többet megyünk. Jó jelzőkutya, de tényleg csak ugat, nem bántana senkit. Mivel az enyém befogadott, ezért nem tudom a fajtatiszta puli/pumi ára mennyi egy tenyésztőnél, de én 60-80 körül már esélyesnek látom, a magyar fajták általában olcsóbbak. Ha nincs konkrét elképzelésed, akkor pedig a menhelyen biztosan tudnék ajánlani kutyát, és akkor az összegyűjtött pénzből már a felszereléseket is meg fogod tudni venni.:)
2017. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
6%
A magyar fajták kijönnek ennyiből. A vizslát csak ajánlani tudom. A menhelyit nem.
2017. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

Mindig elképedek a budapesti árakon!!

Én 50 km-re vagyok Pesttől, itt nagyjából 4-5 ezer egy oltás. Jesszus micsoda árak vannak ott...

2017. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%
#13, a vizsla nem kinti kutya...
2017. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Előkotortam egy blokkot, veszettségi oltás februárban voltunk: 4300 Ft + 600 ft a féregható tabletta = 4900 Ft.

De a többi oltás is ilyesmi árú volt.

Sajnálom a pestieket kicsit, elképesztő. Mondjuk tény, rendelőt bérelni biztos nem olcsó ott.

2017. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

pesti árak durvák. Én mikor mondta egy vendégem,hogy 9 ezer ft a veszettség elleni én elképedtem :O


Nálunk 10 500ft a kettő ( veszettség elleni + kombi) és kapunk ajándékba féreghajtó tablettát is.

2017. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Brutálisak ezek a pesti árak, nekem a kutyám kölyökoltásai darabonként 2000 Ft volt és adta hozzá a féreghajtót is, a veszettség elleni oltás pedig ha jól rémlik olyan 3500 környékén van. Mondjuk a városban a leghozzáértőbb és legkedveltebb állatorvos, nem is tudom néha miből él meg hogy nem számol szinte munkadíjat. Bűzmirigy nyomásért úgy szoktam rátuszkolni a pénzt mert simán nem kér érte semmit :D Ivartalanításnál pedig csak az altatók antibiotikumok árát kérte csak el szerintem mert ahogy néha itt olvasom hogy 20 000 Ft felett vannak az ivartalanítások ahhoz képest ez nálunk megvolt ha jól rémlik 8 000-ért. A pestiek nagyon el vannak szállva az árakkal ilyen téren te jó ég nem irigylem őket. Mondjuk ilyen kisebb városokban nyilván hozzá jön hogy jobban ismeri minden betegét mert nem százak fordulnak meg nála naponta mint mondjuk Pesten.


Egyébként nem kötözködni szeretnék de ha menhelyről hozol el "ismeretlen" eredetű kölyköt az is számíthat ugyanolyan zsákbamacskának mint egy szaporítós kutya, hisz ugyanúgy nincs semmi szűrése meg genetikailag ellenőrzött háttere, de akkor legalább egy életet mentesz meg és biztosítasz neki jó helyet. :)

2017. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Tatabányán veszettség oltás 3500 a kombira most nem emlékszem de 6000 körül. De ez a teljes át ha van is beadási díj ez már tartalmazza. A fereghajtot pedig kaptuk mi is a veszettség oltashoz ajándékba de ha meg kell venni az sincs 1000 ft. A fereghajto paszta volt kicsit drágább de azt csak egyszer kapta meg 10 hetes kora előtt. Ez is ugye 60km pestről.
2017. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Budapest tényleg el van szállva.Én vidéken falun veszettség ellen+kombinált+4 db féreghajtó tabletta a kutyának+ macska kombinált oltás= 11000 Ft
2017. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!