Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni néhány...

Tudnátok segíteni néhány kérdésben? Kezdő gazdi vagyok

Figyelt kérdés

Egy hónap és magamhoz vehetem drága Jack Russel kan kutyusom.

Lenne néhány kérdésem, amire a neten nem igazán találtam választ:)

1. Mikor és milyen oltás kell neki?

2. Bolhaírtó ill. élősködők elleni nyakörvet, vagy ilyesmit mikor kell neki venni?

3. Meddig etessem kölyköknek való táppal?

4. Konzervet mennyire ajánlotok?

5. Mikor kezdhetem el tanítani? (Leülés, behívás stb.)

6. Mennyi idős korában vihetem először sétálni/más kutyák közé?

7. Fogai ápolásáról mit kéne tudnom?

8. Betonon is futhat velem, vagy inkább füvön játszak vele?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm:)


2017. ápr. 1. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Az első kérdést még értem,de a többi...

Mondd,hogy adjanak hozzá használati útmutatót!

Szerintem nem való neked kutya.Olyan vagy,mint azok a szülők,akik könyvből akarnak megtanulni gyereket nevelni.Nevelni!Nem tanítani!

2017. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek az elsővel....

Kérlek menj fel a google-re és keress rá ezekre a kérdésekre, meg úgy abszolút a kutyatartásra, mert így nem lesz vicces, és a végén lesz egy rosszul nevelt, elkanászodott kutyád.

2017. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

1. Ha szépen rendesen tenyésztőtől veszed ahogy kell, màr kb 2 oltása meglesz neki. A többit egyezteted a dokival. De az alap oltássorozat: parvo, kombinált, parvo, kombinált, veszettség.

2. Nyakörvet kölyöknek tilos!! Kb 5-6 hónapos korától vehetsz azt neki, különben "kieszi" a nyakát. Először spotont hasznàlj!

3. Rajta van a tápos zacskón. Mindegyik más. 6-8 hónapig szokott lenni a kölyök, utána a junior.

4. Én szoktam konzervet is adni neki,de csakis tàppal keverve, amolyan ízelítőnek (értsd kb 1-2 kanállal)

5. Kb első pillanattól kezdve.

6. Ha már van neki minimum 2-3 oltása. Mondjuk az én kutyàmnàl az első parvo kimaradt, ő kombinàlttal kezdett (mentett kutya), és màr az után vittem el sétàlni. Bár először csak a hàz körül. Semmi baja nem lett.

7. Ha száraztàpot eszik, akkor az mellé kiegészítőnek vehetsz hetente egy fogtisztító rágcsàt, esetleg marhalàbszárt, de a száraz kenyér is tökéletes. Ezek mellett felesleges a kutyafogkefe.

8. Inkàbb csak füvön.

2017. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

1,2,3,Az állatorvos majd elmondja

4. Semennyire, legalábbis a gagyi minőségűből, a freshnapf-ban vannak elég jók, nézz ott körül. Ne ez legyen a fő tápláléka, de hozzákeverheted neki néha a tápjahoz

5. A behívás elég korán, a többit fokozatosan. Ajánlanám a kutyaovit/sulit. Emellett otthon tudsz vele klikkerezni, ehhez vegyél egy jó könyvet (Vámosi-Nagy Nóra: Ahogy a kutyák szeretnek tanulni -en legalábbis ezt használom, es magyon jo)

6. Ha megkapta az oltasait, de erről is beszélj majd az állatorvossal :)

7. Ha jon a fogváltás mindent meg akar enni, szóval készülj fel! Adj majd neki olyan dolgot ami direkt neki való, tehát nem tesz kárt magában es a környezetében. A Dentastix es társai semmit nem érnek, az ilyet felejtsd el!

8. Betonon nem igazan ajánlott, az izuletei miatt, főleg kiskorában nem, meg amúgy is, kiskorában ne vidd futni!

2017. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

1. Amikor elhozod (ha 8 hetesen hozod el, és nem később), már lesz 2 oltása és chipje. Utána kb. 2 hetente kell oltani, de ennek rendjét az állatorvos tudja.

2. Szintén állatorvos.

3. Míg kölyök.

4. Konzervet ne adj neki. Tápértéke semmi, ellenben remekül tudnak f*sni tőle. Nincs rá szüksége.

5. Az első naptól kell tanítani, persze figyelembe véve a korát.

6. A 3. oltása után kb. 10 nappal.

7. Fogápolásra legjobb, ha rendszeresen rág. Nyers marhacsont, marhatérd, szárított bikacsök jók erre a célra.

8. Célzottan futtatni nem szabad, míg növésben van. Később is csak földön, füvön.


Kérdéseiddel nyugodtan fordulhatsz (később is) a tenyésztőjéhez.

2017. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!