Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki második...

Van itt olyan, aki második kutyának másmilyen fajtát keresett, mint amilyen az első volt? Mi volt a döntés oka?

Figyelt kérdés
Vannak, akiknél az elsőre választott faj bevált, és örökre megmaradnak annál. Olyanokra lennék kíváncsi, akik váltottak. Mi nem tetszett az első fajtában?
2017. ápr. 23. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minden tetszett, de miért ne lehetne más fajta a 2.?
2017. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Minden tetszett, de szeretem az állatokat és kíváncsi voltam más fajtára is. A második kutyám ideiglenestől volt, keverék, kidobott kutya, nehéz eset. Volt benne kihívás, de "megjavítottam" :). Most ahová megyünk sétálni mindenki haza akarja vinni :D
2017. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
nekem van egy adott fajtájú kutyám aki egy nagyon jó kutya, viszont másodiknak biztos nem ilyen lesz mert szeretek új "dolgokat" kipróbálni. Nem értem miért olyan meglepő ez.
2017. ápr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 3 teljesen különböző fajtám (keveréke) volt, de soha nem én választottam, hanem úgymond az ölembe pottyantak :D kidobták őket, én befogadtam. Párom viszont nem szeretne olyan fajtát, ami volt neki, mert túlságosan ragaszkodott hozzá, és valahogy mindig az előző kutyára emlékeztetné... de az igazat megvallva egyáltalán nem akar kutyát most, beéri az enyéimmel, azt mondja majd ha feldolgozta a kutyája elvesztését, egyszer talán.
2017. ápr. 24. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Elso kutyam havanese, masodik border collie. Egyszeru, a havanesemmel elertuk a fizikai korlatait. Szerettem volna egy t*kosebb, sportosabb kutyat, aki a szabadban nem egyhelyben all, mint f... a lakodalomban. :D
2017. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3 különböző fajtájú kutyám van, de nincs oka, mindhárom fajtát szeretem.
2017. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki pontozta le a válaszokat, én mindegyiket felpontoztam :(((


Nem meglepő, ha valaki másik fajtát választ, csak tudom, hogy van ilyen, és történetekre lettem volna kíváncsi. Egy ismerősöm például németjuhászról akar törpe uszkárra "váltani".

2017. ápr. 24. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

A saját választású kutyám labrador. Ő nekem A Kutya, ha már nem lenne nem szeretnék még egy labit, mert félek hasonlítgatnám, és úgysem lenne ugyanolyan.

Közben összesodort az élet 2 idős (mentett) kutyussal is, akik azóta sajnos már nem élnek. Egy vizsla és egy puli jellegű. A vizsla is egy tündér volt, nagyon szerettem, a puli pedig hihetetlenül inteligens volt, a személyiségük mégis kicsit más volt, mint az enyém. biztos ebbe benne volt az is, hogy idősen kerültek hozzám, és nyilván nincs 2 egyforma kutya fajtán belül se, de csak ezekből a tapasztalatokból tudok kiindulni. Ha legközelebb választhatnék valami kevésbé pörgős kutyát szeretnék.

2017. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Akita aztan Shiba, most egy mentett vizsla labi. Tobbe soha osi fajtat en szeretem elvezni is a kutyaval eltoltott idotXD. Nyilvan nezegetem az almokat, aztan ki tudja, de 2x-3x annyi munkat igenyelnek ugyanazert az eredmenyert, mint mas kutyaknal es ez eleg visszatarto ero.
2017. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nahát, ez tök érdekes! Nincs tapasztalatom ilyen kutyákkal, hogy érted, hogy "szeretnéd élvezni is a kutyával töltött időt"? Nehezen nevelhetőek?


Az én kutyám elég okos, gyorsan tanul, viszont azt hiszem, az én vérmérsékletemhez képest túl pörgős, idétlen.

2017. ápr. 25. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!