Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a rhodesian...

Mit gondoltok a rhodesian ridgebackról?

Figyelt kérdés
Mennyire egészséges? Milyen betegségei vannak? 1-10 skálán mennyit adnátok egészségügyi szempontból a fajtának (10 a legjobb)? Mennyire jó sport kutya? Mindenre kiváncsi vagyok a fajtával kapcsolatban. Pozitív és negatív vélemények is érdekelnek.
2010. máj. 13. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik kedvencem. Nagyon szeretnék egyet - de sajnos agilityre nem alkalmasak, viszont coursingolni lehet velük.

Impozánsak, kicsit keményebb kéz kell hozzájuk mint általában egy átlag kutyához.

Nekem egyszer biztos lesz egy ilyenem :o)


Ezt nézd meg mert itt rettentő sok jó dolog össze van gyűjtve van róluk:

[link]

2010. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy eléggé ellenálló fajta, hisz hál"istennekőket még nem tenyésztették túl. Skálázni kell? na jó:)

Egészség:8

sport:9/10

Ha jól emlékszem, negatí az, hogy elég későn(2-3 évesen) érik be a feje lágya, addig nagyon következetesen kell nevelni, viszont arra is oda kell figyelni, hogy ne légy vele durva, mert nagyon könnyen besérül. Egyszóval RENGETEG türelem kell hozzá, de mégis "erős kezek":) viszont ha jól neveled, nagyon jó társ válhat belőle:)) n

2010. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A tv-be (101 nagykutya) néztem, hogy eléggé egészséges fajta! Én a hallottak alapján egy 8-at vagy 9-et adnék neki. Sport kutyának kiváló, nagyon kitartó! Viszont egy ismerősnek volt 2(kan). Igazi családi kutyák voltak, (gyerek is van) egy "idősebb" (3év körüli) mellé vettek egy kölyköt, majd pár év múlva az idősebb meghülyült (vagy nem tudom mi lett vele) és széttépte a kisebbet! Persze ki lehet fogni tenyésztőtől is gyengébb idegzetű kutyát! Ők is tenyésztőtől voltak... De ettől függetlenül nekem tetszenek ezek a kutyuk! :) Többet nem nagyon tudok róluk
2010. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! ne haragudj de ez egy kiragadott történet - nincs előzménye, se két kutya kapcsolatára nézve, se a családi körülményekre nézve. Nem reprezentatív a fajta szempontjából. Sajnálatos eset, de nem (ez) jellemzi a ridgebacket.
2010. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én eggyel találkoztam életembe,az csak állt egy helybe,viszont mondta a gazdi,hogy van valami mozgásszervi problémája,de a vizsgálatok nem mutattak ki semmit.Nagyon szép volt,nyugis,és a gyerekekkel is jól kijön.Mivel ő is kan,a kan kutyákat nem csípi,az én kölyök kutyámmal nem foglalkozott.Manapság a fajtát őrző-védő feladatokra használják.Ha sport kutyát szeretnél,akkor pl. a Border Collie kitűnő választás.Imád sportolni,és állítólag ő a világ legokosabb fajtája.Szerintem a Border is nagyon szép,igaz teljessen más kategória.
2010. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mért nem alkalmas agilityre? Kutyaiskolába is járnák vele.
2010. máj. 13. 18:34
 7/13 anonim ***** válasza:
18:30-as! Bocs, hogy nem volt kedvem kis regényt írni!!! Jó kapcsolatban voltak , semmi gond nem volt kettőjük között! Egyébként köszönöm a kioktatást, de legalább, ha már reagálsz olvasd el figyelmesebben amit írtam vagy próbáld meg értelmezni!! Ezt csak azért írtam le, mert tudok egy ilyen esetet és pont. És egy szóval sem írtam, hogy ez jellemzi a fajtát! De bármilyen fajtánál ki lehet fogni ilyen kutyát, ugyanis ezt 8-9 hetesen senki nem állapítja meg, hogy milyen lesz pár év múlva! Akár még tenyésztőtől is...
2010. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Agilityhez túl nagy. Főleg egy kan. Nem hinném h az ugrálás, a szlalom vagy a kúszóba tuszkolás túl jót tesz az ízületeinek... Nem is hiszem h kényelmes neki ez a mozgásforma. Nézz meg youtube-on néhány videót ahol ricsivel agilityznek... Én nem tenném az biztos.

Viszont coursingra vinném ;o)

2010. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam egy angliai tenyésztőtől hogy a kutyák kis százaléka születik csak azzal a sörénnyel a hátán ami jellegzetessé teszi. És hogy a többit aki anélkül születik azt elpasszolják valami kisérletekre vagy nem tudom mire mert hogy a pénz nagy úr... Nem tudom ebben az országban hogy megy ez de kösz innentől megvan a véleményen a fajtáról és már csak azért sem vennék nehogy növeljem azon kiskutyák számát akiknek meg születni és nincs a hátukon rigde... Hogy a halálba lehet egy fajtát olyanról elenevezni meg olyanért különlegesnek tartani ami csak kevés kutyán jelenik meg?
2010. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:

Sajnos, mint minden fajtában, ebben is vannak szaporítók. Nekem volt szerencsétlenségem egy ilyen kutyussal találkozni.

1 éves korában a szemét műtötték (entrópia), de a szaporító megkérte a barátainkat, akik vették tőle a kutyát, hogy hagy hozzon le egy almot tőle. Hiába magyaráztam neki, hogy nem kéne, nem hittek nekem.

Utána hallottam tenyésztők között, hogy elhíresült szaporító az ürge.

Egyébként nagyon jó fej kutya, természetben is hasonlít a vizslára, de keményebb.

2010. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!