Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki második...

Van itt olyan, aki második kutyának másmilyen fajtát keresett, mint amilyen az első volt? Mi volt a döntés oka?

Figyelt kérdés
Vannak, akiknél az elsőre választott faj bevált, és örökre megmaradnak annál. Olyanokra lennék kíváncsi, akik váltottak. Mi nem tetszett az első fajtában?
2017. ápr. 23. 22:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Az egyik, hanem a legnehezebben nevelhetoek, de nem azert mert hulyek, egyszeruen csak sosem volt elvaras a fajtaval szemben az, hogy munkakutya legyen (nem is igy szelektaltak oket). Az osi fajtak kotodese inkabb egy eros "uzleti kapcsolatra epit" (csak ugy mint a regen a farkasok domesztikalasanal) ezert naluk a "megeri e nekem" a dominans "vilagnezet". Jo reszuk pl. a ChowChow genetikaja meg mindig nagyon kozel all a farkashoz, nem ugy az elmult 150-200 evben letrehozott fajtaknal. Nyilvan ezek a vervonalak is higultak valamennyit (pl. akitak szelektalasa Medvek bevonasaval stb. ma mar inkabb divatos kozhely, plane itthon), de az onallo torekvesu jellemuk tovabbra is igen erosen megjelenik bennuk. Nehezen kezelhetoek, bar konnyen tanithatoak, de ha epp megmakacsoljak magukat semmivel nem veszed ra, hogy "dolgozzon" neked, emiatt nem "megbizhato" tarsak. Erdemes egy Shiba forumot megnezni, ahol main topic az, hogy leash-offleash. A mai keretek kozott egyszeruen nehezen vagy nem alljak meg a helyuket.


Persze mint minden fajtabol itt is ki lehet fogni egy Hachiko jellemu kutyat, de tulnyomo tobbsegben nagyon messze all a szabvany kutya gazda keptol a veluk valo elet (kerdezz meg par Shibas/akitas, basenjis gazdat). Persze sokat hallani, hogy a kutya olyan amilyenre neveled, de hidd el nekem ha egyszer lesz pl. akitad sok dolgot at fogsz ertekelni (es utana csak labit fogsz tartani:P).

2017. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Akita gazdiként 100% egyet kell értsek az előttem szólóhoz. Míg hozzám nem került én sem hittem hogy ennyire nehéz velük az élet. Hát most már mind1 de még egy ősi fajtát vagy farkasokhoz közel álló fajtát biztosan nem veszek. A következő kutyám vagy nj vagy orosz fekete terrier lesz.
2017. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó kettő, nagyon érdekes, amiket írtatok. Nincs kapcsolatom ősi fajtákkal, azon kívül, hogy gyönyörűnek tartom őket.
2017. ápr. 29. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!