Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vigyáztam rá és megharapta...

Én vigyáztam rá és megharapta a lányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én vigyázok a tesóm kutyájára, nem először van nálunk, eddig soha nem volt gond. 4 hónapja lett ivartalanítva, azóta agresszív, ezt mondta is a tesóm. A lányom (8 éves) labdazott vele kint. A lányomnál volt a labda, a kutya morogva ment felé, a lányom megijedt és eldobta, a kutya beleharapott az alkarjába és el sem akarta engedni, a párom többször rászólt, elkapta a nyakörvét és lehúzta róla, de még úgyis morgott.

Párom bezárta, tesóm szerdán jön addig nem engedjük ki. De szerintem a kórház jelentette a harapást, ki fognak jönni?



2017. ápr. 23. 15:20
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem valaki nagyon ráállt erre a kisgyereket kutya harapja meg témára itt a gyakorin, és erről írogat kamukárdéseket.
2017. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
34%
Ti miről beszéltek? A gyerekről senki nem beszél, nem érdekel senkit? Ha az én gyerekem harapta volna meg , már agyon vertem volna az biztos. Ennyire azért ne a kutya legyen már fontos.
2017. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
82%

37# " 8 évig velünk élt, minden nap foglalkoztunk vele és egyszer csak bekattant..." Állatorvosi vizsgálat volt? Az ok nélküli agressziónál én először állatorvosi vagy nevelési gondot keresnék, ha azt mondod, utóbbi nem volt, én elhiszem, azért kérdezem, állatorvos szakvéleményét kikértétek-e.

A kérdezőnek: az eset nagyon sajnálatos. Mivel nem voltam ott, nem szeretnék ítélkezni sem pro, sem kontra. De mindenképpen javaslok egy alapos kivizsgálást a kutyának állatorvosnál és ha lehet, a problémás kutyák viselkedésében szakképzett ember is lássa, ezt a testvérednek üzenném. Mert lehet, hogy van mögöttes ok, aminek az eliminálásával a kutya is a régi önmaga lehet. Én például még nem találkoztam olyan kutyával, amelyik az ivartalanítás után agresszív lett volna, inkább nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak szoktak lenni. Tehát ha mégis agresszív lett, ott könnyen lehet valami egészségi probléma a háttérben, pl. gyulladás. Megértem az anyai felháborodást és félelmet, de éppen ezért segítene, ha megtalálnátok az értelmes okát az esetnek, akár mulasztás, akár egészségi probléma okozta, akkor nem élnétek le az életetek további részét a kutyáktól rettegve.


Engem is harapott már meg kutya. Az a kutya félt a gyerekektől, de csak amikor pórázon volt, mert akkor nem tudott elmenekülni. Jól ismertem, mikor szabadon volt, mindig hízelgett nekem, jól ismert. Egyszer simogattam meg akkor, mikor már rákattintották a pórázt, és akkor reflexből megkapott. Aztán levették róla és azonnal jött bújni, mintha bocsánatot kért volna. Mivel megértettem az okát, nem féltem tőle továbbra sem, csak jobban figyeltem a jövőben, hogy pórázon ne érjek hozzá. Ez még tizenéves bakfis koromban történt.

2017. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
92%
Az sem lehetetlen,hogy szaporított,pár tízezer forintos "óccsókutya"volt.Ilyen esetben ugyebár lehet öröklött ideggyengeség,ami most jött ki.
2017. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
69%

Mist már semmit, alap.hogy agressziven viselkedö kutyécal NEM hagyjuk egyedül a gyereket.... merthogy a párod öt méterrel odább szerelt, ergo a gyereked egyedül, felügyelet néékül játszott a kutyával.


Ez van, sajnálom a kislányt meg a kutyát, mert mindkettö a ti idiotaságotok miatt sziv most.

2017. ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!