Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örültök a pitt bull-os törvény...

Örültök a pitt bull-os törvénynek hogy tartható lesz?

Figyelt kérdés

Én megmondom öszintén nem örülök, mostmár szabad lesz tartani és a nagydarab gazdagok megint villogni fognak a kutyával kiengedik őket stb. és megint támadások lesznek(tudom hogy barátságos emberrel de állattal nem,igy majd kise vihetemm majd a kutyámat? mert majd attól kell félnem hogy melyik kutya fogja széttépni)és akik majd menőzni akarnak azok nem fogják szocializálni a kutyájukat.Tudom hogy minden nevelés kérdése de akik igy fogják megvenni hogy milyen harci kutyája van stb az ezzel nem fog foglalkozni.

azzal nem lenne bajom ha a normális felkészült embereknek adnának csak ilyen kutyát. De igy. Véleményetekre vagyok kiváncsi.


2010. máj. 14. 08:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Törvény?

Itt annak van pittbullja, aki csak akarja.

Magyarul: akinek eddig is ilyen kellett az meg is vette.

Én is szerettem volna egyet, aztán az amastaff mellett döntöttem mégis.

Bnőmnek is van pittbullja, már 10 éves kis vénség de nagyon aranyos.

Tehát ezzel eddig is bárki felvághatott. L/23

2010. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a kutyától tartok, hanem az ostoba emberektől akik megveszik majd, hogy jaj de menő holott a kutyaneveléshez lóf*szt se értenek! És így lesz egy amúgy tündéri kutyából (mert igen a pit az) egy agresszív "harcikutya" és a tudatlanok alá így fogják még jobban adni a lovat és így fog még több ostoba sztereotípia terjedni.. Én valamilyen szabályhoz kötném a tartását! Pl.: Csak tapasztalt kutyásnak, kutya suliba járatással stb. Mondjuk nem tudom mennyire tartanák be..
2010. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igaza van az elsőnek.. Aki eddig is akarta az megszerezte.. Csak most már több lesz.
2010. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
51%
Tartani eddig is lehetett ivartalanítva...(kb. annyi feltétel hogy elmúltál 18, erőszakos bűncselekményt nem követtél el, és zárt udvaron tartás) Most nem tudom hogy ez a szabály, hogy változik. egy linknek örülnék.
2010. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
Pittet eddig is lehetett LEGÁLISAN tartani, de elvileg ivartalanítva, nem tenyésztés céljából....
2010. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alapvetően nem a pit törvénnyel van a bajom, hanem azzal, hogy a kutyatartást nem kötik tanfolyamhoz, vizsgához és pszichológiai alkalmassághoz! Ugyanis egy német juhász vagy egy kau is válhat vérengző fenevaddá, ha nem jó kezekben van és egy yorkit is el lehet úgy rontani, hogy minden szembe jövő embert bokán harapjon. A felelőtlen szaporításról nem is beszélve. Tehát alapvetően nem fajtákat kellene diszkriminálni szerintem, hanem a kutyatartást feltételekhez kötni, törvényt hozni az ivartalanításra, a tenyésztést szigorú törvényi keretek közé szorítani stb. És prevenció természetesen, ismeretterjesztés a helyes és felelős tartásról a médián és az iskolákon keresztül.
2010. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Akiteki ***** válasza:
76%

Elvileg valóban úgy működött, ahogy leírtátok. Gyakorlatilag senki nem tartotta be.

Ha betartották volna, és csak ivartalanított pitek lennének, akkor nem volna most értelme eltörölni a törvényt, mert 10 év alatt megszűnt volna a szaporodásképes állomány.

Ebben nem csak az a szép, hogy most minden kopasz csávó villogni fog vele, de még a faluvégi kutyaviadalok áldozatait sem tudják majd legálisan elkobozni.

2010. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

" tudom hogy barátságos emberrel de állattal nem,"

És ezt honnan vetted ?? Mert a kutyaviadalok fő fogása a Pit bull ?? No had mondjam el neked, hogy ő is csak akkor támad ha az bele "nevelik" . Magától , ha jól szocializált, sokat sétáltatott , kutyasuliba viszik , nem támad!

A Staffordshire Terriertől is félsz ??

Nagyon egyfoma kutyák , ők sem támadnak rá minden emberre és állatra , aki szembe jön velük !

és én 3 Staffordom soha nem bántott még sem állatot , sem embert !

Sajnos lesz aki úgy neveli majd, hogy állatokat támadjon , de ez más fajtáknál is elkerülhetetlen Pl: Kau, Roti,N.Juhász , stb.... ! Nem csak a Pitből lehet gyilkológépet "nevelni" !

2010. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

sokakat visszatart a törvény, ha sokakat nem is. tény, hogy a tiltott dolgokat x százalékkal kevesebben veszik igénybe, példa erre a drogok és a legális drogok. amit még nem tiltottak be szabadabban használják. van egy réteg akiknek hajlama van vadságokra, de annyira nem bátrak hogy törvénybe ütközőt tegyenek. na mostantól ők is tartanak majd, de ők kevésbé veszélyesek mint akik a törvény ellenére is tartottak, szval sztem nem lesz rosszabb a helyzet sokkal. annak én sem örülök h eltörlik, inkább működőképessé kellett volna tenni, betartatni.

amúgy hiteles forrás ez? napok óta vannak ilyen kérdések, de a törvény eltörléséről szóló hiavatalos rendeletet vagy ilyesmit még nem láttam.

2010. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

10:21-es vagyok !

Tessék : [link]

2010. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!