Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hozzam helyre az...

Hogyan hozzam helyre az elrontott kutyámat?

Figyelt kérdés
Bocsi, kicsit hosszú lesz, de szeretném, hogy minden részletet tudjatok. Van egy máltai selyemkutyám, októberben volt két éves, kan. 10 hetes kora óta van velem. Nagyon jól indult a kapcsolatunk, hihetetlen értelmes kutya. Nem elfogultságból mondom, de tényleg brutál okos, mások is ezt mondják. Egy szemmel született, de azzal az egyben is olyan értelem van, hogy képes zavarba hozni az embert ha sokáig néz vele. Na mindegy, a lényeg, hogy nagyon okos, a szó legnemesebb értelmében, épphogy csak meg nem szólal. Azt gondolom elég jól sikerült megnevelnem, baromi jó kutya volt, vezényszóra csinált mindent, pórázon gyönyörűen közlekedett, de általában póráz nélkül sétáltunk, mert soha nem ment el mellőlem, csak ha erre engedélyt kapott, akkor is az első szóra vissza jött, ha hívtam. Evés közben nem mászott az ember nyakába, nem kunyerált, tudta hogy úgysem kap, az asztal közelébe nem jött soha. Leste minden mozdulatom, akkor volt boldog, ha a kedvemben járhatott. Tényleg tökéletes kutya volt. Csak aztán másfél év múlva megérkezett hozzánk a nagymamám... Hozzánk költözött és onnantól kezdve elszabadult a pokol... Mindent megengedett neki, amit én azelőtt nem, állandóan etette, megengedte neki hogy szétszedjen dolgokat, uszítgatta is ilyen hülyeségekre. Frankón elrontotta a kutyámat. Azóta megromlott a kapcsolatunk. Mármint a kutyával. Szeretjük egymást, de hogy nem én vagyok a falkavezér, az 100 %. Sokszor ugat, csak úgy bele a nagyvilágba, játsza az agyát, megtámadja az embereket a munkahelyemen, kunyerál evés közben. Próbáltam megnevelni egy-két anyai pofonnal, de ezzel csak azt értem el, hogy elkezdett félni tőlem, ha be akarom hívni mikor rosszat csinál, inkább elmenekül. A szívem szakad meg, hogy abból a remek kutyából milyen egy kis hülyegyerek lett, meg hogy ennyire fél tőlem egy-két (megérdemelt) pofon miatt. Mit tegyek, hogy visszaálljon a rend és a bizalom kettőnk között? Hozzáteszem, nincs egyszerű dolgom, egy lovardában dolgozom Hollandiában, rengeteg kutya van körülöttünk egész nap, és itt az a szokás, hogy konkrétan egy tányérból esznek a kutyákkal, mikor leülünk ebédelni, az összes kutya az ölünkbe ugrál a kajáért, ezek meg etetik is őket közben ezerrel. Persze a Benito is hamar eltanulta a hülyeséget, ezek a szemetek meg etetik is, hiába pofázom, hogy NE! Szívesen fogadok bármilyen tanácsot, a kutyasuli kivételével, az itt lehetetlen. Köszi előre is!

#kutya #falkavezér #falka vezér
2015. máj. 27. 21:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
csak kérdezem, hogy miért is lehetetlen a suli? hollandiában kb minden sarkon van egy
2015. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mert nem tudok hollandul... Magyar kollégám van és magyar főnököm, azért vagyok csak itt..
2015. máj. 27. 21:57
 3/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szerintem nincs is olyan sok suli, mivel itt mindenki szarik bele a kutyanevelésbe. Mondom hogy úgy élnek velük, mintha kisgyerekek lennének, itt ez a szokás. Kutyanevelést nem ismernek, ahogy elnézem.
2015. máj. 27. 21:59
 4/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg időm sincs suliba mászkálni vele. Állandóaan dolgozom. De most hogy kiveséztük ezt a témát, várom a véleményeket és a tanácsokat.
2015. máj. 27. 22:03
 5/22 anonim ***** válasza:
42%
Először is, ha egy ember nem tart tiszteletben, akkor miért engeded a közelébe a kutyát? A nagymamát megértem, nehéz ha veled lakik na de a munkatársak? Hát nem kell magaddal vinni. Nem lesz a kutyának semmi baja, ha addig szépen otthon vagy egy biztonságos, elzárt helyen vár. Szerintem nem is egészséges ha folyton 24/7 a kutyával vagy. Tanulja meg, hogy mikor van az ő ideje és mikor nem. Ha csak ülsz és könyörögsz nekik, hogy ne etessék ők meg tovább etetik akkor nem fog történni semmi előrelépés.
2015. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék a sztorihoz, hogy jelenleg a pórázon való közlekedése katasztrófális, húz, mint egy mozdony. Imád labdázni, régen ha mondtam neki, hogy hozza vissza, akkor visszahozta és letette a lábamhoz. Ma a labdázás annyiból áll, hogy kisajátítja és szétrágja, ha mondom hogy hozza ide, akkor egy darabig,mintha meg se hallaná, vagy ráfekszik, és mikor hatodszor szólok rá, hogy hozd ide, akkor odasunnyog hozzám, persze a labda nélkül.
2015. máj. 27. 22:07
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz szitu, mert a kutya egész nap a többivel van, úgyis azt fogja csinálni amit a többi (a kutya ne feleldjük falkaállat)

amit tehetsz, hogy napi 1 órát rászánsz és dolgozol vele, nagyon szigorúan parancsra mozgatod.

Igy megszokja, hogyha veled van akkor azt csinálja amit mondassz.

Innen egy lépéssel nehezebb, hogy elkezded alkalmazni ezeket a parancsokat akkor is, ha a többiekkel van. (pl. leülteted 10 rohangáló kutya közt és azt mondod, hogy marad). De kétlem, hogy a többi kutyával együtt, főleg úgy hogy te nem végig vele foglalkozol hanem dolgozol, 100%-ban engedelmes lesz a kutya. De legalább azt eléred, hogyha egyedül van akkor jól viselkedik

2015. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Reggel 8-tól, van hogy este 9-ig dolgozom, heti 6 napot. Ennyi időre hagyjam otthon?
2015. máj. 27. 22:09
 9/22 anonim ***** válasza:

Azért a pórázon közlekedés és a labdázás általad elvárt formájának a megtanítása egyáltalán nem kapcsolódik a Holland kutyatartási szokásokhoz.

Kezd hozzá úgy tanítani, mintha most került volna hozzád a kutya .

2015. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Vannak napok, mikor otthon marad, ha tudom, hogy sűrű napom lesz, és nem tudok rá mindig figyelni. De azért az, hogy soha ne vigyem magammal, az sem jó, akkor meg szinte semmi kapcsolatunk nincsen, akkor meg az a baj. Vagy nem? Javítsatok ki, ha tévedek!
2015. máj. 27. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!