Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez? Ki is a...

Hogy is van ez? Ki is a szaporito?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kivancsi lennek 1-2 dologra boxer vasarlassal kapcsolatban.(Nem vagyok hozzaerto, tehat lehet, hogy hulyeseget mondok) Ugyebar a csapbol is az folyik mindenhol, hogy csak tenyesztotol vegyunk kutyat, ott is alaposan nezzunk korul. Aki nem felel meg azoknak a felteteleknek, amiktol valakit tenyesztonek nevezunk, arra ramondjak, hogy szaporito. Az lenne a kerdesem, hogy mi a helyzet azokkal, akik nem penzehsegbol paroztatnak 2 kutyat (akik mellesleg egeszsegesek, biztosan tudjak, hogy nincsenek rokoni szalak kozottuk, de nem rendelkeznek torzskonyvvel), csupan azert, mert szeretik a fajtat. Mert az eddig olvasottak szerint ok szapiritok es elvileg elitelendo amit csinalnak. Nekem van egy ismerosom, aki ezt "tette" es most tole szeretnek "venni" (azert idezojel, mert csak az eddigi koltsegeket kellene fedeznem) egy kutyust. Ezert sokan lehurrogtak es most nem tudom hogy dontsek. Az lenne a kerdesem, hogy Ti mindannyian neves tenyesztotol szereztetek be a kutyaitokat, vagy elofordult ilyen massal is, hogy idezojeles szaporitotol vette ? Igencsak elbizonytalanodtam, remelem tudtok tanacsot adni. Elore is koszonom a valaszt! Udv!
2010. máj. 12. 14:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%

Az én kutyám utcai vegyes, és egy barátomtól kaptam ajándékba.

A szaporítónak hívják a sznobok és a hivatalos tenyésztők azt a gazdit, akit nem érdekelnek a mindenféle pedigrék, ezért nem csillagászati áron árulja a kutyusokat, és ezzel a tenyésztők üzletét rontja.

Ha nem akarod kiállításra hurcolászni a kutyádat (ami mellesleg szerintem felesleges cécó az állatnak), teljesen mindegy, honnan veszel kutyát.

2010. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%

Én egy olyan pártól vettem akik nagy állatbarátok, van egy csomó kutyájuk meg mindenféle állatuk otthon és gondolom fedeztették a szukájukat...


Semmi törzskönyv, semmi díjnyertes szülő, egyszerűen szép volt, aranyos és nagyon barátságos :))

Persze harmadáron vettük, mint amiket neten nézegettem.



Elvittem dokihoz az oltásokra, megvizsgálta és azt mondta hogy nagyon egészséges kutya és hogy vigyázzak rá, mert ritka egy szép példány :)



Lehet hogy csak nekem volt ilyen szerencsém, de azt mondom hogy vannak még rendes emberek, akik nem azért árulnak kiskutyákat hogy pénzük legyen belőle... Nem tudom ez milyen kategóriába tartozik, de ne is foglalkozz vele. Az a lényeg hogy szép, egészséges legyen a kutya és szeressed. Az hogy milyen papírjai vannak, vagy milyen bajnoki ér csörgedezik benne az már mellékes.... egy átlag embernek szerintem.

2010. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtatast! Eddig meg csak lehurrogast kaptam ebben a temaban :S
2010. máj. 12. 14:12
 4/27 anonim ***** válasza:
80%
aki szereti az állatot,az nem rest regisztráltatni magát,mint tenyésztő,vállalni az ezzel járó felelősséget,gondoskodni az állatai szűréséről és oltásáról,elléskor megfelelő ellátásról,nem csak a pénzt látja benne. és azért kerül többe egy ilyen helyről származó kisállat,mert ezek anyagi befektetést igényelnek.ha szereti a fajtát,legyen fajtamentő,ne pároztasson és adjon el bizonytalan genetikai hátterű kutyákat. és igen,minden állatomat törzskönyvvel,tenyésztőtől vettem,és megnéztem,hogy milyen körülmények között tartják őket.
2010. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem mivel a boxer amúgy is beteges fajta, ne kockáztasd meg, hogy ilyen helyről veszel kutyát. Gondolj bele, a kutyáknak nincsenek szűréseik, ha nincs törzskönyvük, honnan tudják biztosan, hogy nem rokonok? Ki tudja milyen betegségei lesznek felnőtt korába. Ha csak a gazdáik szerint szép kutya... hát az nem sokat ér. Mindenkinek szép a saját kutyája! Nézd meg ezt az oldalt: [link] sok hasznos infó van rajta ezzel a témával kapcsolatban. Én ilyen helyről nem vennék kutyát, és nincs is pénzem fajtatiszta kutyára, tehát örökbe fogadtam egy tündéri keveréket :)
2010. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
természetesen a házicicáim nekem se voltak törzskönyvezve,de nem a pedigré miatt kerül tízezrekbe egy fajtatiszta állat,hanem a bekerülési költségek miatt. bizonyára te is láttál már marha aranyos kiskutyát,amit megvettek,hogy ilyen-olyan fajta,és amikor felnőtt,csak nyomokban hasonlított a fajtasztenderdre,mert kiütközött a korábbi ősök genetikája.
2010. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Te azt mondod ismered az illetőt ahol ez a dolog történt ,tehár gondolom a kutyáknak normális helyük van.

A szaporítókat azért utálja mindenki mert iszonytató körülmények között tartják a kutyákat. Sokszor egy skis szobába bezsúfolnak 30 ketrecet kutyákkal akik onnan sohasem kerülnek ki és a folyamatos elletés meg rossz körülmények miatt igen rövid a kis életük. Többek közt rra kérjük az embereket, hogy ezt ne támogassák. Mert amíg van aki megveszi a kölyköket, addig megéri így állatokat kínozni.


Jó akkor te barátodnál ez nem áll fenn. De a kutyáinak nincs törzskönyve. Nem tudod kik a szülők(hogy fajtatiszták-e, vagyis becsúszhat, hogy az utód más lesz mint azt te várod), illetve nincsenek szűréseik örökletes genetikai betegségekre. Tehát ha a kiskutya beteg lesz és több szászezreket kell költeni a kezelésére nem tudsz hova fordulni segítségért. (rendes tenyésztőnél erre az adásvételi szerződésben van garancia).


Aztán az is kérdés a barátoddal kapcsolatban hogy rendben van hogy szereti a kutyákat de járt már MENHELYEN? Tudja mennyi kutya kerül oda évente?? Vagy sintértelepre borzasztó körülmények közé, hogy 2 hét múlva elaltassák?? Mert nem 1-2száz hanem több ezer kutyáról beszélünk!

A barátod egy kis piramis indító. Szereti a kutyáját hagyja hogy leköjkezzen. Elpasszolja a pl. 6 kölyköt az ő gazdájuk is úgy gondolja "olyan kis édesek hadd szüljön a kutya" és így tovább és így tovább, és az amúgy is telített piacra megérkezik egy rakat törzskönyv nélküli kutya akiknek egy része illetve a kölykeik jó része a menhelyi állományt fogja gazdagítani.


Kérlek kedves kérdező nyisd meg a ezt a linket mutasd meg a barátodnak is és gondolkodjatok el rajta egy kicsit:

[link]

2010. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
28%

"amikor felnőtt,csak nyomokban hasonlított a fajtasztenderdre"


Amikor megszerettél egy kutyust, már teljesen mindegy, hogy néz ki. Felőlem lehet sötétkék pamacsos füle is.

2010. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
16%

Szia! Én is "szaporítótól" vettem eddig az összes fajtiszta kutyámat és mind gyönyörű volt és egészséges.

Azok nyilván le fogják nézni akik mérgdrágán vették tenyésztőtől, dehát ki a francot érdekelnek? Mindenki törődjön a saját kutyájával, nincs mindenkinek felesleges 100ezre törzskönyves kutyára, amúgy meg egy korcsot is lehet ugyanúgy szeretni mint egy törzskönyvest, nemde?:)

2010. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%
sajnos sokan vannak,akik aztán kivágják az út mentén,mert nem elég szép...
2010. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!