Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti magatok mit esztek?

Ti magatok mit esztek?

Figyelt kérdés

Gondoltam, ebben a kategoriaban teszem fel a kerdest, mivel itt biztos tobb kutyas lesz, mint az etel/ital rovatban.


Azok akik draga, premium tappal etetik a kutyajukat, es se konzervet, se Pedigree-s ragcsat, se pici falatot nem kap a kutya a gazdi kosztjabol, tehat tenyleg egeszsegesen,tiszatan es tudatosan etetik az allatot, es nem is tervezik mashogy, azok mit esznek? A sajat etrendjukre is ennyire odafigyelnek? Kimerik, hogy mikor mibol mennyit?? Soha egy Meki, emeletes palacsinta, pacal tesztaval, szalonna kenyerrel, Milka csoki, kola stb? Mert szerintem ezek jol tudnak esni ritkan az embernek, meg ha alapvetoen tisztan is eszik. Ezert gondolom, a kutyanak is jol esne neha egy konzerv pl, meg ha nem is egeszseges, de biztos orulne nehanapjan egy izes, szaftos adagnak. Mert valjuk be, eleg unalmas lehet szegenynek egesznap szaraz vackot enni..raadasul neki nincs is beleszolasa.


Vegul is arra lennek kivancsi, hogy a draga tappal etetok maguk mit esznek? Mibol all egy napi menu? A sajat kajajara is ennyire odafigyel, mint a kutyaera?

Semmi provokativ szandekom nincs, szimplan csak tenyleg erdekel, mert most ezen gondolkoztam.

Se kutyam, se macskam, tehat en magam nem etetek se joval, se rosszal, mielott jonnenek a kotekedok

Elore is koszonom a valaszokat!



2017. márc. 28. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindent eszek, mekibe havonta 2x ha elmegyek,csokit pár hetente eszek.De lényegében teljesen normálisan étkezem, főtt kaják stb.


A kutyáim 95 %ban jó minőségű száraztápot kapnak. Szoktak kapni húsleveslét,répát, marha és disznó csontot ami a levesben főtt,persze csak rágcsának nem kajának. Kapnak jó minőségű jutifalatot. Néha néha egy-egy szalámit vagy sajtot.


Kutyák nem érzik az ízeket,legalábbis nem olyan intenzíven, ők a szaglás alapján eszik meg a dolgokat. Hiszen mielőtt kapnak vmit előtte megszagolják.

Farkasok ha minden nap nyulat vadásznak az erdőbe,mert mást nem tud elejteni pl. Nem fogja megunni. Életben maradáshoz,létszükséghez ami az éves ez fontos.Nincs válogatás.


A kutyák teljesen másképp működnek mint az ember. Mivel nincs állatod ezért nem is érted meg.


Mellesleg sok kutya,köztük az én 15 évesem is. Érzékeny gyomrú vagyis bármi olyan kaját kap hány és megy a hasa,rosszabb esetben bélgyulladás ami akár infuzióval jár és 2-3 hetes rizses diéta sok gyógyszer.

Fiatalabbnak is vannak kaják amitől hány vagy hasmasa lesz.


Sűrű kaja váltogatás meg szintén a legtöbb kutyánál hasmenéssel vagy hányással jár.


Szóval ezért sem érdemes össze vissza etetni,csak mert "érezze az ízeket"

2017. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom a valaszt! Es nem sajnalod meg, mikor eszel, es konyorgoen nez fol rad, hogy adj neki a te kajadbol? Hiszen az illatat erzi, mint mondtad , az alpjan eszik meg dolgokat, ezert valoszinuleg kapcsol az agya, hogy jo illat= Biztos hiper szuper finom. Vagy olyankor kap valami neki valo falatot?
2017. márc. 28. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját étrendemre is odafigyelek de ezt a "figyelést" nem viszem túlzásba. Inkább a normál kategóriába tartozom. Eszem olyan dolgokat is ami nem egészséges de vékony,Sportos vagyok. Érdekes módon szívesebben eszek zöldséget mint pl. csokit. De ez már csak amolyan "plusz tulajdonság".
2017. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy pont ma voltam mekibe és betoltam egy nagy bigmac menüt :D finom volt,jól is esett. Amúgy rajtam nem nagyon látszik meg ha hízlaló dolgokat eszek.


Néha a kutyámnak is adok egy falat májkrémet vagy egy virslit de nem rendszeresen,olyan kb.havonta 1*-2* Max.

(2# voltam)

2017. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tisztán étkezem, mindennek az összetevőit elolvasom. Nem mérgezem magam, de nem vagyok "beteges", ritkán csoki sőt Cola is belefér. Ritkán. Kutyáim minőségi tápot esznek, megsajnálom őket mikor kunyerálnak, de pont mert nagyon szeretem őket nasinak is csak olyat kapnak ami jó nekik. Például fűszerezetlen húst, kis sajtot, sonkát (98% hústartalmú). Csokit meg egyebeket is kunyerálnak, de azt nem kapnak, nem sajnálom őket mert tudom hogy nekik rossz ha adok. Úgyhogy csak olyasmit kapnak ami nekik való. Konzervet (Real Nature) születésnapjukon vagy karácsonykor kapnak.
2017. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Néha bemegyek a Burgerbe, de a kutyáim is mindig megkapják a pizza szélét. Nem kell túltolni.

Mondjuk nem prémium tápot kapnak, hanem nyers húst zöldséggel, az ő kajájukkal többet foglalkozom, mint a sajátommal, és ők speciel több nyulat meg lazacot ettek meg három év húsozás alatt, mint én egész életemben fogok :)


Amúgy azért mondjuk, hogy nem érdemes a kutyát ok nélkül nasiztatni (okkal nasiztatás az a jutifalat, tanuláskor, ott aztán mehet nyugodtan a füstölt kolbász is), mert utána rosszabb neki megint a natúr tápot enni, és a nem elég zabás kutyák elkezdhetnek finnyázni, és így lehet eljutni oda, hogy hát már csak a parizert eszi meg a drága. De ha nem is lesz ez belőle, akkor se jó neki.

Mellesleg kint a természetben sincs nagy változatosság, azt eszik, amit el tudnak kapni. Hiába kívánják meg a szarvast, ha csak pocok van terítéken. A vadállatok nem ínyencek, ez csak a mi emberi elkényeztetett életmódunk, hogy - bizonyos határok között - azt esszük, amihez kedvünk van, amúgy az állatvilágban ez nem divat.

2017. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Változó, van amikor tisztán eszek (csirke, rizs, zab, stb), van amikor Meki, májkrémes kenyér, vagy kifőzdéből hozok kaját magunknak. Kedvtől és anyagiaktól függ.


A kutyám nagyon minőségi kaját kap, napi 2x, az a főétele. Ha tanítom általában akkor adok neki jutifalatként sajtot, felvágottat. Néha kap egy kis kefírt is mert az jót tesz a pocakjának, illetve a cottage cheese-es dobozt mindig hagyom hogy kinyalja. Gyümölcsöt is együtt eszünk (persze ami nem árt neki).


Gumicukor, csoki, cukiból sütemény, hurka, kolbász, pörkölt, meg egyéb magyaros kaját akárhogy néz nem adok neki, mert ezek veszélyesek lehetnek rá nézve (kistestű), és azt se szeretem ha más erre beszólogat hogy "jaj szegény nem sajnálom?".


Nem, nem sajnálom, mert ez a reakció nem a kutya szeretetéért van, hanem az ember saját magát nyugtatgatja vele, hogy "adtam neki a kajámból akkor tuti szeret és jófej vagyok nála", de közben a kutya egészségének meg nem jó. Olyan mint amikor a nagymamák tömik csokival meg chipssel a kisgyerekeket, hogy ők a szupernagyik, ahelyett hogy gyümölcsöt, zöldséget adna inkább a gyereknek (de persze azért nem ugrál annyira). Ez az önző szeretet.

2017. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

"Azok akik draga, premium tappal etetik a kutyajukat, es se konzervet, se Pedigree-s ragcsat, se pici falatot nem kap a kutya a gazdi kosztjabol, tehat tenyleg egeszsegesen,tiszatan es tudatosan etetik az allatot, "

Szerintem a táppal való etetés üti a mondat végét, mert az nem feltétlenül egészséges, még prémium tápnál sem. Ellenben a nyers etetés (BARF vagy PREY) annak mondható. Én nyersen etetek, és igyekszem a saját étkezésünkre is odafigyelni, elolvasom az összetevőket, de sajnos anyagilag nem mindig engedhetem meg, hogy a legegészségesebb dolgokat együk.

Amúgy a kutyakonzervről az a véleményem, hogy hulladék hús, víz és ízfokozó, amire semmi szüksége a kutyáimnak. Ellenben esznek pl. szaftos, ízes májat, vesét, halat, rágcsának szárított finomságokat pl. pacalt (az nem szaftos, de a szaga meg az érte való rajongásuk alapján igazán ízes lehet) stb.

2017. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy a kutya az etetési időn kívül (és célzott jutalomfalaton kívül - pl. tanuláskor) kap-e valamit (és ha igen, mit), az elvi kérdés. Nálam a válasz: nem, és ezzel le is zárult a dolog. Az én kutyám ezért nem is próbál az asztalnál "kuncsorogni": sose kapott az asztalról ételt, így nem hiszem, hogy ezért neheztelne rám:), mert nálunk mindig is ez volt a rend, ebbe szokott bele - én sem eszem az ő kajájából:)), ő sem az enyémből.


Amúgy a saját étrendem sajnos nem olyan jó és kiegyensúlyozott, mint a kutyáé:S, mert a munkahelyi étkezés körülményei sajnos messze nem ideálisak:S

2017. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nyersen etetem a kutyámat, s mellette jómagam paleozom ;) és nem járok mekibe! :D
2017. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!