Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vigyáztam rá és megharapta...

Én vigyáztam rá és megharapta a lányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én vigyázok a tesóm kutyájára, nem először van nálunk, eddig soha nem volt gond. 4 hónapja lett ivartalanítva, azóta agresszív, ezt mondta is a tesóm. A lányom (8 éves) labdazott vele kint. A lányomnál volt a labda, a kutya morogva ment felé, a lányom megijedt és eldobta, a kutya beleharapott az alkarjába és el sem akarta engedni, a párom többször rászólt, elkapta a nyakörvét és lehúzta róla, de még úgyis morgott.

Párom bezárta, tesóm szerdán jön addig nem engedjük ki. De szerintem a kórház jelentette a harapást, ki fognak jönni?



2017. ápr. 23. 15:20
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%

Mit tegyél? Hívd fel a kutya gazdáját, és mondd meg neki, jöjjön haza minél előbb.


Egyébként ha oltva van a kutya veszettség ellen, nincs teendő. Gondolom tetanuszt kapott a gyerek a kórházban.

2017. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
76%

Ha van érvényes oltása a kutyának és a gyerkőcnek is, akkor nem kell aggódni, csak a sebet kell ellátni. (8 éves gyereknek nem kell tetanusz).

Kijönni nem fog senki, nem a kórház dolga, hanem az ÁNTSZ-é és az állatorvosé, de ha van érvényes oltás akkor nincs teendő.

Viszont agresszív kutya nem való gyerek mellé, jól tettétek, hogy elzártátok.

2017. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
95%
Mi a teendő? Azon kívül amit az első válaszoló írt : legközelebb ne hagyd hogy a gyereked olyan kutyával játsszon, aminek a gazdája figyelmeztetett hogy agresszív az állat... A jószágot meg küldjétek vissza a gazdinak a lehető leghamarabb.
2017. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyetekben nem mondtam volna el h a testvérem kutyája harapta meg. Mert a kutya rátok volt bízva és így a ti felelősségetek ami történt. Viszont így akár veszélyessé is nyilváníthatják a kutyát, ami elég nagy szívás lenne a testvérednek.

Ha viszont még nem tudja a kórház, hogy kinek a kutyája harapta meg a lányodat, akkor ez jobb is ha így marad.

2017. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Nem harapott még soha, a műtét óta morgós, ezt mondta tesóm. De nem gondoltam, hogy bántani fogja. Szerdán tud csak haza jönni, szegény ő is kivan. A sógornőm kijelentette, hogy megy a kutya, mert náluk is jön a picibaba, így nem maradhat, ezt meg is értem csak szegény tesómnak kell új helyet keríteni neki mikor így is annyi a dolga meg annyira szereti ezt a kutyát.
2017. ápr. 23. 15:37
 6/45 anonim ***** válasza:
5%
gondolom valami pitbull...
2017. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
#4 - Na persze. Ha ismeretlen kutya harapta meg a gyereket, akkor ugye jön az utólagos immunizálás veszettség ellen, ami általában nem egy kellemes élmény.
2017. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Holnap vinnem kell a lányom költözésre a körzeti orvoshoz és oda vinni kell az oltási könyvét amiben benne van, hogy a tesómé.
2017. ápr. 23. 15:39
 9/45 A kérdező kommentje:
Magyar vizsla, 4 éves, ez kimaradt.
2017. ápr. 23. 15:49
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem számít, hogy kié a kutya. Nem tiltja semmi, hogy családi kutyát bevállalj felügyeletre.

A lényeg az oltási könyv azon része, ahol a veszettségi oltás be van írva.

A kutyát pedig szerdáig bezárva tartani igen durva. Csak van valaki a családban, aki ezek után nem fél a kutyától és időnként kiengedi az udvarra. Persze, gyerek nélkül.

2017. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!