Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar sétálni a...

Miért nem akar sétálni a kiskutyám?

Figyelt kérdés
13 hetes kölyökkutyánk van. Még csak 1 hete járogatunk le vele (oltások miatt). Eddig párommal együtt sétáltattuk, de az elmúlt pár napban csak az egyikőnk tudott lemenni vele. Ahogy kiérünk a lépcsőházból megtorpan és sehova tovább. Max 3-4m-es körben hajlandó menni. Ha messzebbre sikerül vinni jutifalattal, akkor egyből teper hazafele. Rángatni pórázzal nem szeretem, meg értelmét sem látom. Szerintetek mi baja van? Hogyan tudnánk rávenni, hogy ne féljen és jöjjön sétálni?
2010. máj. 13. 09:04
 1/5 Akiteki ***** válasza:
30%
Ne foglalkozz vele, hogy mit szeretne, határozottan haladj tovább, amerre szeretnél. Ha jutalmazod és simogatod, erősíted benne, hogy a határon túl valami félelmetes van, hiszen a gazdi is fél. Meg fogja szokni. Nem kell rángatni, 1-2 rántás bőven elég lesz, ha látja rajtad, hogy határozott vagy.
2010. máj. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egyre nagyobb távolságokat kell tenni.

Nagyon sok kölyökkutya beszari még az elején.

Számukra még hatalmas és félelmetes a kinti világ :-))

2010. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ami még nagyon hasznos, ha leviszed vele valamelyik kis játékát, amivel otthon szeret játszani és azzal elcsalod egy füves részre és ott játékával játszhat. Esetleg egy kislabda. Mivel még félénk, ezért talán nem is az az elsődleges dolog, hogy pisiljen, kakiljon ha lemegy és így nem baj ha játékkal elvonod a figyelmét ezekről a dolgoktól. Idővel (szerintem hamar) úgyis játék közben is elvégzi a dolgát a sok futkosás miatt.
2010. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Itt azaz 1 nagy problémavan h a kutya a főnök iet enmszabad !!!! megkel fogni keményen a porázt megrántani erősen h akár kicsit repüljön és mingyárt menniisfog !:P
2010. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt is kipróbálhatod, hogy felveszed ölbe, sétálsz vele pár métert, majd lerakod. Foglalkoztam egy pár, pórázon nem közlekedő kutyával, voltak közöttük kölykök is, és nem egynél bejött. Azzal, hogy arrébb rakod, átlendíted a félelmén.

De ugyanígy megoldás lehet a játékával való elcsalás, vagy a határozott fellépés is, amit már írtak előttem.

2010. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!