Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam alomra?

Hogyan szoktassam alomra?

Figyelt kérdés

Van egy 12 hetes kiskutyám, akit nem tudok óránként levinni, mert nincs lift és nagyon fázik is lent. Szeretném ha a napi 4 séta közti szünetekben alomban végezné a dolgát, még elég nagy lesz ahhoz, hogy visszatartsa.

A pelenkát miszlikbe rágta, a papírokba belefeküdt és mellépisilt. Hoztam almot, hátha az homokosabb. Miután felébredt negyed órát ültem mellette és tettem vissza a dobozban. Elfutott és mellépisilt. Felkaptam és beletettem, nem pisilt, aztán kiugrott és megint elkezdett pisilni. Csak a földre hajlandó intézni...


Onnan mindig azonnal feltakarítom, fertőtlenítem, hogy ne érezze a szagát, tettem már be vizeletes papírt a dobozba is, de kifötörte és belefeküdt a dobozba. A kennelben is inkább mellé piszkít. Segítsetek kérlek, mert lassan megőrülök:((((



2017. ápr. 19. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Napi 4 sétának elégnek kell lennie. Idővel megtanulja majd visszatartani. Ne erőltesd ezt az alom dolgot
2017. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még többször kell levinni sétálni. Ne próbáld arra szoktatni, hogy a lakásban is végezheti a dolgát, mert később csak nehezebb lesz. Most amire nagy szükséged lesz, az a türelem.
2017. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De akkor csak hagyjam, hogy oda pisiljen, ahova kedve van? Óránként nem tudom levinni, nem is leszek itthon.

Családi házban ugye szimplán kiengedtem volna alvás, meg evés után, de itt csak levinni tudom.

2017. ápr. 19. 17:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Az normális, hogy mintha nem is értené, hogy mért megyünk sétálni? Természetes neki ott pisilni, ahol eszébe jut. Van, hogy 40-50 percet lent vagyunk és nem intézi el a dolgát. Bántani nem akarom, de örülnék, ha összekapcsolná a sétát az ürítéssel.
2017. ápr. 19. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell órànként levinni.

Ha rajtakapod amint a lakàsban pisil, ràszolhatsz vagy ràkoppinthatsz az orrára.

Alomra ne szoktasd rá, mert azzal csak azt erősíted benne hogy szabad benn pisilnie.

Idővel meg fogja tanulni. Lehet hogy 1 hét, de az is lehet hogy 2 hónap.

2017. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szobatisztaság az macerás, egy kölyök kutya nagy nyűg tudd lenni.


Alomra nem szoktatható,nem macska!


4 séta kevés, 6-8


Mi is suliba jártunk annó húgommal, egyszerűen úgy oldottuk meg,hogy amíg itthon voltunk, hétvégén és szünetekben 2-3 óránként levittük.

Főként ébredés,evés-ivás,játék után. Mi kifigyeltük,hogy evés után kb 30 perc múlva ürített. Így tudtuk van időnk :D Napközben olyan helyre zárd ahol feltudsz takarítani. Nálunk csak a konyha előszoba ahol kő van ott volt. Szobák ajtaja zárva.


100% ra a miénk 1 évesen lett szobatiszta és azóta is az 6 éves.

Azért ilyen későn,mert a suli miatt napközben nem tudta senki sem levinni így 6-8 órákat sajnos egyedül volt. De amikor tudtuk vittük le. Több kutyás ismerős ahol megoldották a 2-3 óránkénti levitelt napközben a kutya 5-6 hónapos korára teljesen szobatiszta lett.


Én egyszer 2,5 órát voltam lent a kisdöggel,mire hajlandó volt kakilni vagy pisilni,de addig amíg nem csinált lent vmit,nem mentünk fel.


40-50 perc az semmi :D


Szóval kitartást messze még a vége :D


Sajnos az első 1 év a legkritikusabb ilyen szempontból.

2017. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alomra sehogy ne szoktasd, mert nem macska és mert az életben nem szobatiszta! A szobatisztaság ugyanis azt jelenti, hogy ürít a lakásban, sehol és sehova.

Ne őrülj meg, a kölyökkutya ezzel jár. Ha nem vagy otthon/nem tudsz rá figyelni, akkor kőpadlós, könnyen takarítható helyen hagyd.

Szoktasd állandó napirendhez, legyenek mindennap kb. azonos időben a séták, evések, játék, pihenés stb. Vidd más, egészséges és jól szocializált kutyák közé, tőlük is fogja látni, hogy kint ürítenek, plusz a szagok is segíteni fogják ebben.

Tehát, pelenkát, almot és egyéb baromságokat elfelejteni; ha bent pisil-kakil, mielőbb feltakarítani, és kb. 3-4 óránként kivinni sétálni, lehetőleg most még napi ötször-hatszor. Emellett türelem, türelem, kitartás. A kölyökkutya lakásban az ilyen.

2017. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, valamiért kimaradtak a "nemek": az életben NEM lesz szobatiszta; a lakásban NEM ürít :)
2017. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!