Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy Dobermann...

Rottweiler vagy Dobermann vagy Amerikai staffordshire terrier vagy Leonbergi vagy Rhodesian Ridgeback?

Figyelt kérdés
Nagy kertünk van , szóval a mozgás nem akadály neki. Családi kutyának és házőrzésre akarjuk a kutyust. Van 2 gyerek is. (6-13 éves lányok). Van egy másik kutyánk is. (2 éves szálkás szőrű tacskó keverék szuka). És van 2 lovam is. Lovak is a házunknál vannak tartva. Szeretnénk vele sportolni is, és kirándulni is elvinnénk. Nem lenne egyedül, mert mindig van valaki otthon. 1 héten csak 2-3 órát kéne egyedül lennie. De akkor sem teljesen egyedül, mert ott van a másik kutyusunk is. Ti melyik fajtát ajánlanátok?
2010. máj. 12. 16:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
Leonbergi vay Rhodesiai ridgeback.
2010. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
Rodéziai egyértelműen. jó házőrző, lovakkal is elvan
2010. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%

Én a rotit,ajánlottam volna mert ő a legokosabb.

De így hogy van gyerek,így azt mondom,hogy Német juhász.

Bár,nekem is van rotim kicsi korom óta,és semmi akadálya. :)

2010. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Kangal=> nagy helyigény jó házőrző. Sportoláskor és kiránduláskor nem szekálna senki!!!XD
2010. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát az utolsó kérdésedre ->

Leonbergi és roti akkor kizárva mert azok még tenyésztőtől is lehetnek diszpláziásak, és a dp-s kutyákkal nem ajánlatos kirándulni meg sportolni mert fáj neki a sok mozgás. Amstaf..hát nekem egyik kedvencem de a kan még a nőstényekkel is domináns, persze nem mindegyik de inkább nem próbálkoznék. A dobermann.. semmi kifogásom csak annak tényleg rengeteg mozgás kell ami napi 1-2 órás séta, és persze a sportban kiváló pl agilityben vagy még freesbeben is. Na és persze a rhodesian ridgeback. Ezt ajánlanám legjobban személy szerint. Gyerekszerető,okos és elhiheted hogy nagyon hőseges kutyus. Szerintem a dobi és a rodéziai közül válassz.

2010. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ezek közül a leonbergi, az a kertben is elvan mert lusta fajta, lovakkal is jól kijön. A 4 közül a legjobb családi kutya, de emellett őrzi is a házat, de mégsem csahol feleslegesen.
2010. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Roti, vagy Rhodesian Ridgeback

De egyébként labrador, vagy német dog

2010. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Dobermann!!!!! Lenyűgöző kutyák,külső-belső egyaránt. Olvass csak utána! :)

De azért,ha már tudod mit szeretnél írd meg. Kíváncsi vagyok! :)

2010. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Leszűkült a kör a Rottweilerre és a Rhodesian Ridgebackra.
2010. júl. 13. 19:02
 20/21 anonim ***** válasza:
Amint már írtam a roti dps lehet.. és ha túrázni akartok meg sportolni vele akkor ridgeback.
2010. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!