Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítása...

Szuka kutya ivartalanítása csökkenti a dominancia harcra való hajlamosságot?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 16:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Minden rosszindulat és előítélet nélkül kérdezem: nem staffi vagy annak keveréke az agresszív kutya?

Lenn más kutyákkal hogyan viselkedik? Velük is ilyen?

2010. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is csökkent!!
2010. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ezt írtam hasonló kérdésre, hátha mész vele valamire:


Esetleg megpróbálhatod mesterségesen kialakítani a hierarchiát köztük, de ez csak akkor fog menni, ha te magad amúgy mindkettőjüknek a főnöke vagy :)Mondjuk elvileg a vezér jelenlétében nem nagyon lehetne balhé, csak ha a vezér engedélyt ad rá, de ez most mindegy.


A lényeg: ha korban és méretben nincs jelentős különbség, akkor az alapján tudod eldönteni, hogy ki van felül, hogy a bunyóknál végül ki az aki megadja magát. Fontos tudnod, hogyha ember fejjel gondolkodva a gyengébbet védelmedbe veszed, akkor teljesen összezavarod a kutyát, hiszen az ő fejükben győztesként jött ki az erősebb, aki így feljebb került a ranglétrán, tehát nagyobb elismerés jár neki a vezértől. Tudom, hogy nagyon-nagyon nehéz, de ilyenkor össze kell szorítanod a fogad, és az erősebbet elismerned simivel, szeretgetéssel, a gyengébbet pedig figyelmen kívül hagynod. Így egyértelműsíted, hogy érted a helyzetet, és csökkented az egymás elleni küzdelemhez vezető okokat.


A másik trükk, hogy akit erősebbnek ítélsz, azt mindig kiemelt figyelemben részesíted. Ő kap először enni, a gyengébb csak utána jöhet. Mikor hazaérsz, mindkettőjüket figyelmen kívül hagyod ugye, ez alap, de miután eltelt pár perc, és már nem nyüzsögnek körülötted, akkor az erősebbet hívod magadhoz először, őt üdvözlöd, a gyengébbet háttérbe szorítod.


Sajnos tudom, hogy az emberi természet ennek éppen az ellenkezőjét kívánná helyes viselkedésnek, de ha mindig tutujgatod a gyengébbet, azzal csak erősíted a hierarchikus vitákat, és okot adsz a pozicióért folytatott küzdelemre. Minél egyértelműbb, erősebb a rangsor, annál kevsbé kell küzdeni.


Ha nem tudod eldönteni ki az erősebb, akkor érdemes megfigyelned, hogy ha mondjuk ugatni mennek a kerítéshez, ki van elől, vagy mikor hazaérsz melyik jön oda hozzád előbb.


Az ivartalanítás lehet, hogy segít valamennyit, de önmagában a problémát nem fogja megoldani, csak kiegészítő eszköz lehet.

2010. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ. Igazából méretbeli és korbeli különbség is van köztük, méghozzá elég nagy. Az agresszív kutya 3 kiló és 9 éves, a másik kutya pedig 30 kilós 2 éves. Mindkettő szuka. A nagyobbikkal nincs konkrétan semmi gond, kicsit még játékos (amit a kisebbik kutya nem tolerál), de jól nevelt kutya. A másik szintén jól neveltnek mondható, de agresszív. Ráadásul nem csak más kutyákkal szemben agresszív, hanem emberekkel is. A nevelésre visszatérve, a kisebbik kutya alapvetően normális, pl.: csak akkor eszik a tálkájából, ha "engedélyt" adok rá, nem ugrik fel soha az ágyra, régen próbálta meghágni a lábam, de nem engedtem neki, ezért már ezt sem csinálja, alap engedelmességi gyakorlatokat ismeri, lefekszik, leül, pitizik és a marad parancsot is teljesíti. Tehát egy jó kutya és engedelmes. Viszont ha valamit megkaparint, azt már nem lehet tőle elvenni és nagyon agresszív más kutyákkal, gyerekekkel és az idősebb nénikkel. Jah és túl van egy súlyos kutyatámadáson, egyszer elkapta egy farkaskutya és megtépte, meg rángatta a levegőben, ugye kórházba is került a kutyám és több műtétje volt. Ez is közrejátszhat a kutyák iránti agressziójában?
2010. máj. 15. 12:48
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor annyi a dolgod, hogy a kis agresszívat megpróbálod lejjebb nyomni a rangsorban, a fent írt trükkökkel. Magad meg amúgy feljebb kell emelned, mert két tipikus falkavezér tünetet is mutat? 1. "ez az én dolgom": amit megkaparintott, az az övé, és bevédi, ez így nincs rendben, a nála feljebb valónak kérésre azonnal át kell adnia mindent. 2. vélt veszélyek kezelése: azt hiszi neki kell megoldania ezeket a helyzeteket, neki kell meghoznia a döntéseket, és ez is súlyos hiba. Csak a falkavezérnek van joga döntéseket hozni (megtámadjuk/elmenekülünk/figyelmen kívül hagyjuk) neki csak jeleznie kell a veszélyt, a kezelésével kapcsolatban a vezéré a döntés.


Érdemes a másik (nagyobb) kutya pozícióját megerősíteni vele szemben, de azt is csak olyan mértékben, hogy tőled a vezértől azért elég nagy hatalmi távolság legyen.


Az, ha egy kutya ilyen esetekben önálló döntéseket hoz, amivel veszélyezteti a falka biztonságát, az semmiképp sincs rendjén. Persze, félelemből támad, ha korábban ilyen sokk érte, de el kell érned a magabiztosságoddal, hogy tudja, nem kell megvédenie magát, hiszen ezért vagy ott te. De ehhez az kell, hogy elfogadja, és megbízzon a döntéseidben, elismerjen téged.


Ha ilyen bonyolult a két kuty viszonya, akkor érdemes iskolába menni a problémásabb ebbel.

2010. máj. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen, megfogadom a tanácsaidat, csak még egy fontos kérdésem lenne. Hogy ha az idősebbik kutya nem fogadja el a jutalomfalatot, akkor mivel tudnám motiválni? Játszani sem szokott soha, szóval játékkal sem nagyon lehet "tanítani". Pl.: arra konkrétan hogy vegyem rá, hogy ha megszerez egy csirkecsontot azt adja át nekem? A múltkor "cserét" ajánlottam fel neki, de kitartóan vicsorgott és megpróbált megharapni, pedig hasonló csontot akartam neki adni. Nem értem.
2010. máj. 16. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!