Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lesz agressziv ha kaja...

Miért lesz agressziv ha kaja kerül elé? (Csak velem, többi lent)

Figyelt kérdés
11hónapos nagytestű fajta. Okos, bár makacs de én tudom kezelni és nekem szót is fogad. Hárman élünk egy háztartásban, másik kettőre egyáltalán nem hallgat. Az az érdekes ha én adok neki enni rámtámad, viszont aki nem tudja kezelni azzal semmi baaja sincs etetéskor. Azért etetjük felváltva mert csak így tudjuk megoldani. Nem tudok rola h bármi is történt vna vele kicsinek. Ezt pár honaposan kezdte. Szerintetek? Elore is köszi
2017. ápr. 13. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Egyértelműen nem Te vagy a falkavezér számára. Örökbefogadott kutyus? Náluk szokott ez előfordulni, általában.


Egy kutyasulit mindenképp ajánlok. Legyél határozott, és ha morog kapd el a grabancánál, lökd félre, és szólj rá, hogy "nem szabad"! Nem szabad elszomorodni, ez valószínűleg hosszú folyamat lesz, beletelhet napokba- hetekbe is akár. De megkell tanulnia, hogy Te vagy a falkavezés, és nem Ő!

2017. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kutyasuli kell, és a háztartás többi tagjának is részt kell vennie, hogy ők is tudják kezelni a kutyát. Nagy testű kutyáknál kimondottan fontos, hogy a családban mindenkinek szót fogadjon.
2017. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nemm örökbefogadott, de számomra az a furcsa, hogy pont arra támad akit elfogad gazdájának. (Ugye r ü hallgat egyedül) Kutyasuliba csak eniatt nem viszem egyedül ez a kaja dolog nem okés
2017. ápr. 13. 16:37
 4/19 A kérdező kommentje:
Rám hallgat egyedül
2017. ápr. 13. 16:38
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha elkapnám a grabancánál már nem lenne kezem...
2017. ápr. 13. 16:40
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mered elkapni a saját - még alig felnőtt - kutyád a grabancánál, az nagyon gáz!!!! Ha te félsz tőle, és téged is fenyeget, csak mert veszélyeztetve érzi a kajáját, akkor ki fogja vissza ha ne adj Isten közterületen rátámad egy emberre vagy egy kutyára? Te erre ezek szerint képtelen vagy. Ha nem tudod megnevelni, szakértő segítséget kell kérni, a kutyaiskolában a gazdát (is) okítják.
2017. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Lerakod elé kaját és rögtön neked menne?


Elsőnek annyi,hogy kis darabot(1-2 tápszemet) raknék a tálba és a tálat fognám a kezemben. Ha a falatot kiette és rád néz tedd bele a következőt majd a következőt. Így tudja a kaja tőled függ ha csak morog már arra is,hogy fogod a tálat egy falattal akkor a tálat elrakod és hoppon marad később próbálkozz újra. Póráz két végénbe láttam ezt. Ott is túlzott kaja féltés volt. Viszont ahol ez van ott vannak más problémák is amik lehet neked fel sem tűnnek. Még csak 11 hónapos,tehát még szinte kölyök kutyád van.

Falkavezérségnek olvass utána.


Viszont ha 1-2 hónapon belül nem javul a helyzet szakembert hívnék. Az volt a baj,hogy pár hónaposan kezdte,te pedig hagytad,már akkor féltél tőle,amit a kutya tudott akkor.Egy 2-3 hónapos kölyök nagytestűt meg lehet a grabancánál cibálni és helyre rakni, akkor kellett volna!!!!

2017. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a viselkedést nem szabad eltűrni, már csírájában el kellett volna fojtani pár hónapos korában.

Javaslat: tálat eltenni, kézből, szemenként etetni, megdolgoztatni a kajáért (ül, fekszik, marad, pacsi, rád néz, akármi, amiket tud). Ha morog/támad, etetést befejezni.

2017. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Négyesnek: igen én is néztem a sorozatot és csináltam is. Akkor nincs gond ha a kezemben tartom a tálat. De ha leteszem az egészet akk már nem lehet elvenni tőle. Nem két hanem kb négy öt honaposan kezdte de hat honaposan akkora volt már mint egy kifejlett egyed...még annyi hogy kiskorában én tanitottam meg neki h lerakom elé és ha engedélyt adok akk elveheti. Minden rendben ment aztán egyszer csak elkezdett rám morogni azota ez megy
2017. ápr. 13. 19:07
 10/19 anonim ***** válasza:
33%

Ezt a kutyát nagyon helyre kéne tenni, amíg még nem késő.


Én is azt mondanám, hogy ha fenyeget akkor kapd el a grabancánál és gyűrd le a földre. Az etetésnek pedig evvel pedig legyen is vége.

Tipp: tegyél rá szájkosarat, még mielőtt odaadnád neki a kajás tálat. Így biztos nem tud majd megharapni, ha meg akarna.


Ezt addig csináld vele amíg abba nem hagyja a kajaféltést. És ezután is, próbáld meg inkább kézből etetni, illetve Cesar Millan a műsorában olyat is csinált egy ilyen kutyánál, hogy magasabbra tette le neki a kajás tálat (pl. lépcsőfokra, stb.). Így a kutya kicsit nyújtózkodott érte, és nem tudott ráhajolni teljesen, mintha a zsákmánya lenne amit védelmeznie kell. Találtam is róla videót: https://www.youtube.com/watch?v=uQPCQMjJW54

A 4:00-tól van a fontos rész a videóban, illetve 4:45-nél magyarázza el Cesar hogy miért nem jó ha a földön van a kutya tálja. (Mert így dominálni akarja.)

Ha az angol megy, akkor olvasd el ezt a cikkét is: [link]

2017. ápr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!