Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a rhodesian...

Mit gondoltok a rhodesian ridgebackról?

Figyelt kérdés
Mennyire egészséges? Milyen betegségei vannak? 1-10 skálán mennyit adnátok egészségügyi szempontból a fajtának (10 a legjobb)? Mennyire jó sport kutya? Mindenre kiváncsi vagyok a fajtával kapcsolatban. Pozitív és negatív vélemények is érdekelnek.
2010. máj. 13. 18:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

pont fel akartam tenni ezt a kérdést, kísérteties. az egészsége érdekelne a legjobban.

Az állatorvosunk azt mondta mikor mentünk dp szűrésre más fajtájú kutyánkkal, h Mo.-n a dp-vel legterheltebb fajta ez sajnos. Továbbá kiállításon nem egyszer láttam h fostak mint a vízfolyás, véletlen 2-3-at is láttam, más fajtát sose láttam így fosni kiállításon. Azt én is hallottam h a kiskutyáknak csak egy része születik ridge-el, a többi selejt és...na döntse el mindenki. A ridgeel jár még olykor a nyitott gerincűség amibe a kiskutya még fiatalon belepusztul és ez se ritka az almokban.

Fantasztikus lenne a fajta, de ezek mellett még szív és szemproblémák tömkelege térít el attól, hogy ilyen kiskutyám legyen következőleg (sajnos).

A tenyésztők honlapjait nézegetve pedig a legjobbaknál is csak 1-2 kutyánál van feltüntetve hogy dp mentes, vagyis a többinek nem írta ki az eredményét, vajon miért...kár a fajtáért.

2010. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%
A nyitott gerincűségről én is hallottam. Még jó pár évvel ezelőtt a TV-ben láttam a ridgebackról fajtabemutatót. Ezt mondták a legsűrűbb fajtabetegségnek. De mivel a kiskutya a születési után belehal, így legalább ez nem öröklődik, bár ha ilyen kiskutya születik, valamelyik szülő hordozza a génjeiben a hajlamosságot rá. Magyarországi tenyésztők felejtősek. Szedett-vetett társaság ez itt nálunk. És nem csak a ridgeback fajta terén. Sorolhatnám még sajnos, eléggé meg vagyunk áldva a sok szerencsétlen kutyákhoz (nemhogy egy konkrét fajtához!) értő "tenyésztőkkel".
2010. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Baobab válasza:

Jó pár emeletes butaság hangzott itt el korábban, amely téveszméket muszáj szétoszlatnom mint olyan ember aki idestova majd 10 éve foglalkozik ezzel a fajtával tenyésztőként (nem szaporítóként). Néhány cáfolat:

- a kiskutyák igen alacsony százaléka születik RIDGE nélkül, azaz a kutyák kb 98%-a Ridgel a hátán születik ezért ez a fajta védjegye. A ridge nélküli kutyák nem "selejtek" és nem adják el őket kíséreletkre mint ahogy itt írta valaki. Valójában boldog kutya életet élnek gazdáiknál hobbi avagy nem tenyészthető kutyaként.

- a nyitott gerinccel való születésről nincs infóm, érdekelne ki honnan vette, kérem írja ki.

- Magyarországon vannak felelősségteljes tenyésztők, aki leszaporítózott engem és további tenyésztőket, az valójában nem is ismeri a hazai ridgeback állományt.. (de kérdezzem engem bátran, szívesen segítek),

- szemprobléma: ritka,

- szívprobléma: igen ritka,

Valójában amit itt tévesen nyitott gerinc néven emlegettek az szerintem a Dermoid Sinus lehet. Az pedig nem nyitott gerinc, hanem egy bőrbetegség, egy deformitás ami műthető. Ritka betegség, kb 3 alomra egy kutya jut, de már kis korban szűrhető és gyógyítható (értsd: operálható). Hazánkban egyáltalán nem jellemző hogy előfordulna a magyar Ridgebackek között.

És a kérdező kérdéseit megválaszolva?

10-es skálán 9,5 ami az egészséget illeti.

Betegségek amikben érintett: csípőizületi diszplázia - viszonyítva a labradorokhoz, rotikhoz és hasonló méretű fajtákhoz, még mindig egészségesebb. Pajzsmirigy elváltozások - ritkán de a pajzsmirigy működése öreg korra (!) eltolódhat. Illetve öregkori daganatos megbetegedések léphetnek fel, ami bármely fajtájú és öregedő kutyánál szintúgy kialakulhat.

- Kiváló sport kutya, amire a legjobb: cani cross, bike jöring, szánkúzás, súlyhúzás és coursing. (Interneten mindegyikről találsz infót.)

- további érdemi infókat inkább itt keress: [link]

2011. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!