Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás kezdőként?

Kutyatartás kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hosszas mérlegelés után arra jutottunk,hogy szeretnénk egy kutyát. Ki is választottuk, most 4 hetes, 2 hét múlva lesz elvihető. Akkora kap egy kombinált oltást,és egy féreghajtást.

Az lenne a kérdésem,hogy utána hogyan kell elvinni oltatni,és mikor lehet előszőr sétáltatni?

Mindent szeretnék tudni,hogy mire ide kerül,jó gazdája lehessek. Természetesen érdeklődni fogunk orvosnál,de nagyon izgatott lettem. Előre is köszönöm.


2017. ápr. 2. 22:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
először is mond le. 6 hetesen tilos elválasztani. Nem kutya után hanem kutya előtt kell tapasztalatot gyűjteni és tanulni. Fogadj örökbe menhelyről vagy vegyél tenyésztőtől de ne támogass szaporítókat. 6-8-10 hetesen kap oltásokat, 12 hetesen veszettség ellenit, ezután már lehet vinni sétálni és kutyaoviba is.
2017. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Kezdd pl. ezzel:

[link]

és nem árt átfutni az állatvédelmi törvényt sem, abban ugyanis világosan benne van, hogy kutyát, macskát legkorábban 8 hetesen szabad elválasztani az anyjától és a testvéreitől.

2017. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Mi egy szaporítótól hoztunk egy kiskutyát 6 hetesen, beleszerettem és kész. De ezzel együtt vállalni kell azt is, hogy te vagy az egyedüli felelős, ha a rossz tenyésztés miatt beteg lesz. Az enyém is beteges, és ezt nem könnyű megélni sem. Egyébként egy mentett kutyus extrán hálás is ☺
2017. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Elárulnátok hogy miért pontoztok le mindenhol?? (#1 voltam)
2017. ápr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Csak sok itt a szapi, első...


Ahonnan 6 hetesen el lehet hozni kölyköt, az nem jó hely.

2017. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
1-es én csakazért is felpontoztalak, erre engem valaki le. Úgy fáj ez most muhaha, attól még igazam van tapasztalatból.
2017. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Bizony, ha 6 hetesen elhozod valami "a szüleinek van törzskönyve" típusú helyről, akkor aztán ne sírj, ha belefutsz a facebookon szaporítótelepes képekbe, hanem vállald, hogy ezt támogattad akkor, amikor nem örökbefogadtál, meg nem jó tenyésztőtől hoztál kutyát. Vagy amikor a kölyök már 3-4 hónaposan olyan problémás, hogy sírva rohansz vele a kutyaoviba, hogy segítsenek rendberakni, mert ez egy raptor, nem ismer se istent, se embert, nem ezt képzelted el, amikor kutyát akartál.

Akárhonnan akarsz kölyköt, 8 hetes korig az anyjával kell maradnia, addig tilos továbbadni, és nem is érdemes. Ha menhelyes, és nincs bent vele az anyja, akkor hozd el nyugodtan, viszont a második kombinált oltás után rohanj vele a kutyaoviba, mert ott is lesz mit rendbetenni, hiszen anya - ezáltal nevelés - nélkül töltötte a kölyökkorának egy igen fontos részét, amit minél később pótolsz be, annál kevésbé lesz jó buli.

Addig meg olvass el néhány kutyanevelésről szóló könyvet, különös tekintettel Cesar Millan: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát c. művére.

2017. ápr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Egy családtól hoznánk el,nincs törzskönyvezve egyik kutyus sem. A kan kutyus ivartalanítása előtt ejtette teherbe a nőstényt, de amint lehet, a nőstény is ivartalanítva lesz, így a most becsúszott kölykök egyikét vennénk meg. (méltányos összeg) Nem tenyésztenek,és most az egyszer szaporítottak valójában tök véletlenül. Van közös ismerősöm a családdal,onnan tudom ezeket az információkat.

Bár azt mondták,hogy 6 hetesen elvihető, mi csak 7 hetesen és 5 naposan tudnánk érte menni,ami azért már mégis csak közelebb van a 8 héthez,bár ígysem 8+.

2017. ápr. 3. 00:17
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Legalább első tüzelés volt, és az anya maga is kölyök? :( Nem szóltak nekik, hogy vemhesen is lehet ivartalaníttatni?

Persze most már mindegy, reméljük a legjobbakat. De akkor sem jó ezeket támogatni semmilyen formában, most gyakorlatilag még te fizetsz azért, mert ők felelőtlenek voltak, és kreáltak egy ki tudja milyen genetikájú almot. Nem érzem teljesen korrektnek.

2017. ápr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az anya ha jól tudom 1.5-2 éves, első alom, a kan kutya került hozzájuk még télen? azt hiszem. Mindennek utána kérdezünk majd személyesen,ha valami bűzlik,nem vesszük meg természetesen.
2017. ápr. 3. 00:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!