Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hozzam helyre?

Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés
A jack russel terrier kutyusumat kint hagytuk 1 évre a nagyszülőknél, külföldön voltam cserediák és ugye nem vihettem magammal, anyukámnak meg nem igazán van hozzá türelme, kipaterolta nagyiékhoz.Ezzel nincs semmi baj hisz erdő melletti kis kertes házban laknak vidéken (jó levegő, kutyás szomszédok).A probléma csupán annyi, hogy amikor hazajöttem és megláttam szerencsétlent kétszer akkora volt! Nehezebben is bírja a sétákat.Értem én, hogy idősek, sétálni nem tudtak vele elmenni, de aztán megláttam mit és mennyit kap enni! Fürdetve se volt azóta, hogy én elmentem. (és most nagyon hullik a szőre emiatt)Azt mesélték nagyiék, hogy volt olyan hogy szegénykém napokig alig nyúlt az ételéhez (nem csodálom amilyen adagot az orra alá toltak),és ment a hasa.Nagyon dühös vagyok, hisz csak azért kapott rossz minőségű eledelt, mert olcsó volt...Mielőtt elmentem leírtam mindent, ebből kb. semmit nem fogadtak meg.Az állatorvoshoz se vitték el a féléves oltásra.Álandóan azt hajtogatják, hogy az ő idejükben csak kikötötték őket és maradékot ettek, szóval ehhez képest ő el van kényeztetve.(az agyvérzés kerülget amikor ezt meghallom..most örülnöm kéne?)Az én régi játékaimat adták neki oda rágcsálni is..Nem irigy vagyok, de amikor egy elemmel működő drótos valamit látok a kutyám szájába, megáll bennem az ütő.Kétségbe vagyok esve.Teljesen elrontották szegényt.A másik viszont, hogy nagyon megszerette a nyagyiékat és amikor hazahoztam, ott sírt az ajtónál, amikor elvittem sétálni, akkor pedig húzott a villamos felé.(belvárosban lakunk) A szívem szakadt meg, de az ő érdekében teszem.Viszont ötletem nincs hogy hozzam mind ezt rendbe.Tanácsokat előre is köszönöm!

2017. ápr. 6. 21:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem mondani, hogy azt is megszokta, hogy sosincs egyedül hagyva, hisz nyugdíjasok ugye általában otthon vannak, itthon viszont 8 órára itthon lenne hagyva...
2017. ápr. 6. 21:43
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Hát először is újra jó minőségű táp, vagy diétás táp(ennek utána kell nézni, nem tudom, hogy meg mint van). Csinálj újra mindent, ahogy régen volt, legyen meg a kiskuckója, ahova elmehet magának, legyenek meg a játékai, rágókái, legyen mivel lefoglalnia magát. Oltás féreg hajtás egyből. Fürdetés is. És türelem. Én három hónapja költöztem el a kutyámmal, és mostanra szokta meg ezt a helyet. A tiédnek is újra meg kell szokni a helyet, mostantól ez az otthon. Szeretgesd sokat, de legyél vele határozott, következetes. Sétálj vele sok, de csak annyit amennyit bír, de mindig növeld a séták idejét/intenzitását. Ne aggódj, pár hónap és olyan lesz, mint régen. :)
2017. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, akkor így nehezebb kicsit. Keress rá a szeparációs szorongásra, nagyon sok minden le van írva, hogy hogyan lehet ezt megoldani a kutyáknál. Az adaptil párologtatót javaslom, attól kicsit nyugisabb lesz.
2017. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. ápr. 6. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem kotoszkodesbol, de alltad minden koltseget?

Ha mar elvartad volna, hogy ne olcso kajat kapjon.

2017. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Cserediák volt, amíg ott volt a kutya. Miből állta volna? Diákként nyilván nincs keresete, a nagyszülők meg nyilván belementek.
2017. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vivancs75 válasza:

Sok sok türelemmel és törődéssel helyrehozhatod! Akkor is bizonyára nyüszített, amikor ott maradt a nagyidéknál. Változás történt, meg kell szokni ez pedig időbe telik. Pár nap múlva elmarad majd a sírdogálás csak érezze hogy Te ott vag neki. Próbálj vele többet foglalkozni. Beszélj hozzá folyamatosan. Nekem bevált. Az én kutyusaim egy évig teljesen egyedül voltak a ház udvarán. A barátnőm járt át őket etetni minden nap. Aztán hirtelen ott teremtem értük betettem őket a kocsiba és eljöttünk jópár kilométerre. Megviselte őket természetesen. Ahogy engem os a hiányuk! De egy két hét alatt rendbejöttek! Te vagy a gazdi! Szeret téged, adj neki időt!

A táplálékkal kapcsolatban pedig jó minőség, kicsit kisebb adagban, mint amit egyébként adnál és fokozatos testmozgás. Menni fog!!

2017. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi nehéz, tarts normálisan, egyen keveset, amíg le nem fogy, adj neki rendes játékokat, vidd nagy sétákra, fürdesd meg, vidd el dokihoz, és két hónap múlva megint olyan lesz, mint régen :)
2017. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vivancs75 válasza:
Ja az egyedüllét. Feltétlenül hagyj neki játékokat, hogy elfoglalja magát. Zárd el amihez nem szabad nyúlnia. Unalmában ki tudja mit szed szét.
2017. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 vantel ***** válasza:
Kezd tiszta lapal, mimtha új kutyád lenne általad helyeselt és helytelenített magatartásal. Korrigáld nem kívánatos viselkedést és helyeseld a kívánatos viselkedést. Eltelik kb 3 hét és csodás változásokat láthatsz ha kutya számára érthetően és következetesrn kommunikálsz vele. Sok sikert!
2017. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!