Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás kezdőként?

Kutyatartás kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hosszas mérlegelés után arra jutottunk,hogy szeretnénk egy kutyát. Ki is választottuk, most 4 hetes, 2 hét múlva lesz elvihető. Akkora kap egy kombinált oltást,és egy féreghajtást.

Az lenne a kérdésem,hogy utána hogyan kell elvinni oltatni,és mikor lehet előszőr sétáltatni?

Mindent szeretnék tudni,hogy mire ide kerül,jó gazdája lehessek. Természetesen érdeklődni fogunk orvosnál,de nagyon izgatott lettem. Előre is köszönöm.


2017. ápr. 2. 22:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem fogod látni, ha bűzlik. Főleg, ha első kutya. Nem fog feltűnni, ha gázos az anyakutya viselkedése (a kölykök elsősorban tőle tanulnak, és nem mindig látványos, ha probléma van), nem fogod látni, ha "figyelemzavaros" a kölyök, vagy alulszocializált, mert nem volt célzott foglalkozás, a genetikai hátterét meg a sokadik kutyás se látja. Nyilván nem voltak szűrve a szülők semmiféle betegségre, nem ismerik az ősök betegségeit, nem tudod, nem lesz-e brutál allergiás, vagy epilepsziára hajlamos, vagy DP-s, szívproblémás, had ne soroljam.


Volt nálunk a kutyasulin ilyen becsúszott alomból két kutya, alomtestvérek, keverékek (ami elvileg csökkenti a genetikai eredetű betegségek kockázatát). Semmi gond nem volt velük kamaszkorukig, mi is azt néztük, hogy milyen kis életrevaló, tuti kutyák, formára, jellemre, kiváló alom, ott dicsértük őket agyba-főbe. Aztán az egyiknél kiderült, hogy légcsőszűkülete van, nem lehet nála nyakörvet használni (ami gáz, mert egy elég intenzív kutyáról van szó, és idős a gazda, tarts meg hámban 35 kiló gyerekes lelkesedést, nem egy leányálom), a másik meg olyan szinten allergiás lett, hogy csontra fogyott, véresre vakarta magát, már az se volt biztos, hogy életben marad, mire sikerült megtalálniuk, hogy mit képes megenni. Egy vagyont ott hagytak a dokinál, több évre elég idegeskedés volt, és hát a kajája sem olcsó.

Nem azt mondom, hogy ez az általános, de azért nem is meglepő. És fél-egy éves korig ezekből semmi nem látszott. A "valahol született" alom mindig zsákbamacska.

2017. ápr. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A mienk is ilyen "szuperül" sikerült szapis kutya, hát mit ne mondjak süket, már mindkéthátsó lábát felváltva emeli ha fut, a többi még nem derült ki hisz még csak 1.5 éves, de legalább őt felszedtük az útról és nem megvettük. Amúgy tündéri kutyus, csak még ki tudja milyen baja lesz.
2017. ápr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen hozd csak el, 2 oltás után. Első oltásnak a parvo elleninek kell lennie, másodiknak a kombináltnak, ezzel együtt chipet is kell kapnia. Féreghajtózni pedig 2 hetes kortól kell. Törvény szerint így cserélhet a kutya gazdát.

De a 8 hetes kor és a 2 oltás megléte a leendő kutyád érdeke is, tehát ha tényleg jó gazdája szeretnél lenni, akkor ez vedd figyelembe, és ne hozd el ennél korábban.

Utána még fog kapni 10,12,16 hetesen oltásokat, utóbbi az első veszettség elleni. Ezt követően egy éves korig kell még egy kombinált, és még egy veszettség elleni, majd évente egy-egy.

Ha majd viszed állatorvoshoz oltásra, kézben vidd, ne tedd le a rendelőben, és más kutyához se érjen hozzá még.

Sétáltatni, más (oltott, jól nevelt) kutyák közé vinni a 3. oltása után kb. 10 nappal lehet. Addig is otthon tudod nyakörvhöz, majd pórázhoz szoktatni, alapdolgokra tanítgatni.

2017. ápr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nekem úgy első kutya,hogy első saját, párom kutyák között nőtt fel. Volt egy benzinkúton talált kutyánk,akit sajnos elütött egy autó,és el kellett altatni,de akkor még pici voltam, 4 éves forma. A második "kutyánk" egy jack russel volt,de ritkán láttam,mert nem velünk élt,hanem apukámmal. Szóval ilymódon tényleg az első lenne,akiért én vállalok felelősséget,és én nevelem,tanítom,és ténylegesen én lennék a gazdája.

Más.

Ha elvisszük orvoshoz tudunk valami genetikai vizsgálatot kérni rá? Nagyon beleszerettünk a kutyusba,így jó lenne,ha őt hozhatnánk.

2017. ápr. 3. 10:13
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán lehet, csak 1 éves korában lehet szűretni, de addigra már úgyis mind1. Szerintem ne egy szapis kutyával akarj kezdeni, nem jó ötlet, sokkal problémásabb és drágább.
2017. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

Azt írod nem is törzskönyvesek a szülők, akkor egy utca mixért akarsz fizetni?

Az összes Facebook csoport tele van ilyen kutyákkal INGYEN!!!

Ha véletlen alom lenne, örülne, hogy elviszik őket, nem még pénzt kérjen érte.

2017. ápr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15. Átgondoljuk,még keresgélünk akkor.

16. Igen?Én egy ilyen oldalról sem tudok,de akkor mutass már,légyszíves. :)


Törzskönyves szülőktől származó kiskutyát is gáz venni? A kicsiknek nincs tk.-ük.

2017. ápr. 3. 11:17
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyves szülő az esetek nagy részében kamu. Ha mégis mutatnak valami papírt, simán lehet hamis. Láttam én már olyan kutya törzskönyvet is, amit egy görénytenyésztő egyesület állított ki (asszem pont itt mutatta valaki pár éve), mégis benyalta valaki, hogy az úgy jó lesz.

Ha meg mégis Tk-sok a szülők, akkor valószínűleg azért nincs törzskönyve a kölyköknek, mert a kedves szaporító nem akarta végigvinni a hivatalos folyamatot (tenyészszemle, kiállítás, esetleg munkavizsga, szűrések), sajnálta a pénzt arra, hogy rendesen tenyésszen, zavarták a szabályok, amik pedig okkal vannak.

Törzskönyves szaporító is van persze, szóval az se garancia semmire, de a hiánya mindenképpen rohadt gyanús.

Ha egy bizonyos fajta a vágyad, érdemesebb egyszer kifizetni egy nagyobb összeget egy jó tenyésztőnél, és akkor jó eséllyel nem fogod a fél életedet az állatorvosi váróban tölteni. Vagy legalább menhelyről, fajtamentőktől hozz el kutyát, hogy ne támogass senkit a szaporításban.

2017. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nincs különösebb vágyam fajta ügyileg,bármilyen kis angyalnak örülnénk.

Viszont ha menhelyről hoznánk,ott sincs garancia,hogy nem szapis a kutyus..vagy tévedek?

2017. ápr. 3. 12:07
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya ott is szapis viszont megfelelő korban, oltva, féregtelenítve kapod a kutyust. Ha idősebb kutyát hozol ki ott szólnak ha esetleg valami egészségügyi problémája van, szóval nem zsákba macska. A kutyushoz sokáig látogatóba kell menni hogy biztosan hozzád illőt kapj, és ha a későbbiekben mégsem illik hozzád vissza tudod vinni (szomorú de megeshet)
2017. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!